Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól alkalmazhat...

Milyen idős kortól alkalmazhatóak a "módszerek"? (Aludj jól. , Minden gyerek megtanul. , A Ford-módszer. Stb. )

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják,hogy elejétől alkalmazd,hogy később ne legyen gond. DE! Koraszülött babámnak MAX.! 3 óránként enni kellett éjjel nappal,hogy erősödjön. Mára 8 hetes,de még mindig így eszik,annyi a változás,hogy éjjel egy alkalommal van egy 4 órás szünet,de jelzem volt már olyan is,hogy éjjel egyszer kelt,igaz csak egy hétig tartott :) Szóval a Ford-módszer szimpi,csak hogy magyarázom meg egy 2 hós babának,hogy most nincs itt az ideje,hogy egyél?!?!?(teával,vízzel nem lehet átverni,akkor iszik ha szomjas,ha éhes,kiköpi és üvölt)Mert ő ha enni akar,addig sír,amíg nem kap,plusz addig nem alszik el amíg nem evett annyit ami neki kell ,120ml. Ha csak 110et kap,követeli a 10ét! :) Tehát,hogy kell ezeket,vagy ő még túl pici hozzá,és majd magától alakulnak a dolgok? Ford: etetések: 6 ,10 ,14 ,17 ,18fürdés,újból kaja, 22 ,2 és kezdődik előröl. Na ez ment a kicsimnek egy hétig.
2010. jún. 8. 21:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Most őszintén, te normális vagy? Egy gyerek nagyon jól tudja mikor mire van szüksége, és jó lenne ha nem dilettánsok szakkönyvnek nevezett szennyeiből, hanem az ősi anyai ösztöneidből nevelnéd. Felejts el minden ilyen marhaságot, mert idő előtt betegszik bele a gyereked. Próbálj anyai érzésekkel hozzáállni, és egy életre felejts el ilyen őrültségeket. Azt nem gondoltad még végig, hogy a gyereknek van egy élő szervezete, ami a természethez tökéletesen igazodva önmaga kialakítja a számára legideálisabb bioritmust?
2010. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

szerintem figyeld a babád és a módszereket ne vedd szentírásnak! csak a hasznos praktikákat és ötleteket alkalmazd a te babádhoz igazítva, mert minden gyerek más és más. nem lehet egy sablot rájuk húzni. főként, ha koraszülött a babád.

mi 7 hetesek vagyunk, 4 hetes korára kialakult a napirendünk, ami nem abból áll, hogy percre pontosan jönnek a dolgok, hanem hogy a sorrendjük mindig ugyanaz!!

te is erre figyelj, mindgi ugyanúgy csinálj mindent. ha vmit elkezdesz, tarts ki mellette!

És figyeld nagyon a babád igényeit!!! ő tudja mire van szüksége, ha éhes, adj neki enni!!!

hamar megtanulja á a dolgokat!

2010. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha normális hangnemben nem vagy képes megnyilvánulni,akkor inkább maradj csendben!!!!! És mielőtt bunkózol,előbb tanulj meg rendesen olvasni! Idézem magamat: Tehát,hogy kell ezeket,vagy ő még túl pici hozzá,és majd magától alakulnak a dolgok? Szóval a kérdést azért írtam ki ,mert szeretnék jó anyukája lenni,és ha ez azzal jár,hogy meg kell tanítani aludni,megteszem,ha azzal,hogy egyéb dolgokra kell,akkor azokra tanítom legjobb tudásom szerint!!!!!!! És mivel első babám,tök sok könyvet olvastam,hogy mit hogy kellene,és ez cseppet se jelenti azt,hogy mindent be is tartok amit olvastam,csupán annyit jelent,hogy tájékozódok,hogy mit hogyan lehet.Mellesleg a védőnő javaslatára kezdtünk bele ezelőtt is,mert azt mondta a rendszeresség fontos a babáknak,de minden áron nem! Szóval kicsit visszafoghatnád magad!
2010. jún. 8. 22:01
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem ismerem mind az említett könyveket, de a napirendet valóban egész korán el lehet kezdeni bevezetni, két hónapos baba már egyáltalán nem pici hozzá, nyugodtam próbálkozhatsz! Én pl születésétől fogva 3 óránként etetem, és 6 hetes korában vezettem be napirendet, mert nem tudtam már kiigazodni a sírásain és az egész napunk egy káosz volt. Azóta sokkal könnyebb és ő is nyugodtabb lett. Szóval szerintem lehet próbálkozni, miért ne segíthetnél a babádnak ebben?
2010. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az elsőnek szólt az előbbi!
2010. jún. 8. 22:03
 6/21 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval ne is foglalkozz, sajnos nagyon sok "ilyen kedves" anyukával fogsz itt még találkozni.

Szerintem egyébként fontos egy babának a rendszeresség,mert biztonságot ad neki. Én pl nem értek egyet az igény szerinti szoptatással sem (hacsak az anyuka nem tudja egész biztosan, hogy mikor sír éhség miatt a pici) meg azzal sem, hogy a baba alakítja majd a napot. Szerintem túl nagy teher ezt a babára róni, ő honnan tudná, hogy milyen ritmusban élünk? de persze ha te úgy érzed, hogy ez a jó, akkor csináld így, és ez esetben ne foglalkozz a könyvekkel. Ellenkező esetben pedig igenis sok segítséget kaphatsz belőlük, csak semmit sem kell szentírásnak venni:) ja előző voltam.

2010. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
22:02-es válaszoló: megírnád,hogy te hogyan kezdted megtanítani rá? Ha pl. az említett Ford-ot vesszük,akkor hogyan kell azt megoldani,hogy jelenleg eszik a babám 6kor és 9kor,de ott viszont 10kor kellene. Semmiképpen nem akarom kínozni,ezért írtam,hogy a becsapás nem működik(ezt is a védőnőnk javasolta,hogy tea vagy víz két etetés közt),csak akkor hogyan?Mert amikor beállt a rendszer ,nagyon jó volt. Szinte sose sírt,mert tudtam mikor kell,és addigra elkészítettem a kajáját. Akkor elég volt annyi ,hogy egy etetés alkalmával amikor megállt szünetelni nem kínáltam meg újra,így hamarabb kérte a következőt,és már meg is voltunk.Namost ez már nem működik! Akkor hagyjam így?
2010. jún. 8. 22:22
 8/21 anonim ***** válasza:

Én valahol már olvastam, hogy 3, vagy 6 hónapot szoktak írni ezekre a módszerekre.

Mi is megvettük a Suttogót, beleolvastam és ennyi. Úgy csináljuk, ahogy neki és nekünk is jó. Nem tudok úgymond ráerőszakolni semmit. Amikor éhes eszik (2,5-5 óra), amikor álmos alszik (minden étkezés között) és még ha sokmindenkinek nem is tetszik, a kezünkben tud csak elaludni. Persze éjjel is még eszik többször.

Egyszer úgyis felnő és nagyon gyorsan telik az idő. Boldog, kiegyensúlyozott baba, szépen fejlődik, növöget és ez a lényeg. Annyit eszik, amennyi jól esik neki. 4 hós

2010. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja és már nem kéne ilyen gyakran ennie ,úgyértem nem kell már ébresztgetni,mert utolérte az időre született babákat. 5kg. Ezért mondta a védőnőnk,hogy be kellene állítani a napirendjét. Amúgy nekem ez a 3 órás evés is megfelelne,de nyilván azért mondták,hogy változtassunk,mert ez már nem szükséges,és szeretném,hogy egészséges legyen..
2010. jún. 8. 22:25
 10/21 anonim ***** válasza:

22:22-es vagyok. Nálunk napközben általában 3 óránként eszik és saját magától. Utána kb. 1 órát fent van, játszunk, aztán alvás, ébredés után kb. fél órára éhezik meg. És ezt magától alakította ki. Én úgy gondolom, hogy mi is változó, mikor és mennyit eszünk, náluk miért lenne máshogy? Fürdés után alvás, ilyenkor szokott több időt kihagyni, de max 5 óra után ébred, hogy éhes. Nem gépek ők sem, hogy be lehessen őket programozni és akkor mindig mindent úgy csinálnak.

Figyeld a kis jeleit. Persze vannak nekik is nyűgösebb napjaik, akkor kicsit máshogy mennek a dolgok, pl. 2,5 óra múlva éhezik meg, vagy alszik 2 órát és csúszik az étkezés 1 órával.

2010. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!