Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Figyeltek arra, hogy csinosan...

Figyeltek arra, hogy csinosan legyen a babátok felöltöztetve?

Figyelt kérdés

Nekem kisfiam van, de még itthon is szeretem, ha csinosban van. Az egyik barátnőmnek kislánya van, de látszik, hogy őt nem érdekli különösen, hogy mi van a babáján.

Mikor megtudtam, hogy fiam lesz, kicsit tanácstalan is voltam, hogy milyen ruhákat adok majd rá, mert egy kislányt, úgy gondoltam sokkal könnyebb öltöztetni.


2010. máj. 31. 20:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amikor elmentem táppénzre megtanultam varrni,nem akarom magam dicsérni:) de tuti kis rucikat varrok a kis csajszinak! Mindig csiniben van,ha összekoszolja az se baj átöltözünk ,megy is a mosógép minden nap! Persze van egy pár márkásabb rucija is amit a tesóm küld Angliából azokra azért próbálunk vigyázni,de sok ruhát lemásolok és megvarrom!A fiuknál ráadsz 1 nacit frankó póló vagy ing és már kész pasisan tudnak kinézni!
2010. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
én nem értem, a talpas rugi meg a tapadókorong miért gáz???? egy kisbabát iért kell felnőttnek öltöztetni? nálunk van ilyen ruha is meg olyan is. mikor hogy.
2010. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én a talpas rugit pizsinek használom neki, nappal kis nadrágban és polóban szokott lenni.
2010. máj. 31. 22:32
 14/18 anonim ***** válasza:
34%

persze, hogy figyelek, imádom a kisfiamat a kis kertésznacijaiban, hála istennek, nagyon sok szép ruhácskát kapott és azangol turiban nagyon szép ruhákat veszek neki. Templomba például a keresztelő ruhácskájában szokott járni, de figyelek rá, hogy a felsője más színű legyen, ne fehér, mert nem akarom, hogy keverjék a keresztelendő babákkal. Kb. 1 hónapos kora óta külön öltöztetem, ha kimegyünk a lakásból. Kisfiút is lehet cukin öltöztetni. Az enyémnek van sötétkék, szinte fekete hacukája simis kutyafüles sapival, még az útlevélosztályon is el voltak ájulva tőle, mikor meglátták a szerelését.

Itthon naci+body+poló, talpas és talpatlan rugi is van rajta, mindegyikben nagyon édes. Még hátulgombolós mackót is adok rá, mert nagyon édes benne, pedig régen megfogadtam, hogy azt sosem adok rá. Azért van pár cucc, amik csak végszükség esetére vannak a ruhái közt. Anyósom egyszer, mikor vigyázott rá és nálunk átöltöztette, megtalálta a két leggázabb ruhát az összes közül, és azt adta rá. Azt sem tudtam, hogy öltöztessem át minél hamarabb, mikor hazajöttem és megláttam.:) Úgy nézett ki szegény, mint akit kölcsönkértek. 4 hónapos

2010. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egy éves a lányom.

Figyelek arra, hogy csini legyen, ezen belül lehet sportos, kicsit lányosabb, bármilyen.

Amióta itt a jó idő, bejöttek a kisruhák, szenzációsan néz ki bennük.

Otthon viszont játszós ruha van. Nem kopott, foltos vagy kinyúlt, erre figyelek, de kényelmes és koszolható legyen.

2010. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A talpas rugit úgy 4-5 hónapos korig használtam nappalra, azóta ez a pizsamája.(utolsó)
2010. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

Sokan kiröhögnek ezért, és korábban én is röhögtem a szomszédasszonyon emiatt, de még a zokni színének is passzolnia kell a ruhához, ez a heppem. :D:D

De tény, hogy van egy-két olyan rucija, ami foltos esetleg, vagy bolyhos, ezeket itthonra, vagy a kertbe bizony rá szoktam adni, mert 8 hónapos, és csúszik-mászik, és hiába takarítok, rend van itthon, mégis koszos lesz a rucija, a gatyik főleg a térdeknél, a felsők meg az alkarján. Anyóséknál például annyit kúszott-mászott a hétvégén, hogy még a zoknija is kilyukadt a nagyujjánál. :)

Azért ha elmegyünk valahová, vagy kimegyünk sétálni, értelemszerűen szebb rucit adok rá, de a gatya-felső-zokni összeállításnak színben mindig harmonizálnia kell egymással, még itthon is.

Rugit én is már csak pizsinek adok rá.

2010. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sok irigy van itt úgy látom. Ha a gyerekednek meg tudod venni a jó, minőségi dolgokat, és nem turkálóból, akkor azt miért kell lepontozni? Én sem pontoztam le senkit, mert turiból vásárol használt dolgokat, pedig az meg nekem gáz. Rengeteg helyen lehet olcsón szép, új dolgokat venni babáknak, én nem bírnék ráadni használt ruhát, max. ha a családból kapnám. Brrrrrrrrrrrr. Ja, és miért felnőtt egy nadrág és egy poló egy pl. 9 hós babán? Az 1-2 éves is ezt hordja, akkor ő is felnőttes ruhát hord? Jesszusom! Némelyek ezzel magyarázzák, hogy nem bírnak megvenni egy normális cuccot a gyereknek, ne ez a gáz, meg aki ezt írta! Most pontozzatok le!:)))
2010. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!