Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engem tényleg nem illet meg...

Engem tényleg nem illet meg az ADÓJÓVÁÍRÁS?

Figyelt kérdés

2008 decemberében szűltem és csak most hallottam az adójóváírásról.

59ezer GYED-et kapok havonta és még is azt mondta a könyvelőm, hogy nekem nem jár, mert a munkahelyem, nem kifizető hely , hanem az OEP-től kapom a GYEDEM!!!

MOST AKKOR, HOGY VAN EZ??????,

TÉNYLEG NEM JÁR, VAGY CSAK MEGVEZETTEK?????


2010. ápr. 6. 13:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én is az OEPtől kapom a gyedem és az adójóváírást is. Tőlük kérj formanyomtatványt amin igényelheted.
2010. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
Jézus, de hülye ez a könyvelő. Lehet, hogy lusta volt intézni az adójóváírás kérelmedet utólag... Menj be az OEP-be, és idényeld az adójóváírást. Az adójóváírás független attól, hogy honnan kapod a lóvét, a lényeg az, hogy az összes jövedelmed ne haladjon meg bizonyos szintet, de ez, ha csak GYED-et kapsz, eleve kizárt.
2010. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

bASSZUS, DE EGY PARASZT!!!Direkt felhívtam és még szinte gúnyosan közölte, hogy ugyan már ez nekem nem jár!!!!

Én marha meg elhittem!!!

De tavaly sem kaptam, azzal mi lesz???

Bocsi, hogy itt érdeklődöm, de más kategóriában nem válaszolt még senki!!!

Meg ugye Ti is Anyukák vagytok, mint Én!!!

KÖSZÖNÖM!!!!

2010. ápr. 6. 13:26
 4/32 anonim ***** válasza:
A tavalyit elvileg még tudod utólag igényelni ha jól tudom!DE érdeklőd utána illetékesnél. Én idén lemaradtam a jan. febr. hónapról, azt jövőre kapom meg utólag
2010. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Ettől a könyvelőtől sürgősen meg kell válni!

Mivel a gyed mellett nem lehet kereső tevékenységet folytatni, ezért csak ez a jövedelmed lehet, ami nem haladja meg az éves határt, így jár az adójóváírás.

Oephez kocogj be, kérd a nyomtatványon. Sajnos már lekéstél a márciusi határidőről, hogy visszamenőleg is megkapd januárig, de legalább a következő hónapban majd kapod. A többitől sem estél el, majd jövőre az adóbevallásban vissza kell kérni.

Apropó adóbevallás! Ugye a tavalyi adóbevallásodban (amit majd most május 20-ig kell benyújtani) visszaigényelted 2009-re?

2010. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
A tavalyi adójóváírást én most igényeltem vissza a sima SZJA bavallásban.
2010. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Szia!Tavaly én se kaptam,mert nem tudtam.Viszont az adóbevallásomnál visszajön a pénz.Mivel az idén januárban se kaptam,azt utólag nem adták már meg,de állítólag a jővő évi adóbevallásomban azt is visszakapom.
2010. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Ha tavaly nem kaptad akkor azt idén kapod vissza a bevalláskor. Csináltasd meg minél hamarabb a bevallást és akkor egy hónap múlva itt a pénz. Én se kaptam tavaly, nekem 52000 körül van a gyedem és most visszakapok kb. 125000 Ft-ot. És válts könyvelőt.
2010. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Adj be adóbevallás módosítást, ha már beadtad a tavalyi bevallásodat!!! Ha még nem adtad be, akkor abban érvényesítheted!

Idénre is kérheted bármikortól, nyilatkozz az OEP felé és kész, onnantól kapni fogod. Az 1-2 hóap, amit elmulasztottál, azt majd megkapod egyben az adóév végén.

2010. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

TE JÓ ÉG, HOGY ÉN MEKKORA MARHA VAGYOK!!!!!!!!!!!

AKKOR ÚSZIK EGY CSOMÓ LÓVÉM VHOL, ami nagyon kellene, mert kisfiunk tarós beteg, a kocsi folyamatosan elromlik és még sorolhatnám,,,,

2010. ápr. 6. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!