Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan teszitek, hogy nem...

Hogyan teszitek, hogy nem hagyjátok sírni a második babátokat?

Figyelt kérdés
1 hónapos babám ölben szeret lenni és sokszor nem tudok azonnal rohanni hozzá, a nagyot (21 hónapos) is el kell látnom. Hogyan oldjátok meg? Hová teszitek? Mivel kötitek le a figyelmét?
2010. márc. 23. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy nem hagyod sírni, ne azt jelentse nálatok se, hogy egy percet se sírhat! Nálunk 4 gyerek van, a nagyok között 3 és 2,5 év van. én se hagytam a picit soha fölöslegesen sírni, de azért pici sírás belefért. nem dobtam el azonnal mindent, ha megnyekkent :)) Így aztán a nagyok is tudták hogy rájuk is van időm és a picit se hagyjuk bömbölni. unokahúgomnál még kisebb a korkülönbség, Ott a nagy júniusban volt 3 éves, a kicsi most februárban 2 és a pici novemberben született. Ő hordozókendőben szokta magára kötni a picit, ha nyűgös vagy épp a nagyokkal foglalkozik. Így a pici is nyugodtan alszik, érzi, hogy nincs egyedül és a két "nagyra" is jut megfelelő idő meg még a házimunkára is :)
2010. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még rutintalan vagyok, még csak májusban születik a 2. bébink és 1 elég nagy családi házban lakunk (előtte másfél szobás panel). 21 hónap lesz a gyerekeim között és úgy gondoltam a kicsinek veszek 1 pihenőszéket amit hurcolászhatok magammal a házba. Remélem beválik.
2010. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap van a kettő között. A pici most 2 hónapos. Én sem veszem fel azonnal ha megnyikkan, de azért nem hagyom sírni feleslegesen. Pl. ha a nagyobbikkal játszom és épp valami fontosat csinálunk akkor nem rohanok el tőle azonnal, ne érezze hogy ő már nem fontos. Van egy pihenőszéke ami hintázik is, abban szokott ücsörögni, ill a járókába teszem amikor dolgom van. Onnan körbelátja az egész nappalit és a konyhát, így ő is köztünk van.
2010. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!