Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti hogyan tudtátok...

Anyukák! Ti hogyan tudtátok túltenni magatokat azon, hogy szeretnétek szoptatni, de a babátok pár hónapos korára (nekem 2 hós) annyira megcsappant a tej mennyiségetek, hogy pótolni kellet?

Figyelt kérdés
Nálunk 1 hete tart ez az állapot. Még tápszerhez nem kellett nyúlnom, mert a lefejt tejjel még kitudtam pótolni az esti evést de hamarosan lehet, hogy a tápszerpótlás ideje is eljön. Nagyon el vagyok keseredve, mert eddig rengeteg tejem volt, most meg akármit csinálok, nem akar visszajönni a tejmennyiség. Éjjel termelődik ugyan sok, de az csak a reggeli, délelőtti, esetleg még 1 evésre elég, este már kevés ami a mellemben van. Szomorú vagyok miatta, mert úgy terveztem, hogy ameddig csak kéri a babám, szoptatom, de úgy látszik, hogy ember tervez... :-(
2010. ápr. 5. 13:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én majdnem sírtam, amikor elfogyott a fagyasztóból a lefagyasztott tejci (nálunk ez jóval később volt).

Ha kiegészíted, pár napig idegen lesz az egész szertartás, de pár nap és megszokod, meg is nyugszol, és lehet, több lesz a tejed.

Nekem ez volt. (stresszeltem a tej miatt, mikor megnyugodtam, több lett)

Kitartást!

2010. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy éhes marad, mert sír, cibálja a cicimet, eszi a kezét, és ha megmérem, csak 30-40grammot tudott szopni, de a mellem már üres. Nem a büfi marad bent, mert büfizés után megszokott nyugodni.
2010. ápr. 6. 10:17
 13/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy idő után, már nem feszül úgy a mell, mint az elején, meg nem folyik úgy és beáll a kereslet-kínálat. De ha csak erről lenne szó, akkor nem az lenne, hogy reggel-délelőtt 10-15perc alatt jól lakik a babám, este pedig egy óra is kevés neki. És amikor megnézem a cicimet, már semmi sem jön belőle, egy csepp sem. És csak rángatja, nyög, sír, mert éhes. és mind a kettőt üresre szopja.

Tegnap este 9től fél 11ig szoptattam, hogy hátha így jól lakik, de így sem ment. Pótolni kellett sajnos.

2010. ápr. 6. 10:22
 14/15 anonim ***** válasza:

Írd meg, hogy milyen súllyal született a babád, és hogy most mennyi?

Minden etetés után nem érdemes mérni, mert az nem ad pontos eredményt arról, hogy jól gyarapszik-e. Biztos vagyok benne, hogy a mérleggel is idegesíted magad. Naponta maximum egyszer mérd, és azt is kb. ugyanabban az időben. Egy hét alatt ha 100g-ot hízik, akkor jó ütemben gyarapszik, ha ennél kevesebbet, akkor van csak ok aggodalomra...


A pótlást miből adod neki? Cumisüvegből?

Használsz nyugtatócumit?

Mert ha igen, akkor lehet hogy cumizavaros. Nem azért tépkedi a melled, és nem mert éhes...


Én tényleg hiszek benne, hogy meg lehet találni az okot, hogy mi a baj, és szoptathatod kizárólagosan!

(még mindig második)

2010. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocs: "nem azért tépkedi a melled, mert éhes..."
2010. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!