Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hiszik el néhányan,...

Miért nem hiszik el néhányan, h a hozzátáplálási szabályok mellőzése károsítja a pici veséjét, emésztőrendszerét?

Figyelt kérdés
Annyi kutatás folyt az elmúlt 10 évben, sokan nem is tudják, h a szénanáthának pl a nem megfelelő hozzátáplálás az oka, ne is említsem a többi allergiát, gyomorbetegséget, a bélbolyhok tönkretevését, a bélfal lemosásának rossz hatását a sok teáztatás miatt 6 hó alatt..Sokan mondják, áá nem lett semmi baja a gyerekemnek, csak éppen az kívülről nem látszik...1 éves korig ki lehet bírni egy kis tudatossággal, a mai ételek tele vannak adalékkal!Mi a véleményetek?
2010. ápr. 16. 16:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
16,54-es vagyok...az enyém 1 éves koráig bizony ő is fel kelt éjszaka enni,egyszer vagy kétszer,mikor kisebb volt többször is,de 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,8 hónaposan már jó pár étkezést ki tudtunk váltani a vacsit is,de akkor is felébredt bizony enni.próbáltam én is több mindet,egy picit segítettek ezek az éjszakai tápszerek,nekünk legalábbis kitolta az éjjeli keléseket,teát adtam akkor 1 óra múlva kelt megint,szóval nem volt mit tenni adtam neki a tápszert é egyszer csak magától szokott le róla.de a hozzátáplálást ez nem oldotta meg.
2010. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Válts tápit, hidd el a babák nem igényelnek ilyenkor még mindenféle ínyencséget, ezt csak néhány anyuka gondolja..
2010. ápr. 16. 17:53
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért nem hiszik el, mert gyermekorvosaink és védőnőink még máshogy tanulták, és nem tudják vagy akarják továbbképezni magukat. Amíg ott nincs változás, addig szerintem érthető, hogy az anyukák bizonytalanok. Ehhez jön pluszba az üzlet, hogy a babaételt gyártó cégek hogyan hirdetik meg termékeiket...

Pedig mostanra már tudományosan bizonyított, hogy mi a jó a babáknak, de ha megnézitek az alábbi cikk forrásait, legtöbbjük nem európai, szóval még várni kell, mire hozzánk is elér...

Érdemes elolvasni:

[link]

2010. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem tudtam megvárni a 4 hónapos kort, többféle tápszert kipróbáltunk (soha nem akart szopni), de egyszerűen nem evett, orvosi tanácsra elkezdtem a hozzátáplálást. Muszáj volt enni adni a gyerekemnek.

Nem tudom miért vagytok úgy kiakadva, ha mások hamarabb hozzátáplálnak, mindenkinek a saját gyereke, ti másként gondoljátok, hát a saját gyereketeket ne kezdjétek el "korán" hozzátáplálni, de ne szóljatok meg másokat.

2010. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

3 hós a kislányom, kb 2 hét múlva fogja megkóstolni az almát. Tápszeres, és csak a tízórai idejében kapná. S hogy miért? Mert gusztustalan az a MŰ kaja, amit tápszernek hívunk. Ígyis elég gazdagok a gyógyszer gyárak és azok a cégek, akik a baba cuccokkal foglalkoznak. Inkább egyen gyümit a babám, mint a mű tápszert (persze nem 4 hós korára szeretném kiiktatni a tápot). Persze csak akkor fog gyümit enni, ha azt látom rajta, hogy bírja a pocija.

Egyébként nem tudom miért kell lehurrogni vagy egyáltalán beleszólni abba, hogy ki mikor és mit ad a gyermekének.

Nem a Te/Ti gyermekeitek, mindenkinek legyen a saját ügye a saját gyereke.

2010. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
:)
2010. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
39%
kedves utolsó.ahhoz hogy helyettesítsd a tápszer kalória értékét tápártekét vitaminértékét,ásványi anyag értékét,ahhoz neked nagyon nagyon sok almát meg kell etetned egyszerre a babáddal és az bizony megüli majd a pici pociját.Nem szabad annyira flegmán venni a dolgokat hogy én már csak azért is adok neki almát és nem kap semmi műt.kicsit önzőség és maximális tudatlanságra utal.ne a te érdekeid nézd mert biztos olcsóbb egy alma,hanem a babádét.de igazad van,a te gyereked.
2010. ápr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!