Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad hagyni a babát sírni...

Szabad hagyni a babát sírni 5-10 percig?

Figyelt kérdés

Szoptatás után beteszem az ágyba és rázendít a sírásra kb:5-10 után abbahagyja mert elalszik de van amikor mégsem így tanácstalan vagyok.Állandóan kivenni sem akarom mert megszokná.Nem hasfájós,tisztába is tettem van amikor alvás közben ébred és kezd el sírni.

9 hetes


2010. máj. 10. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Igaz,hogy ma ez nem divat,de ha elalszik utána,nyugodtan hagyhatod ennyit sírni. Rövid időn belül sírás nélkül is elalszik majd.
2010. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem 5 perc volt a legtöbb!!!!Egyetlen alkalommal!!!Amúgy nem hagytam/om sírni Őket.Én ilyen dajkálózós vagyok,szeretem ha ölben vannak.Olyan gyorsan megnőnek és már nem akarnak hozzám bújni....
2010. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is így volt, van. Ha kajált, és minden ok, hasa sem fáj, akkor annyit sírhat, de ha nem hagyja abba 10 perc után akkor vedd fel, nyugtasd meg, és tedd vissza. Ha újra elkezdi várj megint 5-10 percet, és vedd fel újra. Meg fogja tanulni, hogy nem mentél el, ott vagy, de magától is meg kell tanulnia elaludni. A babáknak ez egy tanulási folyamat, neked kell megtanítani őt elaludni. Mi 14 hetesek vagyubk, és már szépen megy az elalvás. Hosszú folyamat, de ha kitartó vagy meg lesz a gyümölcse, és szépen el fog aludni mikor beteszed az ágyikóba. DE ha nagyon üvölt, akkor mindig vedd ki nyugtasd meg, és úgy tedd vissza. Egy idő után el is fárad, és elalszik.
2010. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

5-10 perc az nem nagy ügy. Örülj neki, hogy azután elalszik. Majd meg fogja szokni. Viszont én is max 10 percig bírtam a sírást hallgatni. És később ő ezt már tudta :)))


4éves kiscsaj, 22 hónapos kissrác, 28 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Hűha, még nem támadtak le a tökéletes anyukák, akiknek sosem sír a babájuk, mert nem hagyják? :)

Én megpróbáltam ezt, amiről írsz, de nem bírtam sajnos, meg is lett az eredménye: nem alszik el egyedül a kiságyban :(

Kitartás! Kis sírástól nem lesz baja, és mindenkinek jobb, ha el tud aludni egyedül.

2010. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Én nem hagytam sosem sírni ennyi ideig egyik gyerekemet sem, főleg nem 9 hetesen.Mondjuk el is vannak kicsit kényeztetve.(De szerintem nem attól, hogy nem hagytam sírni 5-10 percig.-aztán kitudja)

9 hetesen még olyan pici...Megszakadna a szívem ha 5-10 percig sírna.

2010. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem sem jó ha sírni hallom de erős vagyok és hagyom legalább a kiságyban alszik mindig és nem köztünk mondjuk mert ugye így is el lehet rontani.Köszönöm a tanácsokat kipróbálom azt hogy néha felveszem aztán leteszem kiváncsi vagyok mi lesz utána.
2010. máj. 11. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!