Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól van szükségük a...

Mikortól van szükségük a babáknak napirendre?

Figyelt kérdés

2,5 hós kislányom mivel majdnem mindig máskor alszik el, máskor kel, ezért ugye mindig máskor eszik. Csak nagyjából van ugyanaz az időpont. Így kb. 3 fajta napirendünk van, mert van mikor kel már 6-kor, de van mikor csak 7 vagy 8-kor. Ez baj? Keltegetnem kéne hogy beálljon egy rend mostmár?

A fürdés az mindig este 7-kor van. délután 1 körül mindig alszik 1 órát, és délután meg 2x fél órát vagy 40 percet. Levegőzni nem mindig megyünk, de ha igen akkor azt mindig dél-1 körül. Ennyi "rendszer" elég?

Egyébként igény szerint szopizik.


2009. jan. 18. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ez teljesen normális. Véleményem szerint a lényeg az esti pancsi, nálunk az mindig egy időpontban van, a kajcsizások meg csúszhatnak. Ne az órát nézdd, a napirend jelentse azt, hogy mindig legyen alvás, fentlét, séta játék, pancsi. Az idő meg ne számítson. Ne keltegesd, mert csak nyűgösebb lesz utána, majd felkel, ha éhes lesz.

2009. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes.)

Ilyenkor már én is nagyon vártam a "rendet"...

3 hó körül beállt egy nagyjából:-)

Tatrs ki, és ne félj, jó ez így ahogy van, nem kell mindennek percre pontosan mennie:-)

2009. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2009. jan. 18. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
nekunk nincs napirend ugy van ahogy o alakitja a napjat reggell mindig mas idoben kel es utana vissza alszik kb 10,11,12 ig es na tessek mar megint nem ugyan abban az idoben eszik mint azelott nap.,hat neki igy jo akkor eszik iszik alszik jatszik mikor o akar.3 es fel honapos a layom.
2009. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem most 9 hónapos a lányom, eddig lén sem tartottam különösebb napirendet, három fix időpont alakult ki magától: 6-7 óra kelés, 12 körül ebéd és este fél 7 körül fürdés, szpoi, alvás.


Most viszont egyre inkább úgy érzem, muszáj lesz valami rendszert teremtenem, mert nem alszik nap közben. Nem tud elszakadni a játékoktól, és azt remélem, hogy talán a rendszeresség segít majd ebben. Először sétával próbálkozom, aztán remélem nem kell majd mindig fizikailag is elvinnem, hogy elaludjon.

2009. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!