Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játszótéri szabályok...

Milyen játszótéri szabályok vannak? Mennyire fogadja el ezeket a gyereketek, mennyi idős?

Figyelt kérdés
Az enyém most múlt 13 hónapos, most kezdenénk játszóra járni, viszont nem tudom mire szoktassam és hogyan.
2010. szept. 3. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A józan ész szabályai vannak, pl. nem lökdössük a másik gyereket, nem rohangálunk a hinta előtt, nem szórjuk a homokot, nem dobáljuk a kavicsot, a csúszdán, mászókán, stb kivárjuk a sorunkat, stb.

Az más kérdés, hogy ezeket az elemi szabályokat sajnos nem minden szülő akarja vagy tudja megtanítani a gyerekének. Sajnos többször tapasztaltam már, hogy pl. 6-8-10 éves kölykök simán félrerúgják(!!!!) a kicsiket (1-2-3) éveseket a csúszdán, mászókán.

Egyszer egy 8 éves fiú majdnem lelökte a csúszda tornyából az akkor másfél éves kislányomat, rászóltam a fiúra, hogy vigyázzon a kisebbre, és még az anyja neki állt feljebb, mert az ő fia úgy van nevelve, hogy soha semmiért nem szabad rászólni.

Szóval, keményítsd meg a lelked, meg sok cifraságot fogsz tapasztalni a játszótereken sajnos!!! :( :( :(

2010. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy a nagyobb gyerekekkel több gondunk akad a játszin mint a kisebbekkel. Nagyon elszalad velük a ló, főleg ha egyedül jönnek és nincs ott anyuka, apuka. A múltkor a homokozóban ült a 14 hónapos fiam próbáltam mutatni neki hogy kell lapátolni, stb, oda jött 3 másik gyerek olyan 10 év körüliek és az egyik majdnem kiverte a szemét a fiamnak egy bottal. Mikor rászóltam, hogy tegye le a botot mert balesetveszélyes akkor még neki állt feljebb. A másik: nálunk kétféle hinta van az egyik ilyen lap hinta a másik pedig olyan aminek kerete van hogy a kicsik ne essenek ki belőle. A tízen akárhány éves nagy gyerekek nem tudnak normálisan hintázni, ráállnak és úgy hintáznak, ráadásul mindig abban ami a kicsiknek való. Én mindig rájuk szólok, de sajnos nem elég, mert sok azt hiszi hogy mindent megtehet.
2010. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk meg inkább a kicsikkel van problémánk-ill nem is velük,hanem az anyukájukkal.Nekem már nagyobbak a gyerekeim,8-6,5-4,5-4,5 évesek,általában homokoznak,esetleg hintáznak,vigyáznak közben a kicsikre.De amikor azt látom,h egy kicsi,1-1,5 éves gyerek azzal szórakozik,h széttapossa az általuk épített várat,mert az anyja még biztatja is!,a gyerekeimnek annyit mondva,h jaj,hát még kicsi,kinyílik a bicska a zsebemben.Ők nem akarják a kicsit bántani,én meg nem akarok vitát,úgyh inkább olyan játszótérre megyünk,ahol nincsenek mások/sokan.

Amíg kicsik voltak,én figyeltem arra,h ne rombolják le más munkáját,nem tudom,h miért olyan nehéz ezt másnak is megcsinálni.:(

Az előttem leírtakon kívül nálunk még az a szabály,h amire egyedül fel tudnak mászni,arra mászhatnak.:)Játékot ha elkéri valaki,odaadják,ha ők szeretnének valamit,elkérik.

2010. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a nagyobbakkal van bajom, az 5-7 évesekkel, akik mellett már nem áll ott a szülő, hanem szabadon azt csinálnak amit akarnak. Többször fellökték már a kislányomat,nem rendeltetésszerűen használják a játszóteret, neveletlenek, csúnyán beszélnek. Tisztelet a kivételnek, de a többség sajnos ilyen. Főleg a fiúk. A kicsikkel még ott a szülő, velük nem szokott probléma lenni.

Etikettről annyit tudok mondani,hogy általában a gyereknek mindig a másik játéka kell, én akkor szoktam odaadni a kislányomnak más játékát ha a gazdája megengedte, ha meg csak parlagon hever és nem látom kié akkor szoktam engedni,hogy játsszon vele.

2010. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem meg attól áll fel a szőr a hátamon, amikor az anyukák annyira benne vannak a témában, hogy mit érdekli őt, hogy a gyereke mit csinál a játszón. Persze az ilyen gyerekek elég neveletlenek.

Én is szoktam beszélgetni, de a szemem mindig ott van és ha igényli a kislányom, akkor vele játszom és nem elhajtom (mert sokan ezt csinálják).

Sajnos, nálunk is előfordul, hogy szórja a homokot, vagy a kavicsot, vagy rombolni akar, de akkor mindig ott vagyok és próbálom megakadályozni. Ha esetleg nem sikerül akkor elnézést kérünk.

Ha tetszik valamelyik játék, ami másé, akkor kölcsönkérjük. Nem engedem neki, hogy irigykedjen, ő ne adjon kölcsön valamit, kivéve, ha pont azzal játszik.

Szóval résen kell lenni. Nem egyszerű a szabályokat betartatni, de sokszor nem is ezzel van a gond, hanem valóban a többi neveletlen gyerekkel.

2010. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na igen,egyetértek az előzőekkel,és az a baj h így nagyon nehéz ,ok,hogy mondom a 2 éves kislányomnak h nem szabad,de a nagyobbak meg azt csinálják,1 pillanat és már utánozza is őket:(((((Jómultkor pl fejjel akart lecsúszni a csúszdáról,mert előtte egy nagyobb gyerek úgy csúszdázott,hiába szóltam ne csinálja a kicsi előtt legalább...
2010. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!