Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg szükségük van rá?

Tényleg szükségük van rá?

Figyelt kérdés

Ma voltunk orvosnál,és elmondtam hogy lassan egy honapja egyik gyerek semalszik rendesen.(2,5 éves és 11 hos)

Az orvos felirt nekik gyogyszert:Atarax szirup a kisebnek és Sevenaletta tabletta a nagyobnak.Át mentem a gyogyszertárba és most látom hogy a sevenaletta altato az atarax pedig nyugtato hatásu készitmény!Nem igazán tudom hogy kell e nekik merjem adni vagy ne?

Nem gyogyszerre gondoltam mikor mondtam hanem valami tippre ami segit megnyugtatni öket este.

Mit gondoltok?


2010. jún. 8. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem adnám nekik. Lehet, hogy ez csak egy időszak, ami elmúlik hamarosan (vagy esetleg nem olyan hamar). Próbáltad már jobban lefárasztani őket napközben? Nappal sem alszanak?
2010. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én sem adnám.

Meg kell keresni az okot, hogy miért nem alszanak?

Fogzás, ételallergia: liszt, gyümölcscukor (fruktóz), tej, stb, rossz helyen van az ágy, zaj van, világos van, stb....

2010. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én nem adnám nekik, míg 1-2 praktikát ki nem próbáltam.

Pl. az én fiam is alig alszik mostanában. Eddig az volt nálunk, hogy a szoba ajtó be volt zárva, az ablak meg nyitva, de este így is iszonyat meleg volt. Így már az ajtót is nyitva hagytuk, "csak" 2szer kelt fel, előtte meg fél-1 óránként. Este langyos vízben fürdetem, olyan fürdetővel, ami elvileg nyugtató hatású, a Gabi Édes Álom Fürdetőjével, ami levendulát és hársfavirágot tartalmaz, és kb. 15-20 percet pancsol. Elalvás az eddigi 8 helyett 9re tolódott. Vékonyabb takaróra váltottunk.

Jobb ötletem egyenlőre nekem sincs...

2010. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A nagyobbnak citromfű tea,(ha lehet szedett,szárított)és mindkettőjüknek levendula aroma párologtatóba(100%jó minőségűt)Nagyon jó természetes lazító nyugtató hatásúak ,segíthet a jó alvásban!Próbáljátok ki hátha nektek is bejön!
2010. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik fiam 14 hónapos,még 1 éjszakát sem aludt át,második gyerek lévén már tapasztaltabb vagyok,minden praktikát kipróbáltam,semmi sem használ.

Voltak olyan hónapok,hogy 20-30 percenként ébredt fel,csak a cici nyugtatta meg,akkoriban ölni tudtam volna valamiért,ami lenyugtatja éjszaára egy kicsit:)))

De én hiába könyörögtem a dokinak,nem kaptam semmit.......

Még a mai napig 4-5x ébred,de már hozzászoktam.

Ha nem durva a helyzet,ne adj nekik,praktika meg annyi van,hogy 10 oldal kevés lenne a leirásához.

Kitartás!!!!!!!!!!!

2010. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2,5 éves és 5 hós lányaim vannak. A kicsivel nincs gond, szopik még, meg fogzik is, érthető, hogy ébred egyszer. A naggyal sincs gond, viszont az esti lefekvés ideje rendesen kitolódott. Pedig többet vagyunk kinn ugye, elvileg fáradtabb. Viszont már tavaly is megfigyeltem, hogy hiába bármilyen sötétítés, ahogy kinn egyre tovább van világos, ő úgy egyre később tud csak elaludni. Hát ez van. Biztos nem adnék neki semmilyen nyugtató hatású szert.


Egyébként mit értesz azon, hogy nem alszanak rendesen? Ez elég sok mindent jelenthet azért. Ébrednek éjjel is? Vagy csak későn fekszenek? Napközben sem alszanak? Hátha tudunk tippeket adni :)

2010. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A nappali alvásuk mindkettöjüknek kb.1 óra.A kicsi sem alszik többet.Este elalszanak fél tizkor és éjféltől megy a haddelhad hol az egyikhez megyek hol a másikhoz.Kb. hajnali 5 körül alszanak el és utána már fél nyolckor fent vannak.Kész rémálom nem tudok egy este csak kb.két és félórát aludni de van hogy semmit mert utána mikor ők lenyugodtak n nem tudok elaludni annyira fel vagyok pörögve.

Tényleg tudtok erre valamit?Én már sok mindent kiprobáltam a citomfü teátol az ablak nyitásig mellém raktam őket de nem használt semmi.

2010. jún. 8. 14:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nem irigyellek, de altatót én biztos nem adnék nekik. Ilyen orvosról még nem is hallottam.

Próbáld ki esetleg a Sedatif PC-t vagy a Viburcol kúpot. Mindkettő homeopátiás szer. Ártani nem árt. Nekünk bejött. Főleg a Viburcol.

2 gyerekes anyuka!!!!

Sok sikert és kitartást

2010. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

de miért nem hallgatsz az orvosodra???!!! ne bíráljuk már fölül egy orvos tanácsát.....


sajnállak amúgy, mert borzasutó lehet, hogy tényleg nem alszanak a babáid.


ez egyáltalán nem normális dolog, én is orvoshoz fordultam volna.

(most majd biztos jönnek az anyukák, akik szerint "természetes", ha egy baba ezerszer ébred fel éjjel)

2010. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
van egy homeopátiás gyógyszer ami direkt ilyen rossz alvásra van,nem azok a fogzáskor szedett kis bogyókra gondolok,ezek is gyógyszerek,amit lefekvés előtt fél órával kell neki adni.ez homeopátiás,így elvileg nem ártalmas,viszont hatásos,mert nálunk is volt ilyen segített,a védőnő ajánlotta ezt a gyógyszert.kérdezz utána,akár a patikában is.
2010. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!