Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyerek mas, miert...

Minden gyerek mas, miert vonatkoznak rajuk ugyanazok a szabalyok?

Figyelt kérdés

Kivancsi vagyok mas hogy gondolja ezt.Pl 6 honapig nem ulhet fel,de ha az en lanyom mar 5 honaposan fel akar ulni akkor gatoljam benne mert a szakkonyvek mast irnak?

Nem ertem azt hogy hogyis vannak ezek a honapok,miert kotottek bizonyos dolgok,mikor a babak fejlodese mas es mas.

ha egy gyerek 5hosan kesz a hozzatapalalsra,akkor miert kell megvarni a 6 honapot?

Remelem ertheto valamenyire a kerdes,kivancsi vagyok masok ezt hogy gondoljak.


2010. júl. 18. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

szia, sztem aszakkönyv a mozgásfejlődés terén azt mondja, hogy ne ültessük, amíg magától nem kezd el felülni. ha magától felül 5 hsóan, akkor nyugodtan ülhet.

a hozzátáplálás kapcsán: sztem a baba maga tudja legjobban mikor kész a hozzátáplálásrra. van aki már 8 hósan vígan mindent eszik, és van ki 12 hósan kezdi. és egiknek sincs baja.

a felnőttek is épp ennyire különböznek: van aki 25 évesen atlétikai bajnok, más meg egy elhízott elefánt visszeres lábakkal.

nem vagyunk egyformák,a babák sem azok.

2010. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezek a honapok csak iranyelvek.
2010. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amiket említettél konkrétan, ebben nagyjából egyformák a gyerekek. Mert 5 hónaposan ülni akar- szinte minden baba, de ez megterhelő a gerince számára. Persze természetesen ha teljesen önállóan csinálja, akkor a gerince nyilván elég erős hozzá. De általában ez az ülni akar, azt jelenti hogy anyuka ülő helyzetbe helyezi a babát és ő ezt élvezi természetesen- de szó nincs arról, hogy ő maga ülni tudna.

Persze enni akar öt hónaposan is- de a belső szervei, bélrendszere még nem alkalmas erre. Itt sincs összefüggés az akarat meg az között lehet neki. És honnan tudod, hogy a bélrendszere kész a hozzátáplálásra?


Meg ha végiggondolod, a baba kész lesz arra, hogy kávét igyon, adni fogsz neki? Vagy lehúz 4 évesen egy kis pálinkát és tegyük fel nem les baja tőle, akkor adsz neki pálinkát, mert kész arra, hogy alkoholt fogyasszon? És ha beleszív egy cigibe, akkor cigizhet is? Persze mondjuk nekem is van olyan ismerősőm, aki 5 évesen kezdett cigizni, meg vannak alkoholista 4 évesek is- de arra gondolj elvonó intézetek nincsenek számukra. Múltkor panaszkodott egy 10 éves heroinfüggő gyerek anyukája, hogy Magyarországon nincs intézet ilyen fiatal heroinistáknak.

Tehát ez a hozzállás sem ritka, de én azt mondom érdemes a szakemberek tanácsait követni, mert azért szakemberek mert értenek hozzá.

2010. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elso koszonom,valahogy en is igy gondolom.


Utolso,igen iranyelvek,de nagyon sokan nem igy tekintik.Ha egy anyuka felteszi a kerdest hogy mikor merjen kostoltatni a babaval,rogton letamadjak hogy 6 honapig nincs szuksege masra csak anyatejre.Nem biztos hogy minden anyatejes baba 6 hos koraig nem erett a hozzataplalasra,de az is lehet hogy majd csak 8-9 honaposan erik meg ra.

2010. júl. 18. 13:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden szakkönyvben le van írva, hogy ezek csak átlagos időpontok, de ettől még el lehet térni tőle. Nekem legalább is elég sok babagondozási könyv volt a kezemben, nagyon régi is, újabb kiadású is, de az összesben le volt írva, hogy átlagosan ezt vagy azt ilyenkor csinálják, de ez változó lehet gyerekenként. Ezek nem szabályok, csak leírják, hogy kb. mi mikorra várható.
2010. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem is úgy van ez, hogy ha magától ül fel, akkor had üljön, de ne azért üljön 5 hósan, mert 2 hónapos korától ezt gyakoroltatják vele vagy kitámasztják párnákkal és egyéb rásegítések...

az evésnél, ha egy baba 5 hósan felkapja az almát és elcsócsálja az egész más, mintha egy felnőttől kapná kiskanállal pürésítve. Emiatt is jobb megvárni a 6 hós kort, mert addigra a babák nagy átlagának a bélrendszere már elég érett az evésre.

amúgy fejlődési időszakok vannak meghatározva, pl. 5 hós korig forogjon, 8 hónapos korig kússzon, 10 hónapos korig üljön, 12 hónapos koráig másszon, 18 hónapos koráig menjen stb.

2010. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pontosan egyetértek veled!

A lányom 5,5 hós korától ül addig amíg bír mert utána visszadőlt hasra,sose támasztottam!7,5 hós és 2 hete feláll ha olyan magasságban talál kapaszkodót!De nem mászik,nem kúszik!Forogva közlekedik,és ülve is tud haladni!Bútorok mellett nem határozottan lépked de valahogy állva halad!Nem ezt kéne csinálnia,de ha feláll ültessem vissza és szidjam össze?! Hát nem,ő ezt csinálja hamarabb....én is 9 hósan mentem és mégsem volt tanulási zavarom diplomám is van!

A hpzzátpinál én a hat hós növekedésugráshoz igazítottam, ami nálunk egy héttel hamarabb volt!

Szóval mindenki ismeri ababáját ha nagyon odafigyelünk a könyv csak irányelv,vagyis szerintem csak arra jók,hogy az első babánál,kb tudjuk mit miért csinálnak!De szerintem az anyák ösztöne sokkal többet ér!

2010. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

orulok hogy nem lett vita.(megkonnyebulos smiley):)

Nalam ott szakadt ela cerna,mikor elmentuk a dokihoz.

2oras varakozas utan a 35fokos varotermeben,hasratette a lanyom, ki volt merulve es szegenyem nem tudta megtartania sulyat a kezevel.A dokino elkezdte taglalni hogy ilyenkor mar reg tudni kellene ezt(5,5honapos)Itthon valamenyire ment neki de nem ugy mint a tobbi gyereknek.

Ketsegbe voltam esve hogy az enyem miert nem tudja.

Rajottem,mert nem volt kesz ra.a dokilatogatas utan egy hettel elkezdte rendesen kitamasztani magat es ket napja kutyazik is rendesen.legszivesebben visszavinnem a dokihoz es megmutatnam neki,hogy itt a lanyom akinek fejletlenek az izmai,mert ezt mondta.

2010. júl. 18. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább annak örülj,h az orvos odafigyelt erre.Egy ismerősön gyerekorvosa csak legyintett hasonló szituációban-hónapokon keresztül-,és azt mondta,semmi baj,csak lusta.Későn derült ki,h nem lusta,hanem hypotón.Naná,h mindenki azt szeretné,ha az ő gyerekénél a gyanú sem merülhetne fel,h vmi nincs rendben,de ha mégis baj van,nem jobb,ha időben észreveszi valaki?
2010. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Különben egyszer évekkel ezelőtt olvastam azt, hogy valamelyik országban (talán Amerikában, de nem tudom) nem korhoz kötik, hogy mikor mit ehet a gyerek, hanem ahhoz, hogy a mozgásfejlődésben hol tart. És ha belegondolok nem is hülyeség, ebből jobban lehet következtetni az érettségére, mint a korából.
2010. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!