Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hiszik el néhányan,...

Miért nem hiszik el néhányan, h a hozzátáplálási szabályok mellőzése károsítja a pici veséjét, emésztőrendszerét?

Figyelt kérdés
Annyi kutatás folyt az elmúlt 10 évben, sokan nem is tudják, h a szénanáthának pl a nem megfelelő hozzátáplálás az oka, ne is említsem a többi allergiát, gyomorbetegséget, a bélbolyhok tönkretevését, a bélfal lemosásának rossz hatását a sok teáztatás miatt 6 hó alatt..Sokan mondják, áá nem lett semmi baja a gyerekemnek, csak éppen az kívülről nem látszik...1 éves korig ki lehet bírni egy kis tudatossággal, a mai ételek tele vannak adalékkal!Mi a véleményetek?
2010. ápr. 16. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van.
2010. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia. Az én tapasztalatom annyi,hogy engem is és a tesóimat is anyukám már korán hozzátáplált, mint akkor mindenki más.. pont előszedte a füzetet amit megőrzött és megnéztük, annó nővéremnél (32 éve) mikor mit evett, hát leképedtem hogy 7 hetesen már alma és kicsit később krumpli! Hihetetlen, de akkor ez volt a szokás.

Nos se a nővéremnek se egyikünknek semmi allergiája, semmi bélrendszeri vagy emésztőszervi gondja nincs és nem is volt.

Én 4,5 hónaposan kezdtem kóstoltatni a lányommal (tápszeres) az almát.

Üdv.

2010. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Allergia régen és most..érdemes ezt is firtatni, nézzük csak meg majdnem minden ember allergiás.A mi nagyszüleink hírből se ismerték.
2010. ápr. 16. 16:27
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Sztem is inkább gyerekfüggő, meg a gének ugye stb... DE! Az mennyire hihető, hogy pontosan 6 hónapos korától már lehet adni neki ezt-azt? Mi van ha egyik gyerek már 4 hónaposan érett a hozzáetetésre, másik meg csak 7,5 hónaposan? Ezt ki állapítja meg kívülről?

Mondjuk én 1 éves korától sem szeretném olyan kajával etetni amiben van adalékanyag...

2010. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szörnyű, h manapság mindenben van adalékanyag...pl a bébijoghurtok, bébiételek mitől állnak el évekig??Ha vki tudja írja meg légyszi.
2010. ápr. 16. 16:36
 6/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Leginkább én főzök a babámnak, ritka de ha veszek bébiételt, akkor olyat amiben nem sok adalékanyag van. Univert és a Hippet (v.Kecskemétit), de mást nem. Sajna mindenben van adalékanyag, igyekszem olyan termékeket vásárolni magunknak is ami a legkevesebb adalékot tartalmazza de a sima margarin is tele van E-kel. Sőt a szmog is több mint 20-30 éve. :(

2010. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Saját tapasztalatom a következő: Az első babám születésekor (17,5 éve) még dívott a 6 hetes kortól gyümölcs, 2-2,5 hónapos kortól főzelék adása. Nagyon nem is lehetett másképp csinálni, hisz minden könyv ezt írta, az orvos, védőnők is ezt szajkózták. Mit tehetett egy tapasztalatlan anyuka? Csináltam.... Szegény gyerek állandóan beteg volt, pedig azért fél éves koráig szopott is... Aztán 3 év múlva megszületett a lányom... Nála már lazultak a dolgok, sokkal jobban támogatták a szoptatást (bár azért azt nem mondtam a védőnőnek, hogy fél évig csak szopott, mert ő továbbra is mondta a régi maszlagot)... 3 éves koráig enyhe náthánál komolyabb baja nem volt. Ugyanúgy, ahogy a két kicsinek se.... Szerintem, ha ma már megtehetjük, hogy a gyereknek legalább fél éves koráig a lehető legjobbat adjuk, kár kísérletezni a gyerekeink egészségével. az allergia nagyon alattomos dolog. ha azonnal jelentkezik, az ember tudja, hogy azt, ami okozta, nem adja a gyerekének többet... De, sajnos gyakran csak évek, évtizedek után jelentkezik, így aztán nem is lehet tudni, mi volt a kiváltó oka... Aztán jöhet a tüneti kezelés. A férjem pl. csak a kórházban szopott, mert anyuci nem akarta tönkretenni melleit (ő mondta!!!), így az első pillanattól tehéntejet kapott... Most 41 éves és néhány éve nem ehet semmi tejterméket, mert iszonyú tünetei vannak tőle...35-38 évig teljesen tünetmentes volt... A bébiételek jó, hogy vannak, de nem tartom helyesnek, hogy állandóan azt kapjon egy kisbaba.... olyan, mintha mi minden evésre konzervet ennénk...
2010. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
teljesen igazad van,de amit nem látunk azt nehezen hisszük el,igaz ez a gyermek belső szerveire is.szerintem se lehet összehasonlítani egy 50 évvel ezelőtti időt a maival.nagyon más sajnos a kettő.azóta nagyon sok minden változott.de hogy miért kockáztassák az anyukák a gyerekük egészségét,ezt nem tudom.talán mert nem hiszik el,hogy az ami nekünk finom,és jó,és táplál az nekik miért ne.
2010. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Mi 2 hós kora óta tápszerezünk, már többet is kipróbáltunk (már 4 hósak voltunk vasárnap) és sajnos nagyon sűrűn eszik 2-3 óránként éjszaka is( ugyan csak 100-120 ml). Ezért próbálkoztam a következőkkel: tápszer sűrítése tejpéppel, gyümölcsös bébiétel (hipp, nestlé) tízóraira. Szerintetek rosszul teszem? Állandóan fáradtak vagyunk, éjszaka is két három óránként fönnt van!Segítsetek ha tudtok jobbat mint a hozzátáplálás!
2010. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Felettem írónak: a babám 9 hós, még mindig felkel 2-3x éjjel, 4 hósan még bírd egy kicsit légyszi...esetleg házi főzelék, ha tápszeres, hamarabb lehet a főzi(házi), de az a legjobb ha fél éves korig tápi.4 hósan én is rengeteget szoptattam, sőt akkor diplomáztam le..
2010. ápr. 16. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!