Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlen voltam,...

Tényleg felelőtlen voltam, hogy nem rohantam a kicsivel dokihoz?

Figyelt kérdés

A kisfiam hétfőn megfejelte a pelenkázót, amitől lett egy apró, ma már nem is látszik, horzsolás az állán.

Nem vérzett, picit sírt, de nagyon hamar abbahygata, és folytatta a játékot.

Szépen megmostam az arcát, megnéztem fogacskák nem sérültek, sértették e meg a száját. De eszembe sem jutott, hogy ezzel a bibivel orvoshoz vigyem.

Ha felrepedt volna a szája, törik a foga, tényleg komoly baja lett volna akkor evidens, hogy azonnal viszem.


A szomszédasszony tegnap nagyon beolvasott, hogy ennyiree nem figyelek a kicsi egészségére, ez egy nagyon komoly sérülés, orvosnak látni kéne.


Szerintetek?


2010. ápr. 28. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, akkor minden koppanáskor vinned kellene, és ott tölthetnétek e fél életeteket a dokinál:S

A múltkor pont itt volt a dokink, amikor a fiam lefejelte a polcot, olyan jól sikerült neki, hogy le is horzsolta az orrnyergét, még vérzett is. A doki azt mondta, szokjak hozzá, ez mindennapos lesz, ha elindul, ha ilyen történik, akkor egész nap figyeljem a kicsit. Ha nem hány, nem aluszékony, nincs ok nélkül rosszkedve, és túlságosan nyűgös, hőemelkedése, láza van, akkor azonnal doki. Általában ha egy gyerek megüti magát, sírni kezd, majd tovább játszik, mintha mi sem történt volna, akkor nincs baja.

2010. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elég alapos voltál.
2010. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg jópár ilyesmi eset lesz még, és felesleges orvoshoz rohangálni ilyennel, mivel ezzel SEMMIT se fog csinálni egy orvos ha ezt így elmeséled mi történt és a gyereknek szemmel láthatólag semmi baja.

Ráadásul csak azt tanulja meg belőle hogy minden karcolás életveszélyes.

Az más ha LEESIK egy pelenkázóról vagy ilyesmi, de akkor is csak figyelni kell, nem szédül, e nem hány e nincs e eszméletvesztés stb.

A én fiam egy időben rendszeresen sértette fel vmijét, állát száját, többször elharapta , vérzett is sose vittem vele dokihoz, mivel ezek naygon gyakran előfordulnak!!

2010. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a szomszédasszonyod elég tudálékos, tapintatlan és hülye. ne foglalkozz vele... különben beköltözhetnél az orvosi váróba amikor elkezd közlekedni...
2010. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szomszédasszonynak van/volt gyereke? És ha igen, akkor a játszóteret ismeri vagy az orvosi váróban lévő csúszdát hiszi annak?!
2010. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az ember a gyerekén lévő minden karcolás, horzsolás, pukli miatt orvoshoz szaladna, akkor a gyerek az orvosi rendelőben/váróban nőhetne föl. Nem értem az ilyen anyukákat, akik minden egyes esés után rohannak az orvoshoz, nem esett- e valami őrült komoly baja a gyereknek... nekem 4 gyerekem is van, egyikkel se szaladgáltam fölöslegesen orvoshoz...nem üvegből vannak, amit ha megkoccintunk, eltörik.... ha így lenne, bizony nem emberi civilizáció lenne a Földön, mert már rég kiszelektált volna a természet..
2010. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én dokim biztos nagyon megdicsérne, ha minden koppanáskor mennék a gyerekkel hozzá.Vannak súlyos esetek is, amik elől elvennénk az időt ilyen (ár bocsi) apróságokkal.

Megnézted, hogy minden rendben van-e.És ezt teljesen jól csináltad.A szomszédasszony szerinte mentőt nem kellett volna hívni?Én tuti nem hagynám kioktatni magam.

2010. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!