Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó magyarázat arra, hogy...

Jó magyarázat arra, hogy miért nem teszem kompba a babám?

Figyelt kérdés

Anyósomék kiakasztanak.Voltak az egyik rokonunknál látogatóban, ahol ugyanannyi idős a baba, mint nálunk (6,5 hónapos).Hazatérve azzal kezdtek cseszegetni, hogy én miért nem szerzek be egy kompot, mert a rokon kislány is egész nap abban van, és nagyon cuki benne.

Nem értik meg, hogy én nem szeretném beletenni.Igaz, már egy hete mászik a gyerkőcöm, de akkor sem.

Olyan, mintha elvárnák tőlem, hogy ugyanazt csináljak a babámmal, mint mások.

Milyen érveket hozzak fel nekik, hogy békén hagyjanak?


2010. márc. 25. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
egészségtelen, a normáslis mozgásfejlődének nem tesz jót, én betiltanám
2010. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Sokkal később tanul meg járni az a gyerek, aki kompban van. És nem lesz egyensúlyérzéke, vagyis lesz, csak nagyon későn alakul ki.
2010. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Az előbb volt egy ilyen kérdés hogy külföldön be akarják tiltani a kompot. Nem tudom mennyire igaz, de ott a cikk belinkelve, talán mutatsd meg nekik azt.
2010. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Én kerek perec közölném, hogy az én gyerekem nem fog kompban ücsörögni. Mit kell ezen magyarázni?! A Te babád, és ha Te nem akarod kompban látni, akkor ezt értse meg anyóspajtás.

Amúgy igen, én is nagyon egészségtelennek tartom, az én fiamnak nem is volt.

2010. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A mai kompost megkeresem gyorsan, és mentem.
2010. márc. 25. 21:43
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

VESZÉLYES:Elakad a küszöbbe és akár, ha erőlteti, fel is borulhat vele.

EGÉSZSÉGTELEN: A lábakról veszi le a terhet, amit éppen erősíteni kell. Csípőbántalmakat is okozhat. stb.


Vagy, egyszerűen te nem találod jónak. Mondd meg, hogy nem szeretnéd ezzel korlátok közé szorítani.

2010. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Korlátolni tényleg nem szeretném.Járókánk sincs.
2010. márc. 25. 21:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk sincs sem komp, sem járóka. Kérdezd meg, hogy annak a babának miért van kompja? Hiszen nektek nincs. Akkor neki se legyen :)

Bocsi hogy ezt így írom, de ránk is állandóan erőltetni akarnak ezt-azt (nemcsak anyósék) és ilyenkor próbálom visszájára fordítani a javaslatokat :)

2010. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez jó:)Adják el.
2010. márc. 25. 22:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyósodékat, hogy szerintük egészséges-e egy kúszni-mászni tanuló babának, ha "egész nap" a kompban van? Nincs idejük vele foglalkozni? Mert neked van időd a gyerekedre, és egyébként is nem tartod egészségesnek, olyan okokból, amiket az előttem válaszolók írtak. Érvelj nekik, ha nem értik, persze magyarázkodásba azért ne csapjon át a dolog, mégis csak a Te babádról , babátokról van szó.
2010. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!