Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ekkora baj, hogy nem...

Tényleg ekkora baj, hogy nem sokat hízott?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza a védőnőtől, mérésen voltunk. A kisfiam 7 hónapos, 6840 gramm. 1 hónap alatt 400 grammot hízott. Előtte levő hónapban 700at. Most azt mondta a védőnő, hogy éjszaka, ha felébred, akkor tápszert adjak neki, ne vizet.

Mondtam neki, hogy felébred, max. 2 kortyot iszik és alszik tovább egész éjjel, de van, hogy fel sem kel, csak mióta ezek a melegek vannak. Azt mondta, hogy akkor is tápszert adjak neki.

Pedig szépen eszik, és nem is keveset, de most csak ennyit szedett fel. Forog-pörög, próbálkozik a kúszással (egy kis távot már megtesz), felül.

Most akkor mit csináljak?


2010. máj. 4. 14:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Most megnéztem fiam egészségügyi kiskönyvét, hogy lássam mi volt nálunk.:) Ő 6 hósan 7360 gr volt és 7 hósan pedig 7740 gr szóval ő is kb 400-at hízott és mégse mondta senki, hogy kevés (ő kicsit nagyobb volt születésekor mint a tied). Ráadásul úgy hízott ennyit, hogy éjszakánként felkelt szopizni. Szerintem teljesen normális, hogy ahogy egyre idősebb úgy a súlygyarapodás egyre kisebb lesz, hisz egyre többet mozog, meg ugye az első pár hónapban van a nagy növekedés aztán lassul a folyamat. :)
2010. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

megnéztem a fiam kiskönyvét hízás szempontjából:

0-1 hó: 1670 gr

1-2 hó: 1720 gr

2-3 hó: 590 gr

3-4 hó: 620 gr

4-5 hó: 450 gr

5-6 hó: 210 gr

nézd meg hogy egyik hónapban 1720-at hízott aztán 590-et. én nem aggódtam elvégre a 6 hós mérésen 8760 gramm volt. minden mérésen ő volt a legdagibb baba. a védőnő is mondta, hogy öröljünk, hogy végre lelassult, nem szerettük volne, hogy fél évesen 12 kiló legyen. nem kell aggódni!! ez TELJESEN RENDBEN VAN ÍGY!! :)

2010. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

én sem hinném hogy változtatnod kellene ,de azert tényleg gondold végig hogy mostanában kielégited-e az étvágyát,most több energiára van szükségük de emellett fejlödéshez is ugyanugy kell a tápanyag mint eddig.

az én fiam okt.2-án született 3070gr,és most 8,5kg,szép ducika,most jön a foga és pl.100gr-t hizott 3 hét alatt,nem evett amig kibujt a fog szinte semit,nekem mondjuk azt mondta a vedönö hogy mivel jó súlyban van nem baj,lehet neked azert mondta mert nem túl nagy a súlya?!

talán a foga jön nálatok is?

2010. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi ilyekor csak 30-32 dekákat híztunk már.Most is a nyolc hós mérésen 32 dekát hízott.Nekünk az még jó.És volt olyan hónap, mikor csak 18 dekát.Na az kicsit kevés volt, de nem vészes.Nagyon szépen gyarapodtok nyugi:-)
2010. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!