Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engem tényleg nem illet meg...

Engem tényleg nem illet meg az ADÓJÓVÁÍRÁS?

Figyelt kérdés

2008 decemberében szűltem és csak most hallottam az adójóváírásról.

59ezer GYED-et kapok havonta és még is azt mondta a könyvelőm, hogy nekem nem jár, mert a munkahelyem, nem kifizető hely , hanem az OEP-től kapom a GYEDEM!!!

MOST AKKOR, HOGY VAN EZ??????,

TÉNYLEG NEM JÁR, VAGY CSAK MEGVEZETTEK?????


2010. ápr. 6. 13:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasol utána, ha van neted? Egyébként ha könyvelőd van, az általa neked okozott anyagi kárért ő tartozik feleni neked.
2010. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Azért mert eddig nem hallottam róla!

Próbálok utána olvasgatni, de gondoltam itt hamarabb kapok választ, mert itt is Anyukák vannak!!!

2010. ápr. 6. 13:39
 13/32 anonim ***** válasza:

A könyvelő tényleg tartozik anyagi felelősséggel.


Ha korábban is járt volna adójóváírás (és/vagy már beküldted a 2009-es évre vonatkozót) nyújts be módosító bevallást, önrevíziót azokra az évekre, amikor járt volna, de nem kérted.


Vagy kapd a hónod alá a korábbi adóbevallásaidat és menj be az apeh kirendeltségbe, amit a honlapjukon meg tudsz nézni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kis kirendeltségekben normálisak az apeh-osok.

2010. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Értelek. szólj, ha tudunk még segíteni valamiben!

Beadtad már a bevallásodat?

2010. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
Sztoj. Te egyéni vállalkozó vagy társas vállalkozó vagy? Nem munkaviszonyban voltál? Akkor persze, hogy nem jár az adójóváírás... Akkor ez lehet, mégse olyan hülye a könyvelőd. A "munkahelyem nem kifizetőhely" megfogalmazásod megzavart...
2010. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocsi, már teljesen meg vagyok keveredve, de a GYED-re persze szerintem akkor is jár az adójóváírás, ha vállalkozó voltál, csak a vállalkozói jövedelmed után nem járt.
2010. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egyéni vállalkozó!

Egy étteremben voltam felszolgáló, viszont az étterem BT-KÉNT SZEREPEL!!!

A könyvelőm mondta ezt, hogy nem kifizetőhely a munkahelyem, nem tőlük kapom a GYED-et, hanem az OEP-től!!!

BASSZUS, MOST TOTÁL SEMMIT NEM ÉRTEK!Apumat hívtam, ő azt sem érti miért kapnék adójóváírást, hisz szerinte nem is adózok.....

2010. ápr. 6. 13:51
 18/32 anonim ***** válasza:

gyed után JÁR az adójóváírás ,itt a nyomtatvány:

[link]

2010. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek!!közben felhívtam bnőm anyukáját, mert eszembe jutott, hogy könyvelő és mondta, hogy igen is jár nekem...

Szóval a saját könyvelőm átbaszott!!!!

2010. ápr. 6. 14:02
 20/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nyugi. A GYED-re biztosan jár az adójóváírás. És már hogyne adóznál, abból is vonnak SZJA-t. Vagyis van miből "visszatartani" az adójóváírást. De a bt-ben te mi vagy/voltál? Nem vagy tulajdonos, ugye? Kültag vagy beltag? Csak egy egyszerű, sima alkalmazott? Csak mert még mindig nem értem, miért úgy nevezed, hogy a "könyvelőm". Ez úgy hangzik, mintha a tiéd lenne a vállalkozás... Bocs, ha értetlen vagyok.
2010. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!