Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptember vége körül születet...

Szeptember vége körül született babátok mekkora és miket csinál? Kíváncsi vagyok, más babák miket tudnak.

Figyelt kérdés
Kisfiam 2009.09.28-án született, 3900g, 58cm volt. Most 74cm és 9.5kg körül van. 5 foga van. Napi 3x cicizik és napi 3x eszik püréket, olyan 1.5-2dl körüli adagokat. Pár napja előre is tud kúszni, és pár percig megül egyedül, ha felültetem, de aztán elveszti az egyensúlyát, és eldől mint a zsák. Négykézláb ringatja magát előre-hátra kb 1 hónapja. Sokat sikongat és magyaráz, vigyorog az idegenekre is, kivéve néha 1-2 pasira. A Tiétek?:)
2010. máj. 5. 21:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan forgott hasról hátra és hátról hasra is, imád hason lenni, tengelye körül gyorsan forog, valamint hátrafelé halad így majdhogynem elér mindent a maga módján. 6 hónapos és 3hetesen négykézlábra állt, de még mindig csak "kutyázik". Hason nagyon feltolja magát a karjaival és úgy támaszkodva nézelődik, aztán ha elfáradt "repülőzik". Egyik kezéből a másikba adja a tárgyakat, mindent megrág, megnyal. Cumisüvegből egyedül iszik. Etetőszékben, hordozóban felhúzza magát ülésbe (megfogja a két oldalát a hordozónak/etetőszéknek ami dönthető támlájú).

Gagyarászik, sikongat, nevet, sziszegő hangot ad ki, nyálat fújkál.

Most 7 hónapos és 1 hetes.

2010. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam 09.15-én született, 3570 gr és 52 cm volt. Most 8300 gr, és kb 71 cm! Foga még nincsen, bár én 4 hós kora óta azt hiszem, hogy na most....

Reggel és este tápszert iszik, tízórai gyümi, ebéd főzi, uzsi tejpép. Elég sokfajta zöldséget, gyümit eszik már, + csirke és pulykamellet, csirkemájat, és tojássárgáját. A glutént is bevezettem már, kiflit, zsömlét, kenyérhéjját is eszik + én már rántottam is neki.

Mi a mozgásban a korához képest előrébb járunk, már lépeget a bútor mellett és pár másodpercre már megáll egyedül. Mammmamázik és bababbázik, sziszeg, berreg. Ennek nagyon örülök, mert ő 3,5 hónapos korától 6 hós koráig néma volt, annyira a mozgással volt elfoglalva. szerencsére jókedvű baba, elsőre nagy szerencsénk van Vele!!!! Az éjszakát átalussza!


*Sz*

2010. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A lányom 3060 gr-mal és 54 cm-rel született, 7 hónaposan 7440 gr (6,5 hónaposan volt 74cm).

4,5 hónapig szopott, azóta tápszeres.

2010. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

23:09-es- Hihetetlen, hogy lépeget már a babád! Kislány? Kúszott-mászott is, vagy rögtön felállt? Az én kisfiam még azért elég messze van a lépegetéstől szerintem.


Mindenkinek: kompot használtok? Hány órát bírtok ki éjjel evés nélkül? Mert az én fiam minden hajnalban enni kér 5-6 körül, és nem tudom, hogy éhes-e, vagy csak szokásból.

2010. máj. 5. 23:19
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja, kisfiú, látom, bocs:9
2010. máj. 5. 23:19
 6/22 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam október 3-án született. 3hónaposan fordult hasról hátra, 4 hónapos kora óta oda-vissza forog, 6hónaposan kúszott, pont 7hónaposan felállt négykézlábra, szerintem hétvégre megindul. Tegnap leült négykézlábból. Már most sokat rosszalkodik, húzza a székeket a lábuknál fogva, iszonyat gyorsan kúszik, néha a papucsot kell a szájából kiszedni vagy éppen a távirányítót, délután épp az internetkábelt "ette". Odakúszik a tengerimalacokhoz és "bubut" mond nekik, meg nyúlkál befele hozzájuk. Mondogatja, hogy apa (tudatosan), amikor meghallja, hogy nyílik az ajtó, már tudja, hogy az apja jött haza.

Foga még viszont nincs. 70cm és 8kg nagyon vidám kisfiú, egész nap vigyorog, főleg ha rosszaságon töri a buksiját.

Az éjjeleket magától átalussza 2 hónapos kora óta. Az evés az úgy zajlik, mint ahogy leírtad a kérdésed alatt.

2010. máj. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A fiam 09.07-én született, nagyon picike volt 2500g és 49cm(olyan volt mint Pinocchio)4 hónapos volt amikor átfordult, utána nem sokra vissza is sikerült:-)Most lesz 8 hós sokat kutyázik, forog jobbra-balra, és hátrafelé kúszik. 72cm és kb 8kg:-)Imád enni, főleg ha sós étel van, szereti a főzeléket, kiflit, húslevest...Naponta 3x eszik rendes ételt és 3x tápszerezik, plusz éjjel is:-( Ma jött ki a második foga:-))Mondja, hogy mamamama, meg babababa, meg vauvauvau, mikor mi sikerül:-) nagyon jó kedvű baba, sokat nevetünk együtt, úgy tudd kacagni:-) Szépen ül magától, és nem kell sok, hogy hasról önállóan felüljön:-)

Jó, hogy ilyen erősek a babáitok:-) Gratulálok!:-)

2010. máj. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ja, és pápázik is:-) Ezzel mindig nagy sikert arat:-)

Gy

2010. máj. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor az én kisfiam le van maradva. :-( Ő is 09.28-án született 48 cm és 3170 g volt. Most 73 cm és 7550 g. Mindkét irányba tud fordulni és szeret hason lenni, körbe-körbe forog a "tengelye" körül, kúszni még csak néha-néha sikerül Neki. Hason kinyomja Magát és emelgeti a popóját de nem nagyon és nem is nagyon érdekli. Ülni nem ül fel magától ha én ültetem akkor meg még elborul. :-( Sokat sikongat és Ő is mondja hogy mamamama meg babababa. Ő is nagyon barátságos és rengeteget nevet. Neki két fogacskája van. Ő még nappal szopizik 4x, 2x eszik főzit (hússal vagy nélküle) és valamilyen pépet de ezek után is kéri még a cicit. Éjjel is szopik 2x de ha rossz éjszakája van akkor többet van cicin mert csak így tud megnyugodni és visszaaludni.
2010. máj. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
nincs lemaradva a babád:-) Ne is gondolj így Rá:-)Minden gyerek más és más:-)
2010. máj. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!