Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó magyarázat arra, hogy...

Jó magyarázat arra, hogy miért nem teszem kompba a babám?

Figyelt kérdés

Anyósomék kiakasztanak.Voltak az egyik rokonunknál látogatóban, ahol ugyanannyi idős a baba, mint nálunk (6,5 hónapos).Hazatérve azzal kezdtek cseszegetni, hogy én miért nem szerzek be egy kompot, mert a rokon kislány is egész nap abban van, és nagyon cuki benne.

Nem értik meg, hogy én nem szeretném beletenni.Igaz, már egy hete mászik a gyerkőcöm, de akkor sem.

Olyan, mintha elvárnák tőlem, hogy ugyanazt csináljak a babámmal, mint mások.

Milyen érveket hozzak fel nekik, hogy békén hagyjanak?


2010. márc. 25. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Konduktor vagyok, csak hogy tudj hivatkozni mozgásfejlesztő szakemberre is! :-)

Szóval az egyes mozgásformák elsajátítása nem véletlenszerűen történik. Nem véletlen, hogy az állás, majd járás megtanulását rengeteg kúszás, mászás előzi meg. Ez erősíti többek közt a törzs izomzatát, fejleszti a mozgáskoordinációt. Amikor érett rá, akkor fog felállni. Ha előbb hozod függőleges helyzetbe, megterheled vele a gerincét, lábait...stb. A másik fontos érv, hogy míg mászva a te babád megismeri (kezével, szájával) az egész lakást, addig a "kompos" ebből is kimarad. Pedig ilyen korban ez a tanulás!

Ja, és lassítja az önálló járásmegtanulását is. Hiszen nem megfelelően alakul ki a járásbiztonság. A baba azt gondolja, nekimegy az ajtónak, na bumm, mehet tovább. Vagy felkaphatja mindkét lábát egyszerre, nem esik el. Aztán ha komp nélkül próbálkozik később, majd nagyokat koppan.

Talán ennyit röviden. Sok erőt a harchoz! :-)

Neked van igazad. Én betiltanám itthon is a forgalmazását!

2010. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam,hogy a kompot igazából olyan sérült babáknak készítették,akik nem,vagy nehezen tudnak járni.Én ezzel állítottam le anyóst a komp vásárlásról.
2010. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg hogy te szereted annyira a babádat,és van is időd/kedved vele foglalkozni,ugyhogy neked azért nincs szükséged arra hogy kompba gyömöszöld egész napra szegényt mint X-ék.
2010. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Holnapután úgyis jönnek, akkor majd megmagyarázom nekik.Nagyon hasznosakat írtatok.Ezer köszönet!
2010. márc. 26. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!