Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptember vége körül születet...

Szeptember vége körül született babátok mekkora és miket csinál? Kíváncsi vagyok, más babák miket tudnak.

Figyelt kérdés
Kisfiam 2009.09.28-án született, 3900g, 58cm volt. Most 74cm és 9.5kg körül van. 5 foga van. Napi 3x cicizik és napi 3x eszik püréket, olyan 1.5-2dl körüli adagokat. Pár napja előre is tud kúszni, és pár percig megül egyedül, ha felültetem, de aztán elveszti az egyensúlyát, és eldől mint a zsák. Négykézláb ringatja magát előre-hátra kb 1 hónapja. Sokat sikongat és magyaráz, vigyorog az idegenekre is, kivéve néha 1-2 pasira. A Tiétek?:)
2010. máj. 5. 21:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szabi szeptemben 25én született, 2950gr és 50cm volt. Most 6680gr és 73cm.

5 hónapos korától tápszert kap, mert egyszerűen egyik percről a másikra elutasította a cicit. Pedig nem jött meg, meg semmi, de nem kellett neki. Éjjel nem ébred, este 8tól alszik reggel 6ig. Fél 7kor kap először tápszert, utána 1 órácskát még alszik. Tízórai gyümi, ebéd főzi, uzsi tejpép + gyümi vagy babajoghurt, vacsi tápszer. Eszik már ő is kenyérféléket, valamelyik nap a mi krumplifőzelékünkből kapott, nagyon ízlett neki.

Stabilan ül, felül 6 hónapos korától (ezért etetőszékben ülve eszik), kúszik, kutyázik. Pörög-forog minden irányba. A kiságyban feláll. Pár napja a fejével int, ha valami nem tetszik neki.

Gagyorászik, hatalmasakat kacag, röhög. Nagyon barátkozós, mindnekire vigyorog, és bárkinél elvan hosszabb ideig is. Foga még nincs.

2010. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kisfiam szintén szeptember 28-án született 3500 grammal és 50 centivel. Most 9 kg és kb. 70-72 cm. Foga még egy sincs, én is állandóan azt hiszem, hogy majd most... :) 5 hónapos kora óta kúszik, állandóan négykézláb van, de az igazi mászást nem akarja csinálni, mert mindig lehasal két "lépés" között. Ötvözte a kúszást a mászással, de így is villámgyors. :) Imád ücsörögni, egy idő után viszont eldől, mint a krumpliszsák. Három napja viszont ő próbál felülni négykézlábazásból. Ha kapaszkodik valamiben, akkor kiegyenesíti a lábait, vagyis feláll, és már halad oldalra is kapaszkodva. Persze még pipiskedve, lábujjhegyen. Pár napja kaptunk kölcsön egy kompot, beletettem, és azonnal elkezdett a lakásban kóricálni vele előre-hátra. :) Hangosan kacag a kutyákra; pömpilömpijét már megtalálta, és ha ki van bontva a pelusból, előszeretettel markolássza, közben hangosan kacag. (Igazi pasi.) Mindent a szájába vesz, főleg a címkéket, szalagokat, mindenről a lelógó bigyókat tuszkolja először a szájába. Cumisüveget ha a kezébe adom, megfogja, egyedül iszik. Mostanában dugdossa ki a nyelvét, és csettintget a szájával, cuppog, egyébként folyamatosan mondogatja, hogy blábláblá, közben meg úgy néz ki, mint egy széles szájú kisbéka. :) Már csak kétszer eszik tápszert, reggel és este, egyébként gyümiket, főziket, husikat, babajoghurtot kap. 5 hetes kora óta végigalussza az éjszakákat, bár párszor előfordul egy-egy rossz álom miatti sírdogálás. Egyébként este 8-tól alszik reggel 6-ig, akkor kaja, majd visszaalszik 10-ig. Napközben még két alvás szokott lenni, egy-másfél óra, de előfordul, hogy egy, de az nagyon hosszú, két és fél órás. Amúgy folyamatos foglalkozást igényel, elég keveset van el egyedül. Valakinek mindig beszélnie kell hozzá, vagy játszani kell vele. És imádja az apját, igazi cinkostársak. :) B.
2010. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!!Kisfiam 2009.09.21.-én született 2860grammal,49cm-rel.Most 7,5 hós 70cm, 7500gramm.6,5 hónapos koráig volt anyatejes, azóta sajna elfogyott a tejcsi és tápis lett.reggel tápit eszik,tizóraira gyümi babapiskótával,délben húsos főzi,délután gyümi v. tejpép,este főzi, fürcsi után pedig tápi.éjel kb 2kor kel még tápit enni:)

Forog jobbra,balra,kutyázik és hanyatt fekvésből felül egyedül.imád ülni,mert igy mindent alaposan szemügyre tud venni:)használunk kompot, imádja és amióta használjuk feláll egyedül a járókában is:)ugyhogy nálunk bejött.:)

Sikogat,kiabál és ha valamiért rászólok vccnek veszi és kacéran mosolyog:)

Azt hiszem ennyi:)sziasztok!üdv:Zsu

2010. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok az lemaradt hogy 2 fogunk van,most szenvedünk a 3.-kal:)
2010. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

23:09 vagyok! Igen a kisfiam kúszott, másszot is. 5 hónapos 1 hetesen elkezdett kúszni, 2 hetesen mászni, 3 hetesen felült, és 6 hónaposan felállt. De TE ne izgulj, ne az én fiam legyen a mérce, mert ez tényleg ritka eset (amúgy a családban volt már ilyen). És azt se felejtsd el sosem, hogy nincsen két egyforma baba. Majd akkor kezdj el izgulni, amikor az orvos mondja, addig pedig nyugi! :))))

Igen, mi is kompozunk, bár nem sokat, kb napi 10 percet. A 2. alkalommal már rájött, h hogyan is működik, amúgy imád benne lenni. Úgy vagyok vele, h sokan ellenzik, de pl én is kompoztam és semmi bajom. Ezért van az h csak egy kicsit, és akkor a kecske is meg a káposzta is..... :)

Az éjszakát kb 6 hós kora óta végigalussza, amíg nem kezdtünk el rendesen szilárdat enni én addig nem is erőltettem, éjjel is amúgy is csak egyszer kelt fel enni. Aztán az éjjeli tápszer helyett megpróbáltam teát adni, úgy voltam vele, ha éhes, nem fogom erőltetni, de szerencsére visszaaludt azzal is. aztán pár hét múlva ha éjjel megébredt ugyanabban az időpontban a cumiját visszaadtam, megsimiztem és aludt tovább. Mostmár a cumiért sem ébred meg (kopp-kopp). Ha kell neki egyedül visszarakja, amúgy 2 cumit rakok a kiságyba neki kézközelbe.

Pár napja már ő is iszik egyedül cumisüvegből.


*Sz*

2010. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babákhoz!:) Tényleg nagyon eltérő ütemben fejlődnek. Az én kisfiamat például nagyon nehéz hangosan megnevettetni, pedig sokat melózunk rajta az apjával. Ha néha sikerül kicsalni egy hangos röfögést (röfögve nevet), akkor nagyon örülünk neki. Lehet, hogy én is kipróbálom a kompot, pedig sok rosszat olvastam róla, de nagyon sokan dicsérik.
2010. máj. 6. 10:22
 17/22 A kérdező kommentje:
Amúgy az enyém is igényli a törődést, max 20-25 percet van el a játékai között, de azokkal is csak úgy, hogy hetente lecserélem az egész garnitúrát (3 részre szedtem a játékait, és felváltva veszem elő). A sétákat egyre jobban élvezi, most hogy kilát a kocsiból. Már 2x aludt anyukámnál, és sima ügy volt. Ti adtátok már le a kicsit a szüleitekhez, vagy valahova?
2010. máj. 6. 10:25
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ők voltak itt miután a kisfiam letettem aludni (éjszakai bevásárlás miatt). Napközben max. 1 órát vigyáztak rá. Tudom, h nem jól csinálom, de én még nehezen engedem el magamtól hosszabb időre, pedig az agyam tudja, hogy kéne, mert később csak rosszabb lesz. De nekem még nem megy.


*Sz*

2010. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szabi meg szinte csak hangosan tud nevetni. Vagy mosolyog, vagy akkorákat kacag, hogy a szomszéd is hallja (családi házban lakunk). Néha elég ránézni, és már röhög. Anyukám külföldön dolgozik, ritkán jön haza (1 évben 3szor 1 hétre), de most, mikor itthon volt, vigyázott rá 2 órát, amíg elmentem bevásárolni. Anyósomék is 1szer fél órát, és 1szer 3 órát vigyáztak rá, szintén nagybevásárlás miatt. Egyébként nem szívesen hagyom ott én sem, inkább viszem magammal, ha tudom.
2010. máj. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hihi, képzeljétek, ma leültem Atim mellé a földre, és ettem egy darab sajtot. Odamászott hozzám, kivette a kezemből, és elkezdte csócsálni. :) Aztán ezt éppen megírtam az apjának sms-ben, felnézek a telefonról a gyerekre, hát azt látom, hogy a pihenőszékbe kapaszkodva feltérdelt, majd felállt, aztán álldogálásból leült. :D:D


Egyébként én még nem bíztam rá senkire, mert anyumék 100 km-re, anyósék 200 km-re laknak tőlünk, így vagy ők jönnek, vagy mi megyünk hozzájuk. De sajna akárhány alkalommal ott alszunk valahol, sajnos csak egy szobában tudunk aludni törpémmel, na az halál. Icereg, ficereg, mozog, szuszog, dobálja magát, egyszerűen nem tud csendben aludni. De hála Istennek ezt nem kell sűrűn eljátszanunk, mert itthon a saját ágyában, a saját szobájában úgy dobálja magát, ahogy akarja. :) B.

2010. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!