Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdtétek...

Mennyi idősen kezdtétek bilire szoktatni a babátokat és hogyan? Mikor lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Két éves kora körül,és legalább 2-3 hónap volt,amikor már nem volt nagyobb baleset. Előbb még nem érettek rá a kicsik.
2010. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Szerintem ezt gyereke válogatja, de eröltetni nem szabad. Ha eljön az ideje a gyerek magától fogja elkezdeni. Fiatalabb húgom pl kb. 15-16 hónapos lehetett amikor gondolt egyet és elkezdett bilizni és egy hét múlva már szobatiszta volt. Fiam augusztus 1-én lesz 3 éves és 2,5 hete kezdte el a bilit azóta 1-2 balesetet leszámítva minden ok. Előtte viszont még csak rá se volt hajlandó ülni. Ha véletlenül megpróbáltam rácsücsültetni megfeszítette magát és üvöltött, szóval inkább hagytam. Aztán most meg egyszer csak azt mondta ráül és azóta csak éjszakára (de csak a biztonság kedvéért) kap pelust. Szóval szerintem jelzi a gyerek, ha elég érett hozzá és akkor nem is macerás a rászokás. 3 éves korig meg ráérnek.:)
2010. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Én 8 hósan kezdtem, mikor már stabilan ült. Most 22 hós, még nem szobatiszta, nem erőltettem soha. Minden ebéd után bilizünk, ha kéri bilizünk, de sosem erőtlettem rá, hogy márpedig most odakakilsz...

Már szól, mielőtt nyomná a kakit, de ez még nem elég arra, hogy le is vetkőzzön, de afelé haladunk. Akkor is szól, ha pisil.

Jön a nyár, most leszokunk majd az udvaron _-)

2010. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Én tegnap óta nagyon boldog vagyok mert 2,5 éves lánykám végre, nagyon ügyesen elkezdte a bilis életet... :) Elötte én is többször írtam ki kérdésben is,már azt hittem ő soha nem lesz szobatiszta.Annyira távolinak,és esélytelennek tűnt az egész,és mégis tegnap egyszer csak szólt hogy jön a pisi és azóta csak oda hajlandó pisilni.Amúgy ugyanez volt nálunk is ahogy a 2.válaszoló írta,elötte a bili közelébe nem volt hajlandó menni,nem hogy ráülni... :) Szóval most már én is tudom,hogy tényleg nem szabad siettetni és más gyerekhez hasonlítani.
2010. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Enyém 17 hónapos. Szól, ha már bepisilt, vagy bekakilt, mutatja is, hogy "be". :) Ruhástól már ráül ugyan a bilire ,de pucéran nem hajlandó. Nyár vége felé fogom újra próbálni. Akkor lesz 20 hónapos. Szerintem még akkor is bőven elég elkezdeni. 2 éves kor előtt sztem nem érdemes "erőltetni", csak ha a gyerek magától is hajlandó, és segítőkésznek mutatkozik.
2010. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam 2 hét múlva lesz 2 éves,és egyáltalán nem érdekli a szobatisztaság(igaz,nem beszél,csak"hottentottául,amit csak én értek),nem húzza le a naciját,nem zavarja,ha tele a pelus stb.A bátyja ennyi idősen már stabilan szobatiszta volt(és folyékonyan beszélt).

A 22.43-as választolóra reagálva(amit szakújságokban olvastam):"ha 1 évesen kezded a szobatisztaságra nevelést is 3 évesen,és ha 2.5 évesen kezded is 3 évesen lesz szobatiszta".Ezzel csak azt akarta példázni,hogy a gyerekek ici-picinek nem érettek a szobatisztaságra,és majdhogynem mindegy,hogy mikor kezded a szoktatás,mert úgyis csak akkor fog sikerülni,ha agyilag eljutnak arra a szintre(és elég éretté válnak arra),hogy szobatisztává váljanak...

2010. máj. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi, azért még jó volna pár válasz átlagnak. Nekem is az a véleményem hogy eröltetni nem szabad, és hiába kezdem el egy éves kor előtt, akkor is 2 lesz mire szobatiszta lesz, úgyhogy értelme sincs. Engem anyósom okít már az eleje óta hogy ő már a lányát 3 hósan biliztette, és hogy 9 hósan szobtiszta volt. Na hát azt megnézném! De nem vitatkoztam vele. (az nem szobatisztaság, ha arra értette, hogy ő kb már tudta mikor fogja dolgát végezni a kicsi, és akkor egy óra bilizésnél persze hogy sikerült neki). 1 éves kora körül a lányom is élvezte a vécészűkítőt, 80%ban oda ment a kaki, de nem eröltettem, csak ha tényleg ő is akarta, akkor ültünk rá. Bilire nem volt hajlandó. Aztán egyik napról a másikra megfeszítette magát (ahogy írtátok is néhányan ugyanúgy), hogy nem hajlandó ráülni. Azóta nem is próbáltam.

Bevittem a bilit a fürdőbe, ott van már 1 éves kora óta. Eddig csak játszott vele, most kb 1-1,5 hete ráűl fürdés előtt, ő saját maga és azon várja míg engedem a vizet, és legtöbbször bele is pisil. Már kezd ő is örülni neki, de még nem fogta fel szerintem. Először nagyot nézett. Hát még akkor, mikor egyszer bele is kakilt egy hete, és megnézte: annyira jót nevettem, olyan meglepett képet vágott, hogy hihetetlen. Nagyon édes volt.

Szóval most ott vagyok bajban, hogy ő ül rá, szereti is, és nem tudom eldönteni, hogy lehet hogy kezd rá érett lenni, és próbálkozzak, hogy nehogy elszalasszam a pillanatot, és később ne érdekelje ennyire, vagy még hagyjam, nehogy úgy járjak mint egy éves kora körül, hogy fél évig nem is megy a bili közelébe? 18 hós

Szerintetek?

2010. máj. 4. 08:16
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Nekem 9 hós volt a kicsi, mikor ráültttem a bilire. Tök aranyos volt, épp Karácsony volt, és ült a fa alatt a bilin :) 13 hósan lett szobatiszta, de mondjuk beszélni is elég hamar megtanult, még nem volt egy éves, mikor már mondott szavakat. Éjjel volt még néha egy-két baleset, de csak rikán, kb fél évig.

Én úgy szoktattam, hogy mikor úgy gondoltam, hogy lassan jönni kéne valaminek, ráültettem a bilire, és mikor volt benne produktum, agyondicsértem. Elég hamar megértette, hogy így kell ezt csinálni :)

2010. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Húúúúú,1-2 válaszon meglepődtem(döbbentem?!)...nekem 2 gyerekem van,mindketten fiúk,és mindketten májusban születtek.A nagy 2 évesen szépen beszélt,és azon a nyáron(amikor a 2 éves lett)szobatisztává vált minden gond nélkül.Az öccse most lesz 2 éves, "hottentottául"beszél(én persze értem,hogy mit is akar,mert mond azért értelmes szavakat, kb.20-25 db-ot),és abszolút alkalmatlan a szobatisztaságra.Mondjuk,nekem eszembe se jutott volna bilire ültetni(csak azért,mert tud ülni).És nagy igazság:ha a gyerek még nem érett,de te megpróbálod szobatisztaságra szoktatni,ugyan úgy 3 évesen lesz az.Igaz,ha akkor kezded kb. 1 hét alatt éred el.Szval minden baba más.Az én csöppemnek még bilije sincs.
2010. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

29:50-es vagyok, nekem kislányom van. Azért ültettem rá a bilire, mert anyukám azt mondta, engem, meg a húgomat is ugyanígy szoktatptt, és bejött (30 éve, a textilpelenkák korában még sürgős volt a szülőknek, hogy szobatiszta legyen a gyerek :) )

A férjemnek az előző házasságából van még egy kislánya, ő is kb másfél évesen lett szobatiszta. Éppen nyár volt, volt egy házuk a balatonnál, egész nyáron lent voltak, és a gyerek meg pucéran szaladgált. Az elején oda kakilt, ahova éppen érte, de aztán megszokta, h biliznie kell.

Egyébként nem gondolom, hogy baj, vagy probléma, ha egy gyerek csak 2.5-3 évesen lesz szobatiszta, de minden esetre örülök, hogy az enyémnak hamas sikerült. DE ha csak 3 évesen szokott volna le a pelusról, az sem zavart volna.

2010. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!