Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos kisfiam csak...

2,5 hónapos kisfiam csak háton fekszik, eddig keveset fordította a fejét balra /mostanra többet/, ezért lapos lett neki -főleg jobb oldalon a buksija. Igyekszem hasra tenni, de nem szereti. Így marad neki vagy visszanyeri még a szép kerek formát?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld te fordítani neki. Hason az én fiam sem szeretett lenni, még mostanában sem nagyon pedig már 6 hónapos elmúlt. Visszanyerheti még a fejformáját, csak oda kell rá figyelni.
2009. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Próbáld meg, hogy csak balra fordítsa a fejét, a másik oldalra tegyél egy éket (tudod, amit oldalra használnak). Vagy tegyél játékot a bal oldalára, hogy ha fent van ezeket nézegesse. Olyat is hallottam, hogy a baba azért fordítja mindig egy irányba a fejét, mert esetleg erröl jön a fény (ablak stb.).

Lényeg az, hogy ne bízd a véletlenre, ha nincs javulás, még orvost is felkereshetsz. Ilyenkor még alakítható a fejforma.

2009. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom csak hannyatt feküdt és jobb oldalra hajtott fejjel aludt.Bizony lapos lett az ő feje is.Sokat tornáztattam a nyakát. De kb.3 hónapos korától elkezdte mindenfelé forgatni és már a másik oldalon is aludt,teljesen magától.Most 4,5 hónapos de már kerekedik szépen a buksija.Hason még mindig csak fél óráig birja.Úgyhogy nyugodj meg! Magától visszanyeri a formáját a feje.Amúgy is 1 éves korukig még alakul a fejformájuk.Minden jót!
2009. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. Az összes inger bal oldalról éri már kb. 1 hónapja, balra szépen fordít, de a jobb kezét nézi...
2009. márc. 9. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos, én nem erőltettem neki a fejforgatást és szépen rendeződik magától. Már épp egy kicsit féloldalas csak.
2009. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!