Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is le kellene...

Szerintetek is le kellene szoktatnom a 6 hónapos babámat az éjszakai kelésről-szoptatásról?

Figyelt kérdés
Eddig is keltünk mindig 1x, max 2x. De egy hete 3x-4x is fennt van. Néha a foga miatt, azt megértem, de ma éjszaka csak szopizni akatr, nem volt semmi baja. Én meg már teljesen ki vagyok merülve, mert annyi van fenn, mint egy újszülött.
2011. aug. 30. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így biztos fárasztó, hogy ennyit van fent.

Kb. akkor akartam én is leszoktatni, ezért vizet adtam neki. Első éjjel nem volt gond, második éjjel úgy ellökte a poharat, hogy szinte repült. :)

Aztán úgy döntöttem egye fene folytassuk a szopit, legalább tuti nem apadok el. (Mindig paráztam ettől.) Most 10 hónaposak vagyunk, nekem egy kicsit könnyebb, mert max 2-szer kel fel.

Arra számíts, hogy nagy hurrogás lesz, hogy ez felmerült benned. :)

Te döntésed. Ha nem félsz, hogy elapadsz és kibírod azt az egy hét sírást, akkor szoktasd le nyugodtan. Más is csinált már ilyet, ne foglalkozz a mártírokkal.

Jobb ilyenkor, mint később.

De ha egy kis gyanúd is van, hogy fog miatt ébred, akkor inkább cicizz.

Ja, azért is maradtam a cicinél, mert könnyebbnek láttam rátenni és pár slukk után vissza tenni, mint fél óra - órát ringatni. Ez is egy szempont.

2011. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy érzed!


A lányom cicizés alatt aludt be (evett rendesen),így ez maradt nálunk a szokás.Azon altattam el,mert nekem kényelmesebb volt,mint a sírást hallgatni még vagy 2 óráig,mert nem tudott elaludni.Éjszaka ha felkelt,szintén cicire raktam 5 perc után aludt is.Ha nem aludtam be közbe,akkor átraktam a helyére,de volt hogy velem aludt.

16 hónaposan saját magától elválasztotta magát és bár nem az ágyában alszik el még mindig,de ha elaludt,akkor átteszem az ágyába és reggelig horpaszt.


Nekem ez nem okozott gondot soha.Tudtam én is pihenni és a lányom is sírás nélkül elaludt.

2011. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2 hónapos kora óta 9-9 ig alszik, de nem szoktattam le, hanem magától egyre ritkábban kelt fel. De nem is ez a kérdés.


Szerintem tedd ahogy neked és a babátoknak is jó, de az a vizes megoldás nekem olyan fura, bár több ismerősömnek is bevált és néhány nap után átaludta az éjjeleket az addig sokszor szopizó babájuk.


sok szerencsét

2011. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
En nem szoktatnam le (hacsak nem dolgozol es emiatt muszaj ejjel aludnod), mert olyan rovid ideig ilyen kicsik. A szoptatas altal -meg ejjel is- olyan csodalatos kozelseget lehet kialakitani a babaddal, amit en hianyolnek. De persze te tudod, en nem szoktatnam le, ha mar nem lesz ejjeli szoptatasokra szuksege tudja majd.
2011. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Érthető hogy fáradt vagy.De az én kislányom 17 hónapos és még egyszer ő is felkel enni.Ő már rendes bolti tejet kap.Próbáltam én is hogy teát adok neki de azt nem fogadja el.
2011. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is imádok szoptatni és imádom, ahogy este hozzámbújik,de már fél éves és ideje lenne átaludnia az éjszakát, nekem meg visszaköltözni apához.
2011. aug. 30. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

A 16 hónap alatt végig köztünk volt a lánykánk.

egyszer sem aludtam külön a páromtól emiatt.Ő is imádta,ha ott van mellettünk,hisz ilyenkor olyan közel voltak ők is egymáshoz és ő annyira sajnálja,hogy nem érezheti át a szoptatás örömét,mint mi anyukák.Úgyhogy sosem volt gond,hogy ott aludt el és maradt is néha köztünk.

Párom volt aki mindig áttette az ágyikójába a kiscsajt.

2011. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megértelek. Jól gondolkozol. Mi vagyunk a 10 hónaposak és én is éppen az éjszakai szoptatás miatt alszom még mindig külön a férjemtől. Tudom, hogy sokan vannak, akik egy ágyban alszanak a babával, de én ezzel nem nagyon értek egyet. Nem is nagyon egészséges, és nem tudom elképzelni, hogy rendesen ki tudják magukat aludni, nem félnek-e attól, hogy pl. agyonnyomják. De a többség akkor is azt vallja, hogy mindenkinek meg van a saját ágya és nem véletlenül.

Persze van walki-talky, de még így is, hogy mellettem van a kiságy, nehéz a felkelés, mellém rakás, vissza tevés. Pont mostanában volt 2-szer, hogy hajnalban arra riadtam, hogy jajj, vissza kell tennem a Bogit, mi lett vele, hol van, aztán a köv. pillanatban esett le, hogy már visszaraktam a kiságyába. Szóval nem könnyű, én belátom, nem győzködlek arra, hogy kövesd ezt a hülyeséget. :)

És nem hiszem, hogy az éjszakai szopiztatás, akkor, abban a pillanatban olyan meghitt lenne, amikor félkómás állapotban, bóbiskolva szopiztat az ember. Persze a tudat erről, az más, de nem hiszem, hogy az anya, vagy akár a baba sokat veszít vele, ha inkább átalusszák az éjszakát.

Nappal még jobban oda tudod tenni magad, mind a babának, mind a férjednek és saját magadnak is.

Magyarán ne érezd kellemetlenek, hogy át szeretnéd aludni az éjszakát. :)

2011. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok akinek a lánya 2hósn már aludt.

az jutott eszembe, hogy nemrég javasoltam egy barátnőmnek hogy altassák külön a sokszor kelő babájukat, és mióta külön van a baba, már 7 órát is alszik egyben.

Egy próbát esetleg megér, ha van rá lehetőségetek.

2011. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!