Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti hogyan tudtátok...

Anyukák! Ti hogyan tudtátok túltenni magatokat azon, hogy szeretnétek szoptatni, de a babátok pár hónapos korára (nekem 2 hós) annyira megcsappant a tej mennyiségetek, hogy pótolni kellet?

Figyelt kérdés
Nálunk 1 hete tart ez az állapot. Még tápszerhez nem kellett nyúlnom, mert a lefejt tejjel még kitudtam pótolni az esti evést de hamarosan lehet, hogy a tápszerpótlás ideje is eljön. Nagyon el vagyok keseredve, mert eddig rengeteg tejem volt, most meg akármit csinálok, nem akar visszajönni a tejmennyiség. Éjjel termelődik ugyan sok, de az csak a reggeli, délelőtti, esetleg még 1 evésre elég, este már kevés ami a mellemben van. Szomorú vagyok miatta, mert úgy terveztem, hogy ameddig csak kéri a babám, szoptatom, de úgy látszik, hogy ember tervez... :-(
2010. ápr. 5. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

laktoherb szoptatós tea napi 3x, urtica urens homeopátiás bogyó azt hiszem nekem 3*5 volt naponta, de inkább védőnőtől kérdezd az adagolást, rengeteg folyadék napi 3l, rendes étkezés, kevés idegeskedés, és sok nyugalom, és pihenés

Nekem 2x apadt el majdnem teljesen, és ezzekkel vissza tudtam hozni. Most 17 hónapos a fiam és még mindig szopik.

2010. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom miket próbáltál, de azért még ne add fel! Mert ha ennyire szeretnéd, akkor szerintem nem lehetetlen a dolog. Főleg, hogy valószínűleg nem is kevés a tejed, csak azt hiszed, mert már nem olyan "kemények" a melleid, mint kezdetben, de ez nem tejcsökkenést jelent, hanem azt, hogy beállt a kereslet kínálat...

Olvasd el az alábbiakat, és az segít eldönteni, hogy pontosan mi is a helyzet nálatok...


[link]


Jó szoptatást!

2010. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok és most nézem hogy csak az estire érzed úgy hogy nem elég? Ohh hát akkor nincs semmi baj, estére mindig kevesebb tej van, de aggódj az neki elég, főleg ha nem sir utána hogy kevés. És mégegy ötlet hogy tedd sűrűbben cicire attól jobban termelődik, de nem hiszem hogy ez lenne a gond. Plussz ha te a reggel úgy érzed hogy még 3 evésre elegendő a tejed, akkor abban még van bőven. Hiszem közben eszik legalább 3x. És ettől folyamatosan termelődik újra. Arról nem is beszélve hogy tényleg beáll már ennyi idő korban a kereslet kinálat. Magyarul annyi tejes fog termelődni amennyire a baának szüksége lesz és nem kell plusszban fejegetni csak ha szükséges. pl elmentek vhová ahol nem tudod etetni stb. De nem kell már minden szoptatás után lefejni.

Ha a babádnak nincs elég tej, akkor ő jelezni fogja, sírni fog, nyugtalan lesz, és utána megnyomod a melled és nem jön belőle tej, akkor tényleg nincs tejed. De szerintem nálatok nincs semmi gond. Van még bőven tejed :)

2010. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Már mindent kipróbáltam, fejek, homeós bogyó, teák literszám, és mégsem. Ja, és próbálok minél kevesebbet stersszelni.

Nem CSAK este van kevés, de napközben még akad annyi, ami épp elég a kisbabámnak. Reggeltől kezdve folyamatosan egyre kevesebb termelődik, annyira, hogy estére a két mellemből jön ki 30-70gramm összesen. Kötve hiszem, hogy ez elég lenne a 2 hónapos babámnak.

Így már érthető, hogy miért érzem azt, hogy kevés a tejem és miért vagyok neki szomorodva?

2010. ápr. 5. 13:56
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és ezt a linket már számtalanszor elolvastam, és ez sem segített. :-(
2010. ápr. 5. 13:56
 6/15 anonim ***** válasza:

És melyek azok a jelek, ami alapján kevésnek tűnik a tejed?


A fejés sem mindegy hogy mikor csinálod. Nekem az jött be, hogy egy órával a szoptatás után fejtem, akkor beindítottam könnyedén a tejadóreflexet a fejőgéppel is, és mire egy-másfél óra múlva (a fejéshez képest) szopni akart a babám, újra lett neki elég.

második

2010. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
szerintem amin nem tudsz változtatni azzal nem kell foglalkozni,mert az senkinek se jó....
2010. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Éhes marad a babám. Kell más jel?
2010. ápr. 5. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nos lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést... Miből gondolod, hogy éhes. Ha sír evés után, annak többféle oka lehet. Pl böfi van, vagy hasfájós, és nem bír valamit, amit Te elfogyasztottál. Ha van napi kb. 6 pisis pelus, akkor nem kevés a tejed!

6 hetesen van egy növekedési ugrás is, ilyenkor hirtelen több tej kell neki. Ha nem szoptattad gyakrabban, lehet hogy még nem igazodott a tejtermelésed a nagyobb szükséglethez, de ez a javasolt módszerekkel hamarosan beáll.

Nem akarlak semmiképp bántani, de így ismeretlenben is nekem úgy tűnik, a legnagyobb baj az, hogy streszelsz azon, hogy nincs/nem lesz elég tejed, és ettől pszichésen tényleg le is csökkenhet.

(Esetleg egy anyós, aki "jó tanácsaival" noszogat, vagy hasonlók, sokszor ennyi is elég, mert érzékenyek vagyunk...)

második

2010. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Eggyet értek az előttem szólóval. Ha abbahagynád a stresszelést, rájönnél, hogy igény szerint szoptatott babánál olyan nincs, hogy kevés a tej. Ha valóban az volna akkor kér még és ha adsz neki, azzal termelődik is több tej. Egyszerűen a melled szerintem kezd beállni arra a mennyiségre, ami a babádnak kell, és kicsit lelappad, nem folyik állandóan, nem feszül és ilyesmi. Nem kell megilyedni. Én egyik gyerekemnél sem fejtem, és mégis csak anyatejesek voltak, a lányomat 2 éves koráig szoptattam, a fiam éves és még vannak napok, amikor anyatejen kívül nem akar mást enni. No para!
2010. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!