Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól alkalmazhat...

Milyen idős kortól alkalmazhatóak a "módszerek"? (Aludj jól. , Minden gyerek megtanul. , A Ford-módszer. Stb. )

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják,hogy elejétől alkalmazd,hogy később ne legyen gond. DE! Koraszülött babámnak MAX.! 3 óránként enni kellett éjjel nappal,hogy erősödjön. Mára 8 hetes,de még mindig így eszik,annyi a változás,hogy éjjel egy alkalommal van egy 4 órás szünet,de jelzem volt már olyan is,hogy éjjel egyszer kelt,igaz csak egy hétig tartott :) Szóval a Ford-módszer szimpi,csak hogy magyarázom meg egy 2 hós babának,hogy most nincs itt az ideje,hogy egyél?!?!?(teával,vízzel nem lehet átverni,akkor iszik ha szomjas,ha éhes,kiköpi és üvölt)Mert ő ha enni akar,addig sír,amíg nem kap,plusz addig nem alszik el amíg nem evett annyit ami neki kell ,120ml. Ha csak 110et kap,követeli a 10ét! :) Tehát,hogy kell ezeket,vagy ő még túl pici hozzá,és majd magától alakulnak a dolgok? Ford: etetések: 6 ,10 ,14 ,17 ,18fürdés,újból kaja, 22 ,2 és kezdődik előröl. Na ez ment a kicsimnek egy hétig.
2010. jún. 8. 21:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Újra 22:22-es. Én is volt, hogy görcsöltem rajta, hogy keveset eszik, többször kínáltam neki, még kaja után 1 órával is, aztán ráhagytam. Most meg olyan szépen eszik 1 húzóra, igaz most sem sokat, de nőtt az adagja. Talán csak idő kellett neki is.

Még olyan pici a babád, 8 hetes. Adj neki is egy kis időt, hogy neki hogy jó. Nálunk a 3. hónaptól volt könnyebb.

2010. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Ja és már nem kéne ilyen gyakran ennie ,úgyértem nem kell már ébresztgetni,mert utolérte az időre született babákat."


Ébreszteni kellett? Próbáld ki, hogy neki milyen a ritmusa. Ha éhes, úgyis felébred, "gyárilag" így működnek. Ez létfenntartó ösztön náluk.

2010. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
Le lehet hurrogni újra, mást nem tudok mondani, minthogy az ilyen könyveket és módszereket mellőzni kell. A bioritmusa kialakul néhány hét alatt. Ő tudja, mire van szüksége, mennyi ételre, italra, alvásra. Én sosem olvastam könyveket, egyik gyerek 6, másik 7 hetesen átaludta az éjszakát (6-8 órát) és stabil napi ritmusuk volt, pedig nem erőltettem rájuk semmit. Sajnálom, ha nem tetszett a hangnem, de nagyon ki tudok borulni attól, amikor elfelejtik a nők, hogy évezredeken keresztül fennmaradt az emberi faj könyvek és módszerek nélkül, és addig voltak egészségesek az emberek, míg ezt a sok baromságot nem találták ki.
2010. jún. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 hós, még nem aludja át, de azért így is szeretjük és nem esik nehezemre felkelni megetetni. :)

Minden baba más, márcsak ezért sem alkalmazhatók tutira ezek a módszerek minden babánál egyformán. Szerintem is felejtsd el, hallgass az ösztöneidre és legfőképp a babád idényeire.

2010. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én babám most 7 hós és még mindig felkel 1x vagy 2x enni éjszaka. Nekem azt mondta egy doki,hogy nem szabad leszoktatni az éjszakai evésről. mégpedig azér,mert ha mérnéd mennyit eszik 1 nap,akkor rájönnél,hogy a neki elégségges kajához ennie kell éjszaka is. Mmajd ő kialakítja a dolgot és egyszer csak elmarad az éjszakai ébredés.Nem kell erőltetni,majd szépen kialakul. A türelem fontos.A babád tudja mi kell neki.
2010. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

8 hetesen nem kell 4 óránként ennie.

semmiféle barom könyvre nincs szükség, tényleg. lehet, h az 1. válaszoló túl nyers volt, de nem mondott hülyeséget.

leírom, h mi h csináltuk, hátha segít:

ebben a korban még nagyrészt alszanak. mikor felébredt, akkor evett, aztán böfi, aztán játék, amíg ébren volt. mikor kezdett nyűgös lenni, ment aludni. és ez így ment körbe-körbe. este is úgy vittem fürödni, h felébredt, gyors pancsi, kaja, aztán tente. éjjel amikor ébredt, evett. 2,5 hónapos kora óta nem kel éjjel enni.

figyled a jelzéseit, mert ő pontosan mutatja neked, h mikor mire van szüksége. kellenek támpontok, de tényleg kissé elvetemült dolog, h minden baba 6-10-14... órakor egyen. és aki 10kor nem éhes, mert alszik? szóval ne a könyveket nézd, hanem a babádat!!!!

2010. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szóval volt itt már sok vélemény, én itt csak leírom a mi esetünket.

Végül is nem lett koraszülőtt a lányom, mert 2900 grammal és 49 cm-rel született, de 36. hétre. A védőnő és az orvos is azt tanácsolta, hogy etessem 3 óránként. NAgyon kis alvós volt a lányom, így bizony én is keltegettem, sőt még álometetés is volt éjfélkor. Éjszaka, tehát éjfél után egyszer evett, 3-4 óra között, ekkor magától kelt. Aztán a 4 hetes orvosi vizsgálaton közölte, a doktornő, hogy a kiscsaj rendben van, már ne keltegessem 3 óránként. A napi 8 evés gyorsan lecsökkent 7-re, mert 2-szer is volt, hogy 4 órát kibírt. Én egy "szabályt" tartottam be, nappal nem hagytam 3 óránál tovább aludni.

Szóval volt 3 órás napirendünk, aztán úgy döntöttem, hogy nem keltegetem, és nem is evett 3 óránként. Pár hét alatt 3,5-4 óránként evett. Nem keltettem, tehát evett, játszott, aludt. Magától beállt ez, ehhez azonban az kellett, hogy megegye az adagját. Persze nem mindig sikerült ezt tartani, de egy fél óra - óra csúszás belefél.

Ma már 5-ször eszik, átalussza az éjszakát, 4,5 hós.

Az éjszakai átalvás úgy történt, hogy egyszer csúszott az délutáni 5 órai evés 6-ra. A fürdés 8-kor volt, nyilván nem ettem meg, viszont álmos volt, így elaludt. Gondoltam most nem keltem fel, kiváncsi vagyok, hogy meddig bírja. Éjjel fél 1-kor kelt. Magyarán 6 órát kibírt kaja nélkül. Anyósom tanácsára este 10-re tettem a fürdetést és a vacsit, aztán letettük. 3-4 óra között kért enni, majd következő héten már csak 4-5 óra között...stb. Most már korábban fürüdetünk, mert már fáradt este, nyilván kevesebbet alszik nappal, többet játszik, mozog, mint 2 hónaposan. Most 9-től alszik reggel 6-7 között kel.

Tehát ezeket a könyvekben írt napirendeket nagyon rugalmasan kell kezelni. Éjjel sose kelts fel, nappal viszont negyed óránként csúsztatva beállíthatsz kb időket. Erre a cumi, a tea, így napok hetek alatt hozzászokik.

De azt sose felejtsd el, hogy a napirend mindig változni fog, ahogy nő a gyerek, változnak a szokásai, az alvásigénye, a táplálás stb. Szerintem amíg nem alakul ki a teljes éjszakai átalvás, illetve a hozzátáplálás bevezetése nem kezdődik, addig figyelhetjük az órát, de utána már szerintem magától alakul igény szerint.

2010. jún. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Tegyük tisztába a dolgokat!

Nekem nem esik nehezemre felkelni hozzá!Nem az a cél,hogy átaludja az éjszakát.Mindössze annyi van,hogy mint írtam koraszülött ,pici súlyú volt,és az elején bizony ha tetszett neki ,ha nem max.3 óránként fel kellett keltenem enni.(Nem kell lehurrogni,az ő érdeke volt!!!!)

Tehát,akkor se esett ez nehezemre,és így szépen fejlődött/dik is,már megduplázta a születési súlyát és ugyanakkora,mint a barátnőm 1 hónappal idősebb kislánya.Emiatt(hogy megfelelő ütemben fejlődik)javasolta a védőnő,hogy lassan le kéne szoktatni a 3 óránkénti evésről,mert már nem olyan pici,hogy ezt igényelje,és nem kell,hogy terhelje a gyomrát.Szerinte erre a legjobb megoldás egy napirend bevezetése lenne.És mivel ilyesmit csak olyan könyvekben találtam,amik az éjszakai alvást tartják szem előtt ,ezért ezeket említettem. Tehát a babám érdekeit nézem,és épp ezért kérdeztelek itt titeket tapasztalt anyukákat,hogy ez majd magától elmarad ahogy telik az idő,vagy nekem kell ilyen vagy olyan módszerrel leszoktatni,úgy ahogyan rá is én szoktattam.

2010. jún. 9. 07:23
 19/21 A kérdező kommentje:

6:14 köszönöm,hogy leírtad,látom másnál is volt így.Akkor lehet,hogy én is később fürdetem majd.Kipróbáljuk,ez még talán nem számít kínzásnak :)

Nagyon jó lenne elérni,hogy ritkítsa az evéseket,mert így 8szor 120at eszik,az meg neki nagyon nem kell.. És ezt nem én találtam ki...

2010. jún. 9. 07:35
 20/21 anonim ***** válasza:

22.02-es második válaszoló vagyok, akkor leírom, hogy mi hogyan csináltuk. Az én picikém rengeteget sírt, nem aludt, szóval semmiféle napi ritmust nem vett fel magától, ezért kellett nekem keretet adnom a napnak. Én nem időpontokhoz igazítottam, hanem intervallumokhoz. Vagyis felébredt reggel, megetettem, aztán ébren voltunk, játszottunk picit (ez 8 hetesen nagyjából 10 percben merült ki, utána már nem tudott figyelni) majd nagyon figyeltem, hogy mikor kezd nyűgösködni, akkor betettem az ágyába, és ott simogattam, rázogattam a popóját, hogy ott aludjon el, ne a vállamon. Aztán ezt az egész evés-ébrenlét-alvás ciklust 3 óránként ismételtem, később mikor már elég volt neki ritkább evés, 4 óránként. Sokan leszólták itt a könyveket, hogy milyen hülyeségeket írnak, de vicces, hogy nagyon sokan így csinálják. Na ez konkrétan a Suttogóban leírt módszer lényege, nem is olyan hülyeség ugye? :)

Ha előbb ébredt fel, vagy két etetés között, én vizet adtam neki, mert ha eleget evett, akkor tényleg nem éhezett meg 3-4 óránál előbb, viszont megnyugtatásra jó volt a víz, és arra, hogy ne egyen túl sűrűn (én 2,5 órát mindenképp vártam két etetés között, hogy ne terhelje túl a kis gyomrát) szóval fél órával előbb vagy ha elaludt akkor később etettem, de ennél többet nem "engedtem".

Persze az tök jó, ha ezt sikerül egy anyukának mindenféle segítség nélkül kialakítani, de ezek a könyvek nem is nekik készültek, hanem azoknak, mint pl én, akinek igenis kellett egy kis segítség, támpont, mert az én babám tényleg éjjel-nappal csak sírt,nem tudott aludni, stb... gyakorlatilag mellen lehetett volna 24 órában...

Viszont, ha nektek van egy jól bevált napirendetek, ami mindkettőtöknek megfelel, akkor szerintem se változtass ezen, legalábbis időpontokhoz nem érdemes ragaszkodni. Ha a védőnő szerint ritkábban kellene ennie, akkor próbáld meg kihúzni, mind az ébrenlétet egy húsz perccel mondjuk, aztán az alvást is, ha felébred idő előtt, akkor próbáld meg visszaaltatni, én is így áltam át 3-ról a 4 órás etetésre. Egyébként akkor már így volt jobb a babámnak is, hamar megszokta. Sok sikert! :)

2010. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!