Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már most válogatós a babám?...

Már most válogatós a babám? Türelmes vagyok igyekszem de semmi nem jó.

Figyelt kérdés
13-án lesz a kisfiam 4 hós, 7 kiló és 73cm, szóval nem duci inkább hosszra nagy, tászeres 5 hetes kórától szereti eszi, mostanában napi 800-at megesz. Viszont teát se vizet nem hajlandó semmilyen formában ízben, úgy kell beleerőszakolni egy két kortyot. Fogzik szegény és emiatt mostanában 4-5 naponta nagyon rossz az étvégya 600-at alig eszi meg ez tart egy napig másnapra visszaáll.Kanállal sem hajlandó barátkozni, pedig jövőhéttől már szeretném kóstoltatni babakajákkal.Tanácstalan vagyok, semmit nem fog megenni,ami nem tápszer?Mik a tapasztalataitok?
2011. márc. 10. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet még nincs kész arra, hogy mást egyen,meg hogy kanállal egyen...nem?én babám most lesz 5 hós, már 2 hete tök szépen eszik gyümit kanállal, anyatejes
2011. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom..lehet de szörnyű ez a tanácstalanság.
2011. márc. 10. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
kicsi még a babád,nálunk is volt ilyen.nekem azt tanácsolták,hogy egy pár napig hagyjam,aztán próbáljam újra.nekünk bejött.adtam neki is kanalat,ismerkedett vele.volt egy idő,mikor enni nem volt hajlandó szopin kívül mást,akkor is hagytam.pár nap múlva újra érdekelte a dolog.
2011. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még picike a babád!

Türelem, türelem, türelem!

Az én kislányom 3 hónaposan elkezdett fogyni, össze-vissza rohangáltunk orvosról-orvosra, kapott ezt-azt, de nem hízott. Aztán 4 hónaposan azt mondta a doki, hogy akkor próbáljuk meg a hozzátáplálást. De aztán kb. 2-3 hét kellett neki, míg elfogadta!

Úgyhogy türelem!

2011. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Addig pedig adj neki néha babakanalat pár percre, hogy hagy fogdossa, nézegesse, így előre megbarátkozik vele. :)
2011. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fogzáskor teljesen normális, ha kevesebbet eszik, mint szokott.

A hozzátáplálással meg ráérsz kezdeni 6 hónaposan. Mindegy, hogy anyatejes, vagy tápis egy baba, addigra érik meg a gyomra/bélrendszere a szilárd étel befogadására.

És vannak babák (de ezt már írták), akiknek több idő kell.

Második kislányomat 6-7,5 hónapos koráig hiába kínálgattam, nem fogadott el semmit, aztán egyszer csak "nekiiramodott". Ma másfél éves és remek evő. Nem attól fog jól enni, ha korán kezdi...


Kitartás!

2011. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne erőltesd!!! Mert ha most elveszed a kedvét az evéstől, akkor aztán szenvedhetsz vele később. Nem kell még neki kóstolgatni ha ennyire nem akar. Bőven ráérsz még azzal. Ha meg nagyon szomjas lenne, hidd el inna vizet is. Ha ő még nem kész arra, hogy mást is egyen, te ne akard ráerőltetni az akaratodat. Hagyd, hogy a saját tempójában csinálja. Várj egy pár hetet és akkor próbáld a kanalat. Ne akarj mindent elrontani! Neki még elég a tápszer és kész. Pici még, ne siettesd. Hidd el, ő tudja, hogy mi a jó neki!
2011. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! a kislányom 27-én múlt 4 hónapos. Már két hete megkostóltattam vele az almát imádja és nagyon szépen eszi kanálból. Már barátkozik a sütőtökkel is, de a krumpli nem ízlett neki. Azért kezdtem én is már hozzátáplálni, mert sajnos 6 hetes kora óta tápszeres. A legfontosabba fokozatosság, a türelem és a kitartás.
2011. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerinted 10 évesen is tápszert fog enni, cumisüvegből? ugye nem tartod elképzelhetőnek. tehát a válasz: ne aggódj, és ne erőltesd, ha nem kell neki, hidd el ő jobban tudja.
2011. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jaj lányok,aranyosak vagytokh enyien írtatok,és így olvasva belátom, hogy teljesen igazatok van.Türelmesnek kell lennem,hisz tényleg ő tudja mi kell neki nem fogom erőltetni. Nekem se lenne jó ha valaki így etetne.

Bízom benne, hogy a fiacskám is idővel nekiramodik:D

Minden jót nektek és a babátoknak is.Várom a további tapasztalásokat.

2011. márc. 10. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!