Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le kell szoktatnom az éjszakai...

Le kell szoktatnom az éjszakai szoptatásról?

Figyelt kérdés

Fiam 11 hónapos, a mai napig minden éjszaka 2-szer ébred szopni. Nem cicizik rajta, ténylegesen eszik, majd amikor tele ette magát, "lecsatlakozik" és alszik tovább. Hiába kap vacsorára főzeléket, a helyzet változatlan.

A környezetemben azonban mindenki azt javasolja, hogy szoktassam le az éjszakai evésekről, mert már nincs rá szüksége. Tényleg így lehet és csak megszokásból eszik?


2010. máj. 21. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bízz az ösztöneidben és ne a környezetedre hallgass. Ha téged nem zavar akkor miért ne adnál neki anyatejet, ha van? Persze a te döntésed. Szerintem pici ő még, ártani nem árthat.
2010. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom 15 hónapos és éjjelente még kétszer eszik. És mindig elfogy az a 180 ml, tehát nem csak szomjas. Amikor csak vizet kapott az nem kell neki. Mi nem bánjuk, hogy még kétszer eszik, engem nem érdekel ki mit mond, úgy csináljuk ahogy jónak érezzük. Nekünk is sokan mondogatják nagy együttérzéssel, hogy ha két héten át minden ébredésekor fél órányit hagyjuk nyekeregni, bőgni akkor 2 hét és egész reggelig eltolhatjuk az etetést. De még csak meg sem próbáljuk. A tápszermelegítés 15 mp, az "etetés" annyi, hogy benyújtjuk az ágyba és ő megfogja a z üveget a fülénél és álmában megissza, tehát etetni sem kell igazából. Mi úgy érezzük jónak, ha nem vonjuk ezt meg tőle.
2010. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
15 hós kisfiam még mindég ébred 1-2x. Engem nem zavar, majd leszokik magától, ez a tapasztalat ismeretségi körben.Néha csak cicizni kel, de néha tényleg szopik rendesen, hiába vacsizott.
2010. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: mi sem tapasztaltunk semmi különbséget aközött mikor kevés vacsival ment aludni, vagy mikor totál bezabizott. Úgyanúgy, ugyanakkor ébred minden esetben. Pedig ellvás előtt este is megiszik 210 tápit még a vacsorán túl és mégis felébred kétszer enni.
2010. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj ! Az én fiam 8 hónapos koráig volt ,hogy 4 x vagy 5 x ébredt éjjel ! Aztán SAJNOS egyik napról a másikra nem szoptathattam tovább ,mert olyan gyógyszert kellett szednem ! Nagyon izgultam ,hogy mi lesz éjjel ... 2 éjszakánk nehéz volt ,mert nem volt cici :( Láss csodát a 3 . éjjel nem kellett már neki a tea sem ,reggelig aludt ! Sokan lehet ,hogy ezért leszólnak majd ,de ha neked jobb próbáld ki ezt ! Én sem hittem benne !Egyébként tényleg ez a megszokás ! Neki is jobb ha éjjel többet alszik egyhuzamba !
2010. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtattatok. Ezek után nyugodt szívvel marad minden a régiben. :)
2010. máj. 21. 21:12
 7/10 A kérdező kommentje:
21:10-es válaszolónak: engem egyelőre nem zavar, hogy ébred és szoptatnom kell őt. Lehet, hogy idővel majd megpróbálom, hátha tényleg csak megszokásról van szó, de a fiam esetében nem egyszerű a szoptatás kiváltása, mert a cumisüveget nem ismeri, teát nem kap, csak vizet, azt is csak pohárból (ezt pedig éjszaka nem tudom használni egy fekvő gyereknél)... Mindenesetre köszönöm a válaszodat, lehet, hogy még hasznomra válik. ;)
2010. máj. 21. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:

17 hós a lányom, sokat éjszakáztam vele, mindig kérte a cicit.

2 hónapja "megbeszéltem" vele, hogy éjjel alszik a cici és most már csak a déli és esti alváshoz van cici. Éjjel amikor ébredt a cicit nem kérte, de mutatta, hogy a nagyágyban akar velem aludni.

Aztán 1 hónapja beindult az egyik zápfoga és újra kérte a cicit éjjel kétszer is.

2 hétig ez ment, aztán megint mondtam neki, hogy éjjel nincs cici. Ha hajnalban ébred vizet kap és odaveszem magam mellé.

3 napja pedig már elalváshoz sem mindig fogadja a cicit, úgy kell rátukmálni :) Szóval hamarosan elválasztja magát. Sosem gondoltam volna, hogy valaha eljön ez a pillanat, olyan cicis volt mindig!

Szóval kitartás, ha majd megérik rá, akkor jelzi, hogy már nincs rá szüksége.

°M°

2010. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 21.10 -es ! Az én babám sem ivott üvegből ,de hidd el ha szomjas el fogja fogadni ! Első babád ? Én jól "elrontottam " ezt a csak cici dolgot ,akkor kaphattam észbe ,amikor acetonszagú volt a lehelete a kincsemnek a kevés folyadék miatt ! Most még van cici jó ,de mi lesz nyáron ,vagy ha isten ments elapadsz ? Szóval hülyeség ez a csak cici dolog már tudom !
2010. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat. Az az igazság, hogy nekem ikreim vannak. A lányom 6 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, a fiam viszont a mai napig éjszaka ébredős és csak a cicit fogadja el (próbálkoztam már a sima cumival, hátha csak megnyugvás kell neki, de nem jött be).

Nekem ez azért is érdekes, mert én már csak reggel és az esti elalvás előtt szoptatok (a fiamat meg pluszba éjszaka), így a napközbeni 2 alvásnál már tudják, hogy nincs cici. Ehhez képest a fiam nem akar lemondani róla. De ezek szerint mások sem erőltetik az elválasztást, csak ha indokolt...

2010. máj. 23. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!