Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nincs szükségük a...

Tényleg nincs szükségük a babáknak húsra a fejlődésükhöz?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy hozzászólásban, hogy egy anyuka- aki vegetáriánus- azt írta, hogy nincs szüksége a babáknak húsra a fejlődésükhöz. Én pedig azt hallottam, hogy 14 éves korig, de inkább 18 éves korig szükségese van a szervezetünknek a húsra.

Ti adtok húst a babátoknak?


2009. júl. 24. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen adok, szerintem szüksége van rá. Egyébként nekem is van vega ismerősöm, de ő ad húst a gyerekének, ő azt mondta, hogy majd a gyereke eldönti (felnőtt korában), hogy ő is szeretne-e vega lenni vagy sem. Szerintem ez így helyes.
2009. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Mi sem adunk. Szerintem is felesleges. Generácók nőttek fel már hús nélkül. Hús? Hussss!!!
2009. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Az emberi szervezetnek igenis szüksége van az állati eredetű tápanyagokra is! Ja, és felnőttkorban is. Ez persze nem azt jelenti, hogy húst hússal kell enni, csak változatosan kell táplálkozni, növényi ÉS állati eredetű anyagok is kerüljenek a szervezetbe.
2009. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy szükségük van húsra. De mindenki maga dönti el, mit ad enni a gyerekének.
2009. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nem szeretnék a vegetáriánusok ellen szólni, de pár dolgot muszáj tisztázni. A hús (avagy az állati!!! fehérje igen is kell a fejlődő babszervezetnek. Ezért gyakran kérik a gyerekorvosok a vegetáriánus szülőket arra, hogy iktassanak be a baba étrendjébe állati eredetű fehérjét is; később ráérnek még ránevelni a gyermeket a vega-étrendre.Ez persze a szülők szuverén döntése; de a felelős sülő, aki nem csak "csőlátással" a maga érdekeit nézi , tudja, hogyha ez fontos a fejlődéshez, akkor nem "husss" ......

2009. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Az ember mindenevő,tehát húsra is szüksége van.Nem igaz,hogy generációk nőttek fel hús nélkül,csak hétközben kevesebb húst ettek,viszont sokkal több szalonnát meg zsírt fogyasztottak.És az is valamilyen szinten hús.
2009. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm vega volt terhesség alatt is, és a gyereknek is csak vega kajákat adott. A gyerek az állati eredetű fehérjét tartalmazó kajákat sugárban hányja ki! :(
2009. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A fehérje nagyon fontos, ha nem hús, akkor tejtermék formájában, ha nem tejtermék, akkor növényi fehérje legalább. De nem véletlenül van gumós zápfoga az embereknek ;)
2009. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Lehet,hogy sokaknak furcsa,de én 2-3 éves koromban ettem utoljára húst,azóta egy falatot sem.Édesanyám szerint (az emlékeim sajnos már megkoptak ezzel kapcsolatban) elutasítottam,majd az oviba kerülésemkor többször ki is hánytam a húst.Azóta nem erőltették és ahogy egyre nagyobb lettem,fokozódott ez a dolog.Nem tudom megérinteni sem a nyers húst,a szagától és a látványától is rosszul leszek...:(

Nem tudom,hogy van-e összefüggés,de talán kétszer voltam beteg egész gyermekkoromban.

Tehát a válaszom a saját példám alapján:nem feltétlenül szükséges.

Kicsi fiunk 7 hónapos lesz,hamarosan megkóstoltatom vele a húst és ha szívesen fogadja,miért is ne ehetné?Nem tartom jó ötletnek eleve vegetáriánusnak nevelni,ha elég érett lesz hozzá,maga eldöntheti mit szeretne.

2009. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Még egy kérdés, amire kíváncsi lennék, ha a babák bekerülnek óvodába akkor esznek húst, vagy azt, hogy oldja meg a szülő?
2009. júl. 24. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!