Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha az eddig...

Mit csináltok, ha az eddig egyedül elalvó babátok, üvölt ha a kiságyba teszitek? Mitől lehet ez? 10 hós

Figyelt kérdés
Nem tudom mi történt, de egy hét alatt eljutottunk odáig, hogy hiába bóbiskol már a vállamon, ha leteszem üvölt.. először a melegnek tudtam be és engedékenyebb voltam, de félek elrontottam, mert megint ott tartunk, mint régen, hogy nem tud elaludni... tegnap is végül álomba sírta magát, mert semmi nem használt...volt másnál ilyen? mitől van és mit csináltatok? a szeparációs szorongás milyen? ha apától is megnyugszik akkor nem az? köszi szépen!
2010. jún. 15. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Majdnem hasonló eset van nálunk is. Egy hete kezdődött. Még nem vészes a helyzet,de tartok tőle hogy mi is visszatérünk oda,hogy séta,ringatás....pedig olyan szépen magától elaludt 5-6 hós kora óta. Én most azt csinálom,hogy ha nem bir elaludni és sir meg feláll akkor még kiveszem kicsit. Ha felélénkül akkor még játszom vele és ha ujra jön az ásitozás leteszem. Adok neki kicsit inni,cumi a szájába,betakarom,megpuszilom és van hogy már csukódik le a szeme. Ha nem jön be mert ujra sir,akkor ujra kiveszem,kicsit megringatom, ha megnyugodott és kezd bóbiskolni akkor ujra leteszem.Nem hagyom ott sirni,mindig kiveszem amig megnyugszik. Eddig még ennyivel megusztam. Azt nem akarom hogy otthagyom sirni mert szerintem ezzel azt fogom kiváltani hogy mindig üvölteni fog és belehajtom a szeparációs szorongásba. Én még eddig ezt nem fedeztem fel nála,de ugytudom abból áll,hogy ha Te eltünsz a látószögéből akkor jön a sirás. Ez vonatkozik arra is ha játszik,nem csak ha leteszed aludni. Vagy ha más ott van de te mégis kilépsz a köréből. Különben a mostani nyügijét én is a nagy melegnek és talán a fogacskáknak tudom be. Remélem nemtart sokáig náluk.
2010. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos - a szeparációs szorongás időszaka!!! Most kezd rájönni, hogy ő és anya nem egy, hanem külön személy, tehát anya el is tud menni, nincs mindig ott - ettől pánikol. El fog múlni, de nem szabad most arra gondolnod, hogy elrontottad, mert egyszerűen neki most szüksége van rád és kész! Majd szép lassan visszaáll a régi rend, addig kitartás!
2010. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi! hát nálunk is kb ez van, és ezt is csináljuk. kivéve, hogy én ha alvásidő van, fürdés után már nem veszem ki játszani, mert nem akarom összezavarni. mondjuk álmos is, látom rajta,mert napközben is nagyon rosszul alszik.. tegnap egy órán át, én is ki-be tettem, a vállamon már mindig aludt is, de ahogy leraktam egyből felpattant a szeme... nálunk mondjuk már az elején is az működött, hogy hagytuk. sajnos most is ezt kellett... utálom, de nincs jobb ötletem. még valakinek tapasztalat esetleg?

azt akkor nem hiszem, hgoy a szep. szorongás, mert mindegy neki, hgoy ki veszi fel, csak vegye fel valaki...:)

2010. jún. 15. 10:12
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi másodiknak is... hát lehet, bár nála nagyon nehéz volt az altatás téma már elejétől fogva...

amúgy próbáltam már azt is, hogy melléfeküdtem, hátha csak azt akarja, hogy a közelében legyek, de az lett belőle,hogy kifele nyúlkált csak és nagyon lekötötte hgoy ott vagyok, aztán felállva követelte hogy vegyem is fel :)...aludni esze ágában sem volt:)

2010. jún. 15. 10:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom mindig is jó alvó volt, sosem altattam, elaludt magától, de nálunk is voltak ilyen időszakok, mikor a vállamon aludt el. Aztán rendben lett megint minden. Most megint egy hasonló korszak van. 14 hónapos, este szinte úgy kell "lelőni" annyira jön-megy és ott kell ülnöm mellette míg elalszik. Én is féltem attól, hogy elrontom, de nem így lett.
2010. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó neked, az én fiam mindig is rossz alvó volt, és sok kínlódás után értük el, hogy elaludjon az ágyában, ezért félek... és amúgy nálatok hogy múlt ez el? egyszercsak nem sírt már amikor letetted aludni és kész?
2010. jún. 15. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy jött, úgy ment. Kb 1 hétig tartott mindig ez az időszak. Az első alkalommal én is megijedtem, de szerencsére elmúlt. Mikor jött a következő (kb 2 havonta van ilyen), akkor már nem idegeskedtem, pedig elég fárasztó altatni, mikor sosem szokott az ember.

Nem tudom, hogy szorongás-e, mert a lányomnak az apja is jó, meg a nagyanyja is jó volt a múltkor.

Nálunk mindig valami újabb mozgástanulás idején "romlott el" a lányom.

2010. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok és az utolsó válaszoló irásáról jutott még eszembe,hogy én is gondoltam arra hogy a mozgása miatt vannak ezek az időszakok. Ugyanis összetudnám kötni a mostani rosszabb alvását azzal,hogy egy hete tanult meg felállni és azóta mindig állni szeretne. Sokszor bármilyen fáradt,leteszem és rögtön feláll a kiságyban is,de van hogy már azonnal vigyorog is,tehát tetszik neki. Azt olvastam valahol,hogy egy éves koruk után azért általában kinövik ezeket a rossz szokásokat a gyerekek. Hááát.....reménykedjük,az már nincs messze. Kitartás!:-)
2010. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek is! igen lehet, hogy mozgásfejlődés, bár ez azután kezdődött, hogy felállt... most viszont segítséggel lépeget, lehet ezt gyakorolná folyamatosan... hááááát tényleg remélem, hogy kinövi!! köszi!
2010. jún. 15. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!