Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a babám. Szerintete...

11 hónapos a babám. Szerintetek is gond van vele? Hosszabb magyarázat lent, aki teheti szánjon ránk egy percet!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagytok orvosok, és nem is várom, hogy diagnózist tudjatok felállítani, nekem már az is segítene, ha leírnátok ,hogy tapsztaltatok-e ilyet, vagy hogy nálatok a fejlődés milyen volt, szerintetek ez belefér-e.


június 10-én lesz a kisfiam 11 hónapos. Kicsi súllyal, a 38. héten született. Nem tudjuk miért, de kialakult nála egy enyhe fokú hipotónia, vagyis gyengébbek, lazábbak az átlagnál az izmai, ami eleinte mozgásfejlődési lemaradást okozott, és mikor ez kiderült, apósom rögtön megmondta ,hogy ez a gyerek sose lesz normális, egészséges felnőtt. a neurológus, a gyermekorvos, a gyógytornász szerint nincs komoly gond , a fennálló probléma gyógytornával teljesen helyrehozható. Apósom szerint az orvosok csak engem nem akarnak aggasztani, mert míg kicsi nem tudnak úgyse biztosat mondani. Apósom egyébként nem orvos, csak laikus.


A dévény módszer szerintem sokat segített, 4 hónaposan forgott, 6 hónaposan kúszott, 7 hónaposan mászott, felült, 9 hónaposan felállt, 10 hónapos korától kapaszkodva lépdel. Most majdnem 11 hónaposan még nem indult el, önállóan nem lép 1-2 lépést sem. Zenére nem táncol. Rossz az étvágya, keveset eszik és elég válogatós. Időnként 2-3-szor is kell a nevén szólítanunk mire ránkfigyel. Alapból nagyon nyugodt, nem sírós, türelmes. Az idegenek előtt hozzám bújik, Apósom erre alapozza, azt , hogy nem lesz rendben a gyerek. Szóval nem jár, de ami pozitív, hogy 5-6 szót használ tudatosan például a mammát, és a pápát. Ezt inti is többnyire ha kérjük. Pohárból egyedül iszik. Próbál kanállal enni, de még ez nem sikeerül. Tapsol, nevet, örül nekünk. Ismerősöknek örül.Minden érdekli, kis figyelmes. Kukucskál, labdát gurít (arra gondolok, hogy csak kigurítja a kezéből, nem irányba gurítja, nem céloz de szerintem ez nem is elvárható), lehúzza a zoknit, cipőt, fejére húzza a ruháit. Egy- egy játékot a kezembe ad, ha kérem. Pakolászik, rámol. Ha kérdezem, hogy hol a kutyus megmutatja. Nem tudom, ilyen dolgok. Szerintetek is aggódnom kéne. Jobban mondva én végigaggódtam az eltelt időszakot, talán mostanában kezdtem volna már egy kicsit megnyugodni, de nem megy, apósom most megint bogarat rakott a fejembe.


Köszönöm, ha segítetek!


2011. máj. 30. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, ez a gyerek többet sok kortársánál!!!! :)))


Apósod egy barom és nem kell vele foglalkozni. És hogy Hozzád bújik? Na én? Nem Te vagy az anyja??? Mellesleg ez a szeparációs szorongás, minden kisgyeket átéli, ki így, ki úgy.


Semmi baj a babáddal, nyugodj meg! Sok boldogságot és nyugi! :)

2011. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Apósodat küldd el melegebb éghajlatra, és csak akkor jöjjön vissza, ha már diplomás gyerekorvos és neurológus. Addig meg ne szóljon bele abba, amihez abszolút nem ért.


A kisfiad TELJESEN NORMÁLIS!! :-) Megnyugtatlak. Elindulnia 18 hónapos koráig kell, a Dévénnyel pedig az összes többi mozgásformát hozta. Egyszerű parancsokat megért, engedelmeskedik. Pár szót értelemszerűen használ, pedig kisfiú (ők később kezdenek beszélni.)


Összehasonlításképp: 36 hétre, de normál súllyal született hipotón kisfiammal 5-8 hónapos kora között foglalkoztak intenzíven Dévény-tornval, mert masszív törzsi és végtagi asszimetriája volt. Konkrétan hasra téve üvöltött, és elborult az egyik oldalra, mert nem tudta kitámasztani magát, a lábára meg a neurológus csak annyit tudott mondani, hogy renyhe. 6 hónaposan fordult át, 9 hónaposan kezdett mászni, 10 hónaposan állt fel. 1 évesen mondta ki az első szót. Tapsol, nevet, rámol. Most 14 hónapos, és még nem jár, mégsem idegesít senki azzal, hogy le van maradva.


Még egy összehasonlítás: másfél éves koromban még nem jártam, mégis van két diplomám... Rám is azt mondta volna apósod, hogy sosem lesz belőlem normális felnőtt? :P

2011. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hol itt a probléma??? Miért kellene 11 hónaposan járnia??? A fiam is 12 hónaposan tette meg az első önálló lépéseket, 13 hónapos volt, mire tényleg normálisan bejárta a lakást. És ő se volt lemaradva, egy csomó ismerős gyereke még később indult el.
2011. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mármint "Na és?" akart lenni.


Tnyleg teljesen rendben van a babád, a mozgásfejlődése és a játék-készsége is. Komolyan, nem értem az ilyen apósokat.... Miért jó Neki, hogy stresszel?

2011. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, az orvosok nem fognak téged hitegetni, szóval nyugodtan hidd el, amit mondanak.

Az apósoddal pedig ne foglalkozz.. Eléggé rossz, hogy ennyire pesszimistán látja a dolgokat, ahelyett, hogy bizakodna.


Mond meg neki kerek perec, hogy többet hallani sem akarod az ilyen, és ehhez hasonló megjegyzéseit. Úgyanis Te, vele ellentétben hiszel abban, hogy a kisfiad teljes egészében normális, és semmiben nem lesz lemaradva a későbbiekben (sem) a korabeliektől.


Egyébként, én egyáltalán nem gondom, hogy nagy baj lenne... Sőt, szerintem teljesen normális és elfogadható ütemben fejlódik a kicsikéd!!


Szóval, fel a fejjel! :)


üdv. egy anyuka

2011. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia!


szerintem semmi baj sincs a kisfiaddal. Igaz az én fiam holnap tölti a 4. életévét, így nem emlékszem ilyen pontosan mindenre, de arra igen, hogy 2 hónaposan forgott, 6 hónaposan felállt, 9 hónapos volt amikor elkezdett mászni, emiatt csak 14 hónapos korában indult el. Fél évesen már mondott egyszerű szavakat, egyévesen rövid összetettebb mondatokat. Másfél évesen ismerte a színeket, árnyalatukkal együtt (mármint világos- sötétzöld ilyenre gondoltam) Ő 40 hét 5 napra született 3810 grammal, tehát nem volt olyan kicsi baba. Szerintem nálatok sincs gond, nem egyformák a gyerekek és ha azt nézem, hogy ti eleve hátránnyal indultatok (ne érts félre, nem akarlak bántani vagy ilyesmi) szerintem nagyon szépen halad. Tornára hordd addig amíg az orvosok jónak látják, illetve amíg szerinted is igényli és semmi baj nem lesz. Apósodra meg ne hallgass!

2011. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj!!A te kisfiad még az átlagtól is többet tud szerintem!

Após egy nem normális már bocs a kifejezésért és ne hallgass rá,sőt jobb volna neki megmondani,hogy többet ne paráztasson téged!

Nyugi!!A kisfiad teljesen rendben van!!!!!!!

2011. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
többet tud a kisfiad mint az én 1éves babám,pedig nekünk mindenki azt mondja hogy fejlettebb a koránál!
2011. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyik nap azt olvastam, hogy ha egy gyerek a 12 hónapos kor előtt elindul, az a hiperaktivitás jele lehet többek között..... :) Szóval nagyon ráér még!!! Nagyon ügyes a kisfiad.

Most pedig fogd meg az apósod kezét, ültesd a gép elé, olvastasd el vele az eddigi válaszokat, és ne mondj semmit. Szerintem ennyi elég lesz :D

Sok szerencsét, és ne aggódj, légy büszke :D

2011. máj. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Én bizakodom, és remélem tényleg minden rendben lesz.
2011. máj. 31. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!