Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le kell szoktatnom az éjszakai...

Le kell szoktatnom az éjszakai evésről, vagy ő érzi, mikor kell abbahagyni?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam 4x eszik napközben, és egyszer még hajnalban is igényli a 210ml tápszerét. Úgy látom, ilyenkor éhes, mert megitatom, ringatom, simogatom, de csak miután evett, akkor alszik vissza. Evés közben is látom, hogy mohón nyel, és fogja a cumisüvegét. Nekem ez nála normálisnak tűnik, de olyan sokan mondják, hogy már nem kéne este ennie, szoktassam le róla...mégis hogyan? Nem tudnám hagyni, hogy álomba sírja magát. Nem fog leszokni előbb-utóbb ő erről?
2011. máj. 30. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem majd ő tudni fogja, hogy mikor elég. A lányom elég korán átaludta az éjszakát, de nagy ritkán előfordul, hogy felkel, mert éhes. Akkor megetetem, és kész. Nem fogom éheztetni, csak mert papírforma szerint nem kéne ennie éjjel.
2011. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most biztos sokan fogják azt írni neked, hogy ennyi idősen már nem kellene ennie éjjel...

Szerintem viszont Ő érezni fogja, amikor már nem kell neki éjszaka is a kajcsi..addig ne próbáld meg leszoktatni, telejsen felesleges..ha éhes és biztosan látod rajta, hogy az, etesd meg..ha nem lenne az, úgysem enné meg a 210 mlt

Jó babázást!

2011. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én babám ugyan még csak a héten lesz 16 hetes, de simán eszik kétszer éjszaka. Ennek viszont az az oka, hogy egyszerűen lusta enni napközben. Nem ér rá, elfoglalja a világ megismerése :o) Most azzal próbálkozom, hogy reggel 8tól 3 óránként megetetem (kezdettől tápszeres). Este nem "tömöm", mégis nagyon bevacsorázik. És miután nap közben úgymond többször eszik, már csak egyszer kel fel enni éjjel. Nem erőltetem, nem az a célom, hogy abszolút ne keljen fel éjjel, de azt sem bánom, ha megtanulja majd idővel, hogy neki is jobb, ha éjjel csak alszik. Olyat már én is olvastam, hogy teáztatni kell, és akkor majd "feladja" az ébredést egy idő után... De Istenem, ha én éhes vagyok, én sem lakok jól attól, ha iszok :o), egy baba miért tenné? Szóval ha van türelmed, próbálkozz azzal, hogy naponta többször próbálod megetetni. Úgyis észreveszed ha nem kéri...
2011. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ahogy az utolsó válaszoló is írta, az én babóm is keveset eszik nap közben, nem tudom miért, talán a nagy meleg miatt. Megpróbálom többször etetgetni egy nap, és jobban megvacsiztatni:)
2011. máj. 30. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos és hiszed vagy sem, éjszaka semmi mást nem hajlandó elfogadni (víz vagy gyümölcslé) csak tejet! Nem tudok vele mit kezdeni. Ordítani meg nem fogom hagyni. Este 6-1/2 7 vacsora (attól függ milyen fáradt). Ez mindig tömény kaja (főzelék, tésztaféle, v. gombóc). Majd fürdés és megissza 1/2 8 körül a 2 dl tejet és 3/4 8-8-kor már alszik. Éjfélkörül vagy legkésőbb 1 órakor felébred és minden mást ordítva utasít el, csak a tejet nem. Megiszik egy üveggel, (ami ugye 260 ml) és alszik kb hajnal 3-4 óráig. Akkor pár kort víz és így alszik reggel legkésőbb 7-ig. De onnantól már nem kell neki tej, csak normál reggeli. Még a reggelihez sem fogadja el, ha esetleg olyat adnék neki.

Én nem foglalkozom azzal, hogy mi van írva ilyen téren a nagykönyvben. Igaz fárasztó, hogy már 15 hónapja nem sok éjszakát aludtam végig, de majd eljön mindennek az ideje.

2011. máj. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!