Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engem tényleg nem illet meg...

Engem tényleg nem illet meg az ADÓJÓVÁÍRÁS?

Figyelt kérdés

2008 decemberében szűltem és csak most hallottam az adójóváírásról.

59ezer GYED-et kapok havonta és még is azt mondta a könyvelőm, hogy nekem nem jár, mert a munkahelyem, nem kifizető hely , hanem az OEP-től kapom a GYEDEM!!!

MOST AKKOR, HOGY VAN EZ??????,

TÉNYLEG NEM JÁR, VAGY CSAK MEGVEZETTEK?????


2010. ápr. 6. 13:16
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Jajj, bocsika, csak azért hívom így, hogy a könyvelőm, mert ő intézte a könyvelést mindig és mert olyan volt ez a munkahely, mint egy kis "család",,,:)

Nem voltam én ott semmi, csak egy egyszerű alkalmazott:)

Csak olasz a tulaj és szerintem a könyvelő őt is megvezeti rendesen...

Na, után járok én a dolgoknak, most már nagyon bosszant.

2010. ápr. 6. 14:12
 22/32 anonim ***** válasza:

A GYED adózó jövedelem. Vonnak belőle adót (SZJA).

Bizonyos jövedelemhatár alatt MINDEN alkalmazottnak jár az adójóváírás. Tehát nem csak a GYED-ből, hanem ha alkalmazottként alacsony a jövedelmed, akkor abból is. Szerintem már a jövedelmedből is járt volna neked... Nem hinném, hogy hűűű de nagy bérre lettél volna bejelentve.


A GYED után is jár neked az adójóváírás. Keress rá a neten a jövedelemhatárra, hogy mennyi most, mennyi volt az előző években, vesd össze az éves jövedelmeddel.

Ha nem adtad még be a 2009-re vonatkozó adóbevallást, akkor azt töltsd ki te, érvényesítsd benne az adójóváírást, így a tavalyi évre járó összeget egy összegben megkapod.

Most töltsd ki az OEP felé a bejelentést, hogy kéred az adójóváírást érvényesíteni, így a következő GYED-edet már azzale gyütt kapod. az eddigi hónpokra járót pedig az év végén a bevalláskor kérd vissza az APEH-től.

2010. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Kicsit kutattam.Találtam ilyet, hogy 2008.05.13 adójóváírás, jogosúltsági hónapok 4. 40680.Ezt azt jelenti, hogy arra a 4 hónapra kaptam volna ennyit?Ez már arról a munkahelyemről való, ahonnan elmentem szülni.
2010. ápr. 6. 14:48
 24/32 A kérdező kommentje:

Ja , másik:bevallás, személyi jövadóról 2007 évre:adójóváírás:jogosultsági hónapok 9 102060.

Akkor ez is járt volna?????

Most már tényleg meghülyülök!!!!!

2010. ápr. 6. 14:56
 25/32 anonim ***** válasza:
Tényleg be kéne menni az oep-be, vagy (normális) könyvelőtől segítséget kérni, mert ez így nehéz. Elméletileg jogosult vagy. Biztos nem kaptál? Én inkább fizetnék kicsit másik könyvelőnek (vagy megkérném a bnőm anyukáját) csak segítsen. De Te járj utána mindenképp a dolognak, mert ami jár az jár és itt nem kevés pénzről van szó.
2010. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ha ott meg vannak adva a jogosultsági hónapok, akkor arra meg is kaptad valószínűleg. Hogy ez biztos legyen, át kellene számolnod a bevallsodban szereplő összegeket, akkor kiderül, hogy megkaptad-e.
2010. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszike.Már annyira kihagy az agyam...

Most jutott eszemBe, hogy uncsitesóm, aki szintén anyuka , az APEH-nél dolgozott szülés előtt és felhívtam és közölte, hogy igen jár nekem és nézzek utána sűrgősen.Köszike MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 6. 15:36
 28/32 A kérdező kommentje:
GONDOLOM NÁLAM NEM NAGY ÖSSZEGRŐL LEHET SZÓ, MERT UGYE ELÉG KEVÉS GYED-et kapok, havi 58-59ezer!!???
2010. ápr. 6. 15:44
 29/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
Uncsitesódhoz vidd feltétlen az előző évekről a bevallásaidat, meg azokat az adatlapokat, amik alapján készültek. Abból több fog kiderülni. Adójóváírás arra a hónapra jár, amikor (akár már egy napot is) dolgoztál. Tehát ha egy adott évet végigdolgoztál, akkor 12 hónapra. Ha munkahelyet váltasz, akkor a kilépő papírodon csak annyi jogosultsági hónap szerepel, amennyit náluk letöltöttél. És a bevallásodban meg tudod nézni, melyik évre hány hónap lett igényve véve. Ha ott be van írva a 12 hónap, automatikusan behozza a nyomtatványkitöltő program, mennyi adójóváírás jár vissza, csak szolgaian át kell másolni a mellette lévő rovatba. Ha ezek stimmelnek, akkor visszakaptad az adójóváírásodat szépen, csak éppen lehet, hogy nem év közben, hanem a bevallás után egy összegben. Ez fog történni a GYED után visszajáró adójóváírásoddal is, amiről lecsúsztál így év elején. De mondom, a bevallással ennek mindenképpen helyre kell zökkennie, ha ott nincs rendben, még adhatsz be önellenőrzést 5 évre visszamenőleg. Mindenképp menj el az uncsitesódhoz a paksamétáddal :o)
2010. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
Na. Még egyszer átolvastam, mit írtál. Ha a bevallásodban szerepel már, hogy x hónapra y forint adójóváírás, az azt jelenti, hogy figyelembe vették. Ha nem jött ki a bevallással visszatérítendő adó, akkor már eleve kevesebb adóelőleget vontak. Akkor lenne baj, ha a bevallásban nem lenne feltüntetve adójóváírás.
2010. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!