Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tejallergia? Hogyan tovább?...

Ez tejallergia? Hogyan tovább? Milyen vizsgálatok, "szabályok" vonatkoznak ránk?

Figyelt kérdés
Valószínűleg tejallergiás a fiam. 6,5 hónapos, egy kapott először nem hipoallergén tápszert. Reggel meg este iszik csak, 250-250-et. 2 nap múlva ekcémás lett először a háta, aztán már a keze, arca, lába is... Abbahagytam, újra kapja a HA-sat 2 napja, és már múlik neki az ekcéma. Ez tejallergia, ugye? Viszem a héten dokihoz, de addig is szeretném tudni valaki tapasztaltabb anyukától, mire is készüljek a továbbiakban! Gondolom, akkor a HA-sat sem eheti majd, mert az is tehéntej-alapú...
2010. dec. 20. 11:48
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsi: egy _hete_ kapott először...
2010. dec. 20. 11:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem fura, hogy a HA-stól nem lett baja. Nem biztos, hogy az lesz. Olvass utána az ekcémának.
2010. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, az én kislányom allergiára, ecémára hajlamos, ezidűgi nem kapott tehéntejet, másfél éves koártól kap HA-s tápszert, ill. 1 hónapos koráig is HA-s tápot kapott, onnatól kizárólg anyatejes volt 6 hós koráig, és 18 hós koráig elég volt neki ami tejem volt még. akkor váltottunk tápszerre. és nincs tőle baja. a tehéntejtől meg igen.

ez sztem gyéni érzékenység kérdése is, meg az allergia mértékétől is függ. ha erősen hajlamos rá, akkor lehet, hogy a HA-s sem lesz neki jó, mert abban lebontják kicsire a fehérjét, hogy kevésbé legyen ártalmas, viszotn pl. a Humana HA-ra amit mi használunk rá van írva, hogy nem használható tejallergiában...

mi votunk amúgy 14 hós korban allergiavizsgálaton, vérvétellel, nem mutatott ki semmit, se tejet, se semmit. viszont allergizáló ételnél a kislányom arca, keze lába ekcémás lesz, a tej meghajtja. mondta a gyerekorvos, hogy ilyen kicsi korban ssajnos kevéssé megbízható ez a teszt, mert van hogy kimutatja anemlétező allergiát a létezőt meg nem. ráadásul elég szörnyű procedúra volt a vérvértel. én a helyetekben inkább kerülném egyelőre az allergén dolgokat, és próbálnám adni a HA-s tápot, és nézném, hogy mi van.

2 éves kislány édesanyja

2010. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!