Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni első cipő...

Tudnátok segíteni első cipő vásárlásban?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a lányom és már nem sok kell hogy elinduljon. Szeretnék neki cipőt vásárolni, de nem tudom milyet, illetve milyen szempontoknak kell megfeleljen.

Nézegettem a neten és azt láttam hogy elég borsos árban vannak, egyáltalán mennyi idő alatt növi ki, nálatok meddig hordta az első cipőcskét? Megéri ilyen drágát venni, ha amúgy is télen már masikat kell vennem?


2016. szept. 5. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha még nem megy, akkor nem kell neki cipő. De ha elindul, akkor is elég egy zokni a lábára a lakásban. Csak utcán viseljen cipőt. Általában 3-4 hónap alatt növik ki.
2016. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, csak utcai cipőt akarok venni. És akkorra mikor mar szépen stabilan jár, ami hamarosan bekövetkezik.
2016. szept. 5. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Magas legyen a szára, hogy tartsa a bokáját, a talpa legyen hajlèkony, de nem túlzottan.

Èn az elő cipőknèl ragaszkodtam a minősègihez(Richter). Egyből komfortosan viselte, nem törte a lábát, ès minősègre is *5. Kicsit kevesebb, mint 3 hónap alatt nőtte ki az elsőket.

2016. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pediped originals-t vettünk első cipőnek, abban gyönyörűen ment, de most jön a hideg, nem ideális, bár van bundás verziója. Nem kell tartania a bokáját! Az csak akkor kell, ha ortopédiai problémája van. Nagyon hajlékony talp, érdemes tipikusan első-lépés cipőt venni. Nálunk az első párat 3 hét alatt nőtte ki a lányom, majdnem szívrohamot kaptam, mert igen drága volt ennyi időre.
2016. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem szakember ajánlotta ezeket a szempontokat(nem 60 èves begyöpösödött...), egèszsèges lábú fiamnak.
2016. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondták, hogy olyan cipő kell, ami tartja a bokáját.
2016. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a cipőnek kell tartania a bomát, hanem a bokacsontnak ez egy régi 1000 éves elv lépjetek már túl rajta ...

Magyarországon minden második iskolás gyerek lúdtalpas. Ezért az emelt bokás cipők miatt. Én külföldön dolgozom kórházban , ortopédián itt nem is árulnak bokát tartó cipőt, egyszerűen tilos!

Emelt bokájú kizárólag az a gyógycipő, amit ortopédus ír fel.

2016. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lúdtalpèrt a talp izmai is felelősek. Nem csak egy csont. Ezèrt kell belülről sima, azaz nem lúdtalpbetètes cipő a kicsiknek. Hogy a talp izmai megerősödjenek.

Èn hiszek annak a szakembernek, aki ajánlotta, nem lehet vèletlen, hogy annyi egèszsèges lábú gyermek került ki kezei közül.

2016. szept. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

valami puhatalpút vennék most. pediped, cinege, liliputi vagy valami hasonlót. még akár 1-2 hónapig is tudja használni, ha nem jön esős idő.


nekünk elephanten volt, de téli bakancs, decemberben járni tanuló gyerekkel.

ennek is van majdnem teljesen puhatalpú "első lépés"-es cipője.

2016. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!