Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak a Csenge nevet...

Kislányomnak a Csenge nevet választottam első keresztnévnek, másodiknak pedig talán a Lili, vannak még ötleteitek második névre. Szép lánynevek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 19:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De te még mindig az aláírásról beszélsz, aláírni nem ugy kell, h olvasható is legyen, tehát egy aláírás akár lehet egy kriksz-kraksz is. Vagy ugy érted, h le kell írnod a neved többször? Annyira hivatalosan, hogy még a második neved is oda kell írnod? Erdekes munkád lehet. Ha meg nem rövidíted az aláírásod, az mar a te butasagod, olyan is létezik am hogy "szignó"....de amugy tenyleg nem ertem....
2016. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen, írott, olvasott
2016. szept. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Csenge Rebeka
2016. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a Csenge Liliána szebb
2016. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Csenge Lilla, Csenge Réka, Csenge Laura, Csenge Klára, Csenge Nóra
2016. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jó nevek,bár a vezetéknévtől is függ.Én Ilies Lili vagyok ,és ezzel szerintem egyedi.Nem túlzottan gyakoriak, h 4 legyen belőllük 1 osztályban,de könnyen mejegyezhető.A 2 eggyütt azért jó,mert a Csenge miatt akkor se nézik külföldinek ha a név nem magyar.
2017. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*ha a vezetéknév nem magyar,így akartam
2017. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Csenge Lili - nekem ez a párosítás túl "csilingelő". Második névnek inkább valami mélyebb hangrendű, más jellegű nevet adnék.


Csenge Réka

Csenge Laura

Csenge Anna

Csenge Hanna

Csenge Mária

Csenge Klára

2017. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Nem az aláírás milyenségére utaltam, hogy minek kettő keresztnév, hanem a hosszára. Olyam helyen dolgozom, ahol alá kell írni, nem is egyszer. Legtöbbször mérgelődnek, hogy minek ez a két név."


Nekem a férjemnek van két neve és mindig mérgelődik, lehet róla is ilyet gondolnak bankban stb. helyen, csak a helyzet az, hogy neki nem a két névvel lenne a baja, hanem azzal, hogy a hülye anyja arra tanította, hogy a második neve nem számít, nem hivatalos, hanem "csak van". Ezért neki az összes hivatalos helyen csak a baja van azzal, hogy most akkor itt épp hogy van az aláírás mintája, mert van ahol kérik a kettőt az aláírásba, van ahol nem, de a lényeg az, hogy utána mindig ugyanúgy kell írni. Ő meg csak ott írta ki a két nevet, ahol ezt külön kérték tőle, de erre meg nem szokott emlékezni, hogy most akkor x helyen épp hogy írja, aztán szólnak, hogy ez így kevés, a másikat is kell, vagy a másikat nem kellett volna stb. Mindez elkerülhető lett volna annyival, ha a drága anyukája annak idején elmondja neki, hogy fiam, attól, hogy csak az egyik keresztnevedet használod, a hivatalos dokumentumokban kettő van, így bármikor hivatalos papírt írsz alá, vagy hivatalos helyen mondod be a neved tessék elmondani mindkettőt, mert a második neved se "csak van és nem fontos".

2017. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!