Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kakil", vagy "kakál"?

"Kakil", vagy "kakál"?

Figyelt kérdés

Miért borsódzik a hátam, ha a "kakál" formát hallom? Szerintetek a "kakál" szó nem vulgáris kissé?

Vagy ez tájegység függő?


2010. márc. 19. 16:17
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

13.42!

Béküljünk már ki! Itt még soha senkivel nem volt ilyesféle konfliktusom, és utálom az ilyet.


(Szerintem nem elég figyelmesen olvastál vissza, mert emlékszem, hogy a "parasztot" már az első hsz-ed után írtam. Bár most nincs időm visszaolvasni.)


Viszont épp ez az én szívfájdalmam: ott nőttem fel, ahol a "kakál" szó gyakorlatilag egyenértékűnek számít a "sz@r" szóval. Az óvónénik annó még rá is szóltak azokra a gyerekekre, akik így mondták, mert olyankor azok a gyerekek szándékosan csúnyán akartak beszélni.

Sőt, továbbmegyek: amikor bölcsibe járt a nagyobb gyermekem, a nevelője egyik délután, egy beszélgetés alkalmával meg is jegyezte nekem, hogy képzeljem, az egyik anyuka úgy beszél a saját gyermeke előtt, hogy "kakál". EZ KOMOLY!!! Felénk ez tényleg csúnya szónak számít... :-( És én erről nem tehetek.


Aztán most sorra ezt a szót hallom a férjem rokonaitól, akiket meg amúgy IMÁDOK, IMÁDOK ÉS IMÁDOK, és egyáltalán nem minősíteném őket parasztként! És hatalmas nagy dilemmában vagyok, mert ugyan borzasztóan zavarja a fülemet ez a szó, mégsem szeretném őket megbántani azzal, hogy rájuk szólok... (ugyanez van a "fingik" kifejezéssel)


És tulajdonképpen erre voltam kíváncsi, hogy máshol is természetesnek számít ez a szó, vagy csak náluk a családban mondják így hétköznapokon.


Ki is hangsúlyoztam, hogy SENKIT nem szeretnék leszólni és megbántani, mert ha más vidékeken is természetes a "kakál", akkor elfogadom, hogy normális.

2010. márc. 21. 16:52
 32/39 anonim ***** válasza:
Az első hsz.-ban nem írtam olyat,amivel kioktattalak volna,csak arra gondoltam,hogy valamelyik unatkozó tizen éves tette fel a kérdést.Mint ahogy te is írtad,hogy nem az unatkozó 13-14 évesek véleményére vagy kiváncsi.Ha elsőre tudom,hogy Nálatok ennek tényleg ekkora hangereje van,rögtön máshogy reagálok.Rögtön leírom,hogy nálunk ez teljesen normális dolog és próbálj meg Te is könnyebb lenni effelől,mert vszínű,hogy tényleg ennyire tájegység függő.Hogy megnyugtassalak: Az án férjem rokonai szabolcsiak és ott nem "otthon" van,hanem "otthol".Itt is olvastam már sokszor,csak mosolygok rajta,és feltételezem,hogy honnan ír az illető.Elfogadom.Próbálj meg Te is nem ekkora jelentőséget tulajdonítani neki,mert biztos hogy nagyon sok dolog lesz még ami hasonló,és mégsem tudod majd kikerülni,hogy a gyerekeid,vagy rokonaid ne használják.Nem leszóllak,ez tényleg csak egy jó tanács.Szóval?Nincs hari?:)))
2010. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Oké, részemről szent a béke! :-)

Tényleg nem akartam senkit megbántani a kérdésemmel.


Igen, az említett rokonság az ország legkeletibb határán él, én viszont a nyugatin. Hihetetlen, hogy egy ilyen csöpp kis ország két vége között ekkora eltérések legyenek... Hát el kell fogadni.

2010. márc. 23. 11:39
 34/39 A kérdező kommentje:

off:

igen, ezt a le- és felpontozósdit baromira nem értem... Az nem tetszik, hogy itt az emberek aszerint pontozgatnak, hogy egyetértenek-e a válaszadóval, vagy sem. Pedig egy válasz attól függetlenül még lehet hasznos a számomra, hogy nem egyezik a véleményünk.


Tegyük fel, megkérdezném: Melyik szín a szebb, a piros vagy a kék? Aztán mindenkit lepontoznék, aki kéket mond... (Mindenki a konkrét kérdésre válaszolt ugyan, de én megbüntetném azokat, akik nincsenek azonos véleményen velem.)

Úgyhogy az egész pontozás egy nagy hülyeség, nem kell foglalkozni vele.


Amúgy meg mindenkinek köszönöm a választ, és mindenkit felpontoztam, aki a kérdésre válaszolt, függetlenül attól, hogy náluk "kaki" van a pelusban, vagy "kaka"! :-)

2010. márc. 23. 12:31
 35/39 anonim ***** válasza:
Na vegre :)
2010. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Vicces ez a téma. :) De amúgy ezen már én is gondolkoztam... és pl. a "kakál" nekem is bántja a fülem/szemem. Emlékszem, egyszer a Nők Lapjában Vekerdy rovatában írt be egy szülő, és úgy írta, hogy "bekakál" a gyerek. Meg is rökönyödtem kissé. De valószínűleg arrafelé ez teljesen természetes.


A "fingott"-ra még egy alternatíva: nálunk kisgyerekkomban úgy mondtuk: "pukkolt". :D

2010. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
Nem kakál, hanem kakül. :D
2011. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
A szekely ugy mondja, h kakalik...
2011. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
úgy röhögtem h kirepült a takony az orromból
2011. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!