Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan sarkaljam a kislányomat...

Hogyan sarkaljam a kislányomat a kúszásra, mászsásra?

Figyelt kérdés
A lábait teljesen maga alá húzza, pucsít. A mellkasát is megemeli, de külön, külön. Nem tudja összeegyeztetni a két dolgot. Néha sikerül egy pár centit előre mozdulni, de hiába teszek elé bármit nem foglalkozik vele, csak hisztizik érte. 29-én volt 7 hós. Kezdek aggódni. Folyamatosan csak repülőzik, már lassan 2 hónapja. Azt mondja a védőnő, mert erősíti magát. oké, de már nagyon erős, félek hogy csak hátránya lesz, mert már háton is kinyomja a hasát, mintha hidat csinálna.
2010. máj. 6. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szia, lehet hogy az égadta világon semmi baja nincs, de ha aggódsz, és úgy látod, ő már kúszna mászna, de nem tud, és ez zavarja, akkor megnézetheted esetleg neurológián vagy mozgásterápián, hogy nem hipotón-e véletlenül. az enyém ui. ugyanezt csinálta, repülőzött, szenvedett, és a védőnő is uezt mondta. csak nekem vmiért gyanús volt, úh. elmentünk megnézetni, és kiderült, hogy testszerte generalizált hipotóniája van, ezért nem megy a dolog. jártunk dévényre attól szépen helyrejött.
2010. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem szabad semmilyen mozgást erőltetni.Ha már elég erős hozzá,akkor önállóan fog kúszni-mászni. Rá kell jöjjön a neki megfelelő technikára. Ültetni sem szabad,amíg magától nem ül fel,sem állítani.Ha pedig már kezd járni,akkor nem szabad a kezét fogni.Nem baj,ha elesik közben,mert azt is megkell tanulnia.

Minden baba más ütemben fejlődik. Rájuk kell bízni a dolgot. A tied is fog majd menni is,mint a többi gyerkőc,csak türelemmel kell lenni vele.

2010. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdezném, hogy mit jelent az hogy hipotóniás?? És ez mitől alakul ki?? Lehet én vagyok tudatlan, elnézést. :-S
2010. máj. 6. 12:03
 4/15 anonim ***** válasza:

ha google-ba beírod, millió leírást találsz a hipotóniáról.

Amúgy "edzheted" is úgy, hogy amikor csak tudtok, hason játszotok és számára kedves játékokat elé teszel, kicsit messzebbre. Ne hagyd sírni miatta, ha bosszankodik, hogy nem éri el, de egy kicsit hagyd kűzdeni...egyébként én is elvinném neurológusnak megmutatni, ha mást nem, legalább megnyugszik a lelked.

2010. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most mondtam a páromnak és teljesen kiakadt. Hülyének tart., hogy majd csinálja. De már elég idegesítő a 2 hónapja tartó repülőzés. Már nagyon erős a kis test és gyönyörűen csinálja a két mászáshoz tartozó mozgást...külön. Pl. repülőzés közben úgy csinál a lábával mintha extra sebességel mászna. remélem érthető voltam.

Már nem tudom mit csináljak. :-(

2010. máj. 6. 12:29
 6/15 anonim ***** válasza:

első vagyok. a hipotónia azt jelenti, hgy nincs meg a megfelelő izomtónusa, nem tudja megtartani magát. ált. szülés körüli vagy terhesség alatti méhen belüli oxingénhiány okozza. ez lehet súloysabb is, enyhébb is.

ismétlem, lehet, hogy semmi baja nincs, de a magad megnyugtatására szeirntem mutasd meg szakembernek. legfeljebb kiderül, hogy feleslegesen aggódtál, és megnyugszol.

2010. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egyik percről a másikra történnek a dolgok! 6 hónaposan is ezt csinálta a babám nagyjából amit a tied, feltolja a kezével magát, vagy a felső teste lent van de a popóját emeli, illetve repülőzik, aztán 6,5 hónapos múlt mikor pont "panaszkodtam" a barátnőmnek hogy még nem halad előre csak tolat, erre másnap négykézlábra állt. Azóta is gyakorolja, bár még nem halad előre, de a tengelye körül illetve a tolatással az egész szobát bejárja.

Tedd le a szőnyegre tedd körül játékokkal, számára érdekes dolgokkal, egyet kettőt messzire, párat közelebb.

Ne aggódj. Minden baba másként fejlődik!

Üdv. 7 hónapos (és egy hetes) baba anyukája (L)

2010. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ismét első: csak még annyit fűzök hozzá, hogy anno az enyém, ha hasra raktam, és érdekesnek ítélt dolgokkal raktam körül, sajnos nem tudtam ösztönözni vele. pont mivel nem az volt a baj, hogy nem érdekelték a dokgok, nagyon is, csak épp nem tudott haladni szegényem. azrt is üvöltött, mert mérges volt, hogy odamenne értük, de nem tud. :(
2010. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm az infókat!!Aranyos vagy!

Utolsó előtti. Mikor született a babád?? Mert az én kincsem pont ma 7 hós és egy hetes. Ő is forog minden fele van hogy fejjel lefele van a földön van de mostanában nem sok minden új dolog történt. Lehet csak én viszem túlzásba a dolgot!

2010. máj. 6. 13:14
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is ugyanez volt. Nekem igazából nem csinált semmit azon kívül, hogy hason volt és folyamatosan fél fekvőtámaszokat csinált.7 és fél hós volt és tényleg nem csinált semmit. Mindenki hülyének nézett, meg nyugtatgattak, hogy majd csinálja, de én nem törődtem bele. Elvittem egy Dévényes terápiára nézze meg a gyermekemet és ott kiderült. Le volt tapadva az izomzata, túl feszes volt. Én csak azt tudom javasolni, hogy hallgass az anyai ösztöneidre és nézesd meg. Csak 1x és mindjárt mondja van-e gond vagy nincs. Én ezen elv alapján mentem el és áldom a sorsot, hogy hallgattam az ösztöneimre és nem másra. A párom engem is hülyének nézett nincs a gyereknek semmi baja. Aztán tessék.

Szóval csak egyszeri alkalom és megnyugodhatsz nem agyalsz ezen állandóan.

2010. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!