Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak a Csenge nevet...

Kislányomnak a Csenge nevet választottam első keresztnévnek, másodiknak pedig talán a Lili, vannak még ötleteitek második névre. Szép lánynevek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 19:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Szépnek szépek, de egyik gyakoribb, mint a másik... Ha ez benneteket nem zavar, akkor válasszátok ezeket.
2016. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Minek 2 név, csak megnehezíted az aláírását vele.Felnőtt korában nem fog örülni neki. Különben szép név a Csenge.
2016. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 2Laci válasza:
17%
Ha lányom lett volna Édua lett volna, de fiam lett
2016. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Második névnek olyat választanék, ami legalább kicsit komoly, hogy felnőttként is tudja viselni.
2016. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Csenge Anna, Csenge Lilla, Csenge Léna, Csenge Róza, Csenge Villő
2016. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Zoé,lea,eszter,fanni,vivienn,kata
2016. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem tetszik a két keresztnév. Nem tudom miert jönnek mindig az aláírással...az en alairasomban teljesen felismerhetetlen a nevem, pedig csak egy keresztnevem van. Az aláírás lényege, hogy egyedi, a tulajdonosara jellemző es nem pedig gyöngy betűkkel írod ki a teljes neved. Nyilván hosszabb leírni ha kell valahol normálisan, de ez igy van egy hosszabb vezetéknév eseteben is vagy egy harom szotagu

keresztnévvel. Egyebkent sem töltöget az ember allandoan űrlapokat, hogy ez akkora probléma legyen. Megtanulni irni meg igy is ugyis meg kell a gyereknek (mert ez még egy gyakori érv, h nehez megtanulnia), szóval ha mar rendesen tud irni akkor ez se lehet akadály. A ket keresztnév sokszor előkelő hatást kelt, mondhatni arisztokratikus, feldobhat akár egy unalmas vagy gyakori vezeteknevet is, lehet dallamos, szepen összecsengo, akár egymást kiegészítő is ha jol kivalasztjak. Nyilván nem a giccses, feleslegesen hosszú parositasokra gondolok most. Nem ertem miert vannak ennyien ellene. Szerintem meg az a gáz, ha valaki teszem azt Kiss és mellé adja névnek, hogy Hanna aztán majd ő lesz a 66. az iskolában ezzel a névvel. Es esetleg eszébe se jut a szülőnek , h ezzel is meg lehet nehezíteni az ember életet csak másképp.

2016. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem hülyeség a 2 keresztnév. Minden rokonomnak van. Egyik tipikus magyar, másik pedig egy szent neve. Ragaszkodunk a magyar nevekhez és szeretjük is őket, de külföldön már jött jól a Hanna, Péter stb. 2. név. Nem tart sokkal többe leírni papírokon. Kb. 5 másodperc.

Csenge gyönyörű név, de a Lili helyett mást választanék. Pl. Anna, Viktória.

2016. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként gyakori vezetéknév mellé (pl Szabó) ajánlott is a 2 utónév.
2016. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

2-es vagyok

Nem az aláírás milyenségére utaltam, hogy minek kettő keresztnév, hanem a hosszára. Olyam helyen dolgozom, ahol alá kell írni, nem is egyszer. Legtöbbször mérgelődnek, hogy minek ez a két név.

2016. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!