Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor mennyi adójóváírás...

Most akkor mennyi adójóváírás illett engem? Nem egészen értem.

Figyelt kérdés

Bérem: 1 501 361.-

Adójóváírás munkáltató: 81 540.- DE

Abev szerint: 113458.-

(Levont adóelőleg: 231 400.-)

Melyik összeget írhatom be az adójóváírás sorba, ha jogosultsági hónap 12? Azt amit a program javasol vagy ami a munkáltató bizonylatán szerepel?


2010. márc. 1. 11:13
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Ha jól számoltam, és 12 hónapot dolgoztál az évben, akkor

74 613, ha minden igaz.

2010. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Előző vagyok. Én a helyedben az Abev szerintit írnám be. Mondjuk még rá is kérdez, ha a kisebbet írod be, hogy lehetőséged van a nagyobbat beírni.
2010. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kevesebbet írsz be, mint amennyit beírhatsz, akkor nem fogják elfogadni az adóbevallásod addig, amíg személyesen(!) meg nem magyarázod, hogy miért nem kell az "állam pénze".

Azt kell beírni, amit maximum igénybe vehetsz.

A kérdés, hogy volt-e egyéb adókedvezményt generáló sorod és mennyi volt a munkáltató által levont és megfizetett adó.

2010. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Adókedvezményt nem tudok igénybe venni.

A munkáltatóm által levont és megfizetett adó: 231 400.-

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. márc. 1. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Abev szerinti összeget kell beírni, így 74613,-Ft visszaigényelhető szja-d lesz.
2010. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a visszajáró adót nem kívánod visszaigényelni, úgy az adóbevallás első oldalán van lehetőséged nyilatkozni annak sorsáról.

Ha úgy nyilatkozol, benn is hagyhatod.

2010. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!