Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdtétek...

Mennyi idősen kezdtétek bilire szoktatni a babátokat és hogyan? Mikor lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 22:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

19 hós a lányom, már egy jó ideje érdekli a tém, nézi ahogy mi vécézünk, kérdezget róla ( amúgy mondatokban beszél, elég értelmes csajszi), foglalkoztatja a dolog. De bilizni ezidáig egyáltalán nem volt hajlandó és én nem is erőltettem, megelégedtem azzal, hogy szólt, ha bepisilt/bekakilt.

A héten viszont többször láttam, hogy kerülgeti a bilit,1-2 babát rá is ültetett, így egyik nap alvás után mikor jókedve volt, megpedzegettem hogy ráül-e. Először csak ruhában volt hajlandó, másnap már pucér fenékkel is.

tegnapelőtt már 1x véletlenül belepisilt, persze agyondícsértük. azóta napi 3-4x is ráültetjük, de még nem sikerült újra, bár nem is kapálózik a próbálkozás ellen.


kedves kérdező, szerintem jól csináljátok, lehet h én is kipróbálom a fürdés előtti bilizést, bár nálunk eddig kihagyhatatlan attrakció a hab képződése, szal nem tom működne-e a bilin ücsörgés ehelyett, míg engedem a vizet.

2010. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Lehet hogy habos víznél a lányom sem ülne meg a bilin, de "sajnos" fűrdetőkrémmel kell fűrdenünk, mert érzékeny a bőre. Úgyhogy mi csak sima vizet engedünk, és utána krémezünk. Ha viszont beszabadul mikor én fürdök, akkor állandóan tapicskol a habban.

Annyira aranyos a bilin, és szeret is rajta ülni. Reggel levettem róla a pelust, de negyed óra alatt kétszer bepisilt, annak ellenére, hogy levétel előtt is pisilt egy adagot. Lehet fázott úgy? 21 fok volt a házban. Láttam rajta hogy pisil, de mire odaértünk már befolyt. TEgnap egy órát is pelus nélkül volt bepisilés nélkül, akkor sem volt melegebb. Most már tényleg nem tudom mit csináljak. Ha negyed óránként új nadrág, bugyi, stb kell, "elmosom" a peluspénzt ugyanúgy. Ha csak ezt az oldalát nézzük.

2010. máj. 5. 21:34
 13/16 anonim ***** válasza:
Szomorúan és megdöbbenve olvastam 1-2 választ. Ebben a rohanó világban szegény gyerekeknek sok szülő megrövidíti a gyermekéveket. Gyorsan legyen szobatiszta, gyorsan tanuljon meg pohárból inni, gyorsan egyen egyedül stb... csak hogy a szülőnek könnyebb legyen. Nem csoda, hogy a mai fiatalok már 14 évesen kezdik a szexuális életüket, festik magukat, cigiznek és még sorolhatnám - pedig még gyerekek. A te szüleid példája sem követendő szerintem kedves válaszoló. Az én kisfiam 9 hós, ül, áll, lépeget, de még eszem ágában sem volt bilit venni. Bőven ráérünk még vele. Majd mielőtt oviba menne, úgy 2-3 éves kora között. Akkorra már érti is mit miért kell csinálni.
2010. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Anyósom volt, nem anyum. És a hugom és én is 2 évesen lettünk szobatiszták nyáron, pedig akkor még textil pelus volt, és mosni kellett. Ráadásul én mamámmal voltam otthon 1,5 éves koromtól, mert anyunak vissza kellett menni dolgozni.

Nem siettetem a lányom, de ha van kedve és ráül a bilire, hagyom. Most itt tartunk.

Másrészt meg azért is próbálkoztam meg vele most, mert még van hozzá erőm (azzal együtt hogy szívesen ül a bilin), mert 21 hetes ikres kismama vagyok. És ugye pont akkor lesz majd 20-22 hós a lányom nyáron, mikor az ikrek születnek, akkor nem biztos hogy lesz időm és erőm ezzel is foglalkozni pár hónapig. De nem eröltetek semmit.

Hallottam már olyat, hogy 1 éves kora körül egy baba szobatiszta lett, aztán 2 évesen visszaesett, és csak 3 évesen lett az újra véglegesen. Hát ezt nem akarom.

2010. máj. 6. 08:58
 15/16 anonim ***** válasza:
BOCS AZ OFF-ért:De JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Neked kérdező!Gratula az ikrekhez!
2010. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gratulálok a babákhoz! Értem, akkor ügyesen csinálod.:) Dr. Ransburg Jenő szavait írtam le, mert teljes mértékben igaza van (mint minden gyerek témában).
2010. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!