Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kakil", vagy "kakál"?

"Kakil", vagy "kakál"?

Figyelt kérdés

Miért borsódzik a hátam, ha a "kakál" formát hallom? Szerintetek a "kakál" szó nem vulgáris kissé?

Vagy ez tájegység függő?


2010. márc. 19. 16:17
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Szerintem is kakil :-)
2010. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi az OFF-ért, de ha már itt tartunk TEJCSI vagy TEJCI?

Itt sokan tejcinek írják, ami nekem fura mert felénk csak a tejcsit használják. :)) Eleinte azt hittem, hogy ilyen sokan elírták :)

2010. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk betojt, ha tele van a pelus, vagy bekaksizott. Es a tejci szot meg nem is hallottam! Tej vagy tejcsi.
2010. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
40%

Tejcsi,szopcsi,kajcsi,fürcsi,csicsi,pacsi...

Babanyelv.


Kakil és pisil.


És nem pukizik,hanem pillangók szállnak el a popsijából :-D

2010. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk nincs se kaki se kaka se kakal :)

En mindig azt mondom, hogy ajandekot vagy szeretet csomagot kaptam :)

Ha mar megtortent a "csoda" akkor pedig kis zaptojas a babam, mert olyan kis tojas formaju es az ajandektol meg budi :)

de kakil es nem kakal szerintem is :)

a tejcitol meg en vagyok rosszul :P

2010. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
5%
Akkor ez most a babákat érintő menü,vagy az ahol megbeszéljük ki,mit,hogyan mond.Igaza lesz annak az anyukának aki tegnap azt írta egy válaszában,hogy lefognak kopni innen a régebbi anyukák,mert egyre nagyobb baromságokat lehet itt olvasni.
2010. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Kedves 22.17!

Na ide figyelj: "Popószexet lehet csinálni terhesség alatt?"- ez most terhességi téma, vagy szextéma???

Ugyanis a kérdést itt olvastam, a "Gyerekvállalás, nevelés" alatt. Nem gondolod, hogy vannak olyan kérdések, amik több helyre is besorolhatók?


Igen, képzeld, azért tettem föl a kérdésem, mert borzasztóan érdekel más ANYUKÁK véleménye. Ugyanis gyerekeket NEVELÜNK, mi, anyák, és elsősorban mi adjuk a kezükbe az életükhöz nélkülözhetetlen útravalót, az ANYANYELVET.


Ismétlem: anyukák véleménye érdekel, és nem 13-14 éves kamasz fiúké, akik poénból minden baromságot összehordanának válaszképpen. Ezért soroltam be a kérdésemet ide, és nem a nyelvműveléshez.


Neked talán mindegy, hogy "pisa", vagy "pisi", ill. hogy "segg", "valag", vagy "popsi"? A Te gyereked orra "taknyos" ha megfázik, vagy "fikás"?

Te odafigyelsz arra, hogyan szólsz a gyerekhez, milyen szavakat használsz?

Ha igen, akkor miért nem segítesz inkább eldöntenem, hogy vulgáris szó-e a "kaka"? Nálam ez most nagy dilemma, ugyanis borzasztóan zavar, hogy a férjem rokonai szerint "kakál" a kisbabám. És nem tudom, hogy ez vajon csak a tájegységből adódik? Mert a mi vidékünkön az ilyen emberekre egyszerűen azt mondják, hogy parasztok. Én viszont nem szeretném így minősíteni a férjem rokonait.


De ahányszor csak meghallom, hogy "kakál", vagy "kis segge" (ezt is mondják) kinyílik a zsebemben a bicska. Mert szerintem ezek ronda szavak.

Hangsúlyozom: szerintem! Nem biztos, hogy igazam van, de én így nevelkedtem. Ezért kérdeztem, amit kérdeztem -mások hogy látják.

2010. márc. 19. 23:25
 18/39 A kérdező kommentje:

:-)

19.15!

Igen, felénk "tejci", férjeméknél az ország túlvégén "tejcsi". Először nekem is fura volt nagyon.

2010. márc. 19. 23:28
 19/39 A kérdező kommentje:

Jaj! Eszembe jutott még az, ami aztán tényleg kiveri nálam a biztosítékot:

Kisbabátok/gyermeketek "pukizott", vagy "fingott"???? Ugyanis nálam a "fingik" szó még az, amitől felmegy a pumpa!

Én, személy szerint gusztustalannak találom, amikor valaki ebben a stílusban beszél a gyermekével. Szerintetek?

2010. márc. 20. 07:51
 20/39 anonim ***** válasza:

háááát megmondom őszintén, én használtam már a "kakált" is, de az én fiam kaksizni szokott. nekem ez még így sosem ugrott be, hogy a kakál olyan, mint a pisál, nekem inkább a kaka, a kaki becézése, és így jön a kakál. Mindenesetre elgondolkodtató....:D

juj a fingik az egy csúnya szó szerintem is, és az én fülemet is bántja. Az én gyermekem pukizik, ő úgy mondja púzik...:)

Nálunk a tej becézése tejcsi, a tejci nekem nagyon furi (Pest megye), de ez is biztos tájegység függő.

Nem egészen a kérdéshez tartozik, de pont tegnap voltunk a játszótéren, elég sok anyuka volt, és megállapítottuk, hogy szinte minden babánál másképp hívják a textilpelust (alvós rongyot), és a cumit.

Nekünk a textilpelus rongyi, de hallottam csicsi, popó, momó elnevezést is..:)

a cumi nálunk dudi, ez kicsi koromból ered, mert anyukám is így hívta, mikor szoptam az ujjam, hogy dudizok/duduzok, és a rongyim pedig duduzó volt....:D

2010. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!