Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viszitek sétálni majd...

Hogyan viszitek sétálni majd a 30fokban, tűző napsütésben 4-5 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés

Vékony hosszúujjút adsz rá, vagy bekened a kezét/lábát?

Gondolom nyári sapi mindenképp... azon kívül mi lesz rajta, hogy véditek meg a naptól, hogy élvezze is a kintlétet?


2010. máj. 25. 18:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha 9-kor visszaalszik, akkor kell menni sétálni és 11-re már otthon is vagytok. De majd kialakul meglátod!
2010. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

a kisfiam első nyáron 6-9 hós volt

reggel hatkor kelt, 7 kor már lenn voltunk, sétáltunk egyet, bevásároltunk, 9 re itthon voltunk, szopi és alvás

volt h én is aludtam, vele együtt


nagyon kellemesek voltak ezek a korai séták


persze fel kell rá készülni, de én úgy voltam vele, h a babám miatt mindenképp felkelek, elsősorban vele foglalkozom, a házimunka megvár és amikor ő aludt akkor végeztem el


este 6 kor mentünk megint sétálni, kb fél 8 ig, aztán fürdés-alvás

de olyan is volt, h esti fürdés után mentünk le, mert annyira meleg volt

2010. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Én azt csináltam, hogy a 30 fokban adtam rá egy rövid ujjú bodyt és bekentem kezét lábát napvédő krémmel. Mikor kicsit nagyobb lett és új babakocsit vettünk (ami már nem mózeses), akkor direkt úgy választottam, hogy legyen hozzá napernyő. Így mindig árnyékot tart neki, ha szükséges. Ezenkívül vittem magammal vizet és textil pelust és óránként áttörölgettem nedves pelussal kicsit és újra bekentem (vékonyan!) napvédő krémmel. Kicsit macerás, de így minden feltétel teljesül. :)
2010. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Tavaly 3-5 hónapos volt nyáron a lányom, át ebben a hőgutában bizony itthon maradtam vele. 16-17h körül mentünk ki, de még akkor is meleg volt. Most már 15,5 hónapos. Most a kánikulában 11-f12 körül bejöttünk, aztán 2-kor már ki tudtunk menni a teraszra, mert árnyékos volt, és 5-f6 körül mentünk le a kertbe 8-f9-ig. Akkor fürdés és alvás.
2010. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

egy szál pelus van rajta, bekenem még indulás előtt, ha még süt a nap anyira. de inkább este olyan 6-7 között megfürdetem, és csak utána viszem ki, kb. 9-ig, felhozom, eszik és már be is ájul. reggel 8-9ig elalszik, így mi délelőtt nemigen megyünk ki.

esetleg lehet menni plázázni is, ott levegő van és mégsincs forróság. már persze ha olyan helyen laktok.

sapit nem adok rá, mert a kocsi kupolája+a napernyő védi a fejét, csak ha kiveszem a kocsiból, akkor adom rá.

2010. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Jelentem, én korán vagy későn viszem le. Egyrészt a sapi nem marad rajta, mert letépi (9 hónapos), másrészt nem nagyon akarom naptejekkel kenegetni, mert ekcémás, és nem igazán tenne jót a bőrének. Úgyhogy ha nagy meleg és erős napsütés van, akkor ahogy kel reggel (kb fél 7), tiszta pelus, reggeli, aztán megyünk is. Fél 8-8 körül már lenn vagyunk, séta, hintázás (ha árnyékban van), bevásárlás, 10-re itthon vagyok. Tízóraizik, aztán ha nagy a meleg, 11 körül lefürdetem egyet és alszunk mindketten :D Főleg azért, mert egyedül nem igazán alszik, max 20 percet.

Este meg kb 6 körül megyünk le, 8 előtt nem fürdik, így is fél 10, mire alszik.


A városban, 40 fokban nem igazán lehet máshogy. Marhára átmelegszik az aszfalt, szegény gyerek is mindig nyűglődik csak 10 óra után.

2010. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha 40 fokban nem megy a gyerek sétálni az azért nem olyan nagy baj! Az én kislányom 4 és fél hónapos és eszembe sem jutott kivinni. 6 órakor próbáltam kimerészkedni de még akkor is olyan meleg volt, hogy rögtön leizzadt, vissza is fordultunk! Nem viszem ki, inkább itthon ülünk a hűs szobában!

Nem lehet, hogy nem a gyereknek hanem neked fontos ez ennyire? Mert neki a kánikulában aszalódni a kocsiban mikor szellő sem rebben az tuti, hogy nem jó! Még árnyékban is 38 fok volt a múlt héten. Ma jobb az idő de csütörtöktől visszatér a dög meleg és én nem viszem a gyereket ki az biztos!

2010. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat! Volt eddig is egy-két nagyon hasznos, de azért várok még többet is, hogy ti hogy csináljátok?!

Hát, az az igazság, hogy tényleg nekem fontos, mert pl. közértbe/postára menni csak nap közben tudok. A saját kajámat is így szerzem be például, azért valahol neki is fontos valljuk be, mert ha én nem eszem, akkor bizony nem fogom tudni szoptatni a hűs szobában... hmm, nem is, mert a panelban is harmincvalahány fok van :-) Na, mindegy, ez részletkérdés!

A pláza is nagyon jó ötlet, meg a nedves pelus, így hosszabb időre is el lehet menni nap közben is, ami nagyon jó, mert nem lehet mindent egy-két óra alatt elintézni!

Szóval persze, mindkettőnknek fontos, neki is, hogy legyen levegőn, meg nekem is, hogy azért el legyen intézve, amit el kell intézni és nem szeretnék napokig bezárva lenni. Szerintem az neki sem jó, akármennyire meleg van kint.

2010. júl. 19. 18:02
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elintéznivalókat meg tudod csinálni reggel, tényleg :) 7 körül nyit sok posta, 8 kor szinte minden nyitva van. Én ma is úgy értem haza 10.30-ra, hogy volt hintázás, beszélgetés a játszótéren, aztán posta, aztán vásárcsarnokban bevásárlás. 8 körül indultunk.

2010. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de nem mindenki lakik Budapesten, ahol 7-kor nyit a közért és 8-kor a posta.

Van olyan hely pl. külföldön, ahol 9 előtt semmi sincs nyitva, viszont akkor már dög meleg is van. Meg azért lehet, hogy néha nem csak a postára szeretnék elmenni, és eddig nem gondoltam, hogy ebben olyan nagy akadály lenne, hogy van egy gyerekem, hogy akkor már nem mehetek ki az utcára. Nem hiszem, hogy mindenki otthon ül nyáron a gyerekekkel! :-)

2010. júl. 20. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!