Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvéren sokat gondólkoztatok?

Testvéren sokat gondólkoztatok?

Figyelt kérdés
Ha az egész család-párod,nagyszülők támogatnak benne,hagynátok magatokat:-)?Valyon átgondólták rendesen?Nekem csak azon jár a fejem,mi lesz 5 év múlva pl:mindent megtudok adni 2 gyereknek? Igaz az ahol egynek jut ott kettőnek is?Köszönöm előre válaszaitokat,írjatok pár sort,kinek,hogy megy.
2010. máj. 18. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem kérdezném meg a nagyszülőket, a férjemen kívül senkire nem tartozik. És nálunk egyértelmű volt, hogy lesz kistesó, jobb a gyerkeknek, ha van nekik esójuk. Tehát mi nem sokat "GONDÓLKOZTUNK" rajta.
2010. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekelne hogy a családban ki akarja és ki nem.Sőt azon sem rágódnék hogy mi lesz 5 év múlva.Akkor lesz kistestvér ha a párommal akarjuk.
2010. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nagyszülőket nem megkérdeztem,hogy akarnak-e még unokát hanem,hogy számíthatunk-e rájuk a nehezebb időkben.Bármiben segítenek majd.Arra is kíváncsi lennék,hogy sokkal többe kerűl 2 mint 1 gyermek? Köszi.
2010. máj. 18. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor lesz kistesó, ha férjem és Én akarjuk. És, nem azon fog múlni, hogy ki tud minket támogatni, nem erre kéne alapozni a gyermekvállalást....
2010. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja.Hát ha annyira nem álltok jól, hogy számolni kell azzal, hogy esetleg majd segitségre fogtok szorulni anyagilag én semmiképp nem vállalnám be.
2010. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon mának élő ember vagyok, és a férjem az, aki a pénz jelentős részét a kapcsolatunkba hozza. Ezért mi úgy vállaltuk a gyerekeket, hogy én kitaláltam, hogy 3 gyerek kell, előadtam neki, ő pedig addig gondolkozott, vacillált, forgatta a fejében, hogyan legyen pénz rá, hogy a végén rábólintott. És ha ő rábólint, tehát meg tudja valósítani az anyagi részét, akkor nekem nincs más dolgom, mint testileg-lelkileg felkészülni rá. A kisfiunk 4 hónapos, karácsonyra már szeretnénk az újabb tesztet a fa alá tenni, és hamar szeretnénk a harmadik lurkót is összehozni. A nagyszülők kicsit aggodalommal fogadták a dolgot, de a mi dolgunk, mondták. Vasárnap volt a keresztelő, de már pedzük a párom egyik unokatestvérének, hogy a következő gyereknél szeretnénk őt felkérni keresztszülőnek. Szóval jó előre gondolkozunk. A házat most építjük, pici házikónk lesz, tegnap este a mérőszalaggal azt méricskéltük, hogyan fogunk a babaszobába két ágyat berakni:) A harmadik gyereket még nem helyeztük el gondolatainkban
2010. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen. Folyton azt mondja mindenki, hogy kell kistesó. Hát nem tudom, azért élni is kell szerintem, nem biztos, hogy mindenki alá akarja rendelni magát teljes mértékben a gyerekeinek. Gondolom sokan vagyunk itt, akik szeretnek utazni, moziba járni, néha eljárni vacsizni, öltözködni...és még sorolhatnám.

Igen, a több gyerek többe kerül, nekem ne mondja senki, hogy a 2 nem kerül többe, mint az 1, és a 3 nem kerül többe, mint a 2. Hisz mindegyiket iskoláztatni, öltöztetni kell, lesznek majd igényeik. Nekik is kell lakás előbb-utóbb, és ki segítsen, ha nem a szülő. Szóval drága egy világba szülünk mostanság.

A másik oldala a dolognak, ha már mi nem leszünk ő ne maradjon egyedül, legyen kire támaszkodnia.

Úgyhogy ez a jövő kérdése még.

2010. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21 hónapos kisfiúnk van és 14 hetes kismama vagyok.Van hova!Van kinek!Átlag emberek életét éljük,családi házunk van(hitel)dolgozunk(persze én most nem)és mindenre jut amire akarjuk!(Na jó nyaralni nem voltunk ezer éve :) )De rengeteget kirándulunk,hétvégézünk.Ha a magyar helyzetet néznénk(politika,alacsony fizuk,stb)egy gyereket is nagyon meg kell gondolni nem hogy többet,de az a mondás hogy ahol egynek jut ott kettőnek is igaz!Egy életünk van amit boldogan kell élni és a mi boldogságunkhoz 2 gyerek tartozik.Ahogy írod neked is van hova ,van kinek és támogatnak akkor tudod a választ!Persze én is csak a felelőségteljes tesóválallást támogatom ha értitek mire gondolok!
2010. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!