Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ekkora baj, hogy nem...

Tényleg ekkora baj, hogy nem sokat hízott?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza a védőnőtől, mérésen voltunk. A kisfiam 7 hónapos, 6840 gramm. 1 hónap alatt 400 grammot hízott. Előtte levő hónapban 700at. Most azt mondta a védőnő, hogy éjszaka, ha felébred, akkor tápszert adjak neki, ne vizet.

Mondtam neki, hogy felébred, max. 2 kortyot iszik és alszik tovább egész éjjel, de van, hogy fel sem kel, csak mióta ezek a melegek vannak. Azt mondta, hogy akkor is tápszert adjak neki.

Pedig szépen eszik, és nem is keveset, de most csak ennyit szedett fel. Forog-pörög, próbálkozik a kúszással (egy kis távot már megtesz), felül.

Most akkor mit csináljak?


2010. máj. 4. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! É a helyedben egyáltalán nem adnék neki tápszert, nehogy rászoktasd már az éjjeli evésre, ez hülyeség. Különben is miért kevés a 400 grammnyi hízás? Hát én ezt nem értem, szerintem hülyeséget beszél a védőnőd. Rendesen fejlődik a babád ahogy leírtad, nincs itt ok az aggodalomra.
2010. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki tápszert a helyedben. Ahogy leírtad nem is azért ébred mert éhes, hanem mert a melegtől megnőtt a folyadékigénye.
2010. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Engem állandóan cseszegettek, hogy a gyerekem vékony, nem hízik jól.

Most 11 hónapos, 8800g és 80cm. (születésekor 510cm és 2950g volt) A fejlődési görbéinél a súly messze az átlag alatt, a magassága messze az átlag felett van.

Egyszerűen ilyen az alkata, magas és vékony. (mint az anyja meg az apja...)

Emellett minden mozgásformát gyönyörűen megcsinált, az értelmi képességei is tökéletesek, már 2 hete önállóan jár.

Nekem is mondták anno, hogy etessem éjjel is, hogy hízzon, pedig 7 hetes kora óta fel sem kel éjszaka...

Én úgy voltam vele, hogy látom, hogy minden okés a gyerekkel, én nem fogom keltegetni se enni se inni....

Te látod, hogy a babád hogyan fejlődik. Te érzed, hogy mi a jó neki. Az, hogy nem az előírt mennyiséget hízta, hát Istenem! Egészséges, ügyes, okos baba, mi kell ennél több?

Annyira utálom, hogy van egy megadott statisztikai érték és ha kicsi eltérés is van, már beparáztatják a szegény szülőket!

2010. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3. voltam, bocs, nem 510cm hanem 50cm volt, mellé ütöttem...
2010. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges rászoktatni az èjjeli evésre. Hízott, nem is kevesett, a súlya nem stagnál, tehát semmi okod nincs éjjel is etetni. Ha éhes lenne, el sem fogadná a vizet, ordítana a cumisüvegért!
2010. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Én is úgy gondolom, hogy minek terheljem éjszaka a gyomrát, ha nincs is szüksége rá?

Most ennyi jött össze, pedig eszik rendesen.

Nem egy duci baba, formás, az arca szép kis kerek, van egy kis tokája, a combján van 1-2 hurka, de hát az apja is magas és vékony. Inkább rá hasonlítson ilyen téren, mint rám :D (én alacsony és teltebb vagyok). Meg hát annyit mozog, mint a duracel nyuszi.

2010. máj. 4. 14:30
 7/14 A kérdező kommentje:

Az én fiam is 2950 grammal és 50cmrel született. :D

Ő is elég hamar elkezdte átaludni az éjszakát, csak azóta ébred, mióta ilyen meleg van, pedig még éjszaka is nyitva van az ablak résnyire (pedig nem is panelban lakunk). Vagy akkor ébred még, ha nem találja a cumit. Amúgy este 8tól alszik reggel 6ig, így az 1-2szeri ébredéssel, amikor iszik, vagy cumit keresünk. :D

2010. máj. 4. 14:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak keseríteni, de ez azért nem ilyen egyszerű.

Az hogy eszik és nem hízik utalhat tápanyagfelszívódási és egyéb rendellenességre, gasztoenterológiai kivizsgálást igényel.

Folyamatosnak kell lenni a hízásnak, ha hirtelen ennyire lecsökkent a hízás, akkor lehet nem elég tápláló az amiből rendesen eszik. Valami más az igénye, mert most hogy megindult a mozgása nagyobb energiát igényel.

És kérdés megvan e napi félliter tejalapú táplálék, mert az is okozhatja a leállást.


persze félre ne érts, nem mondom, hogy bármi gond van és most el kell kezdened orvostól orvosig rohangálni (mert aztán addig vizsgálják, amíg találnak valamit), de az sem biztos, hogy egyszerűen legyinteni kell rá. Mert ebben is igaz, hogy mindenki egyéni. Felnőttnél is az 50 kilóval lehet valaki alultáplált, sovány, vékony, pont jó.


Én azt mondom, figyelj oda az étkezésre, hogy megkapja e szükséges tápanyagot.

Éjszakai evésre ne szoktasd rá semmiképp, pláne hogy felkelted enni. Ezt nem is értem hogy gondolta a védőnő. Én "hízlaló" kajákat sem kezdenék el adni neki (bár 7 hónaposan még nem is igen lehet)

Egyszerűen kicsit odafigyelnék.

Egyébként nekem mind a két gyerekem nagyon sovány, és esznek rendesen, nem voltunk semmi kivizsgáláson és ezt sem könnyű elfogadni, amikor a fiam ovis társa 22 kiló (nem kövér gyerek) a fiam meg alulról üti a 15-öt, de év elején még talán 13-14 kiló volt. Az vigasztal én is 15 voltam, amikor iskolába mentem (úgy volt nem is mehetek, mert nem bírom el a táskát, igen idétlenül is néztem ki a hatalmas táskával) és még 26 évesen is 43 kiló voltam (most nem mondom meg mennyi vagyok, mert most ez zavar)

2010. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kicsi 58 centivel 4 kilóval született, és most közel kétévesen 11 kiló. Azt kérdezte az orvos a múltkor koraszülött volt hogy ilyen picike? De a saját orvosom még nem szólt hogy gond lenne hogy ilyen pici (nem is pici- sovány)
2010. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor leírom az eddigi hízásainkat és a mostani napi étkezéseinket:

szeptember 25én született a fiam 2950 grammal, 2900 grammal engedtek haza.

Október 27én volt 2800 gramm, tehát fogyott 100grammot

Akkor hetente kellett járnunk, de nem változtattunk semmit a szopási rendszeren, akkor szopizott, mikor kért.

November 3án: 3070gr

november 10én: 3270gr

november 24én: 3710gr. Tehát 1 hónap alatt majdnem 1 kg-ot hízott, behozta az első havi lemaradását.

December 1jén: 3930gr

Január 5én: 4850gr

Február 2án: 5350gr (február végétől kap tápszert, nem volt több tejem)

Március 2án: 5750gr

Április 6án: 6440gr

Május 4én: 6840gr. Tehát hízik, hol kevesebbet, hol többet.


Napi étkezésünk:

ébred 6körül, fél 7kor 210ml tápszer

8 körül még kap 120ml tápszert, úgy alszik el.

10 körül 1 üveg gyümölcs

12-13 között 1 üveg húsos főzelék (van, mikor 2 üveg)

4-5 körül 1 adag tejpép (9 kanál por + 150ml víz)+ 100gr gyümölcs

Fürdés után 180ml tápszer.

Ezért mondom, hogy szerintem nem eszik keveset.

2010. máj. 4. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!