Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoknak le a napi 2x...

Mikor szoknak le a napi 2x alvásról?

Figyelt kérdés
13 hós a kisfiam és 2x alszik még naponta. Reggel fél 7-kor kel. Egyszer alszik kb. fél 10-től 1 órát és ebéd után, úgy 15.00-től 1,5 órát. Mikor fogja elhagyni a délelőtti alvását? Honnan fogom tudni? Igazság szerint ezzel a napi 2 alvással szinte sehova nem tudunk elmenni vagy elintezni. Mire el tudunk indulni otthonról már dél van és van kb. 2 órám sétálni vagy vásárolni vagy játszóterezni. Majd futás haza, ebéd és alvás. Mire felkel a du alvásból már 17h fele jár, akkor meg már nem megyünk sehova. Ti, hogy csinaljátok? Hogyan osztjátok be a napotokat?
2010. márc. 18. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A lányom 11 hós kor óta egyzser alszik. délelőtt még elaludt a szokott időben, 10 körül, de délután már sehogy sem akart aludni, de nyűgös volt. ezért elkezdtük kitolni adélelőtti alvást kb. egy hét alatt átállt, és most már 1 körül alszik. 1-2,5 óra hosszat.

de. pakolászunk, elkezdem csinálni az ebédet, vásárlás, ha kell, amikor kezdi unni magát a házban udvar, játszás, főleg, hogy ilyen jó idő van, 1 körül ebéd, alvás, a du. változó..

2010. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én fiamról és rólunk (is) írnál, kedves kérdező. 16 hós korában 3 nap egymás után nem, v. csak egy óra alatt tudtam elaltatni, na ekkor a negyedik nap már nem tettem le, hanem mi is kitoltuk minden nap fél órával a "déli" pihenőt, amíg be nem állt egy órára. 2-3-szor, ha beteg volt, vagy nagyon korán (6körül) kelt, még alhatott délelött-délután, de csak egy-egy órát... Én zord anya, a cél érdekében felébresztettem... Nállunk bevált, bár az is kicsit nehéz volt, hogy a mi négytagú családunk ebédidejét is felborította egy ideig.
2010. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De jó erről olvasni.... Nálunk napok óta nincs délutáni alvás (11 hó). De akkor én is kipróbálom, hogy a délelőtti alvás idejét kitolom.
2010. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 1 éves múlt és ugyanebben az időpontokban alszik, ugyanennyit mint ti. :-) Én ha dolgom van akkor ebéd után elmegyünk és akkor 3-kor a babakocsiban alszik. Ha csak vásárolni kell menni akkor a délutáni alvás után szoktunk menni, hál' istennek már egyre később sötétedik. Próbáltam már én is kihúzni a délelőtti alvást, de akkor délbe már hulla, alszik másfél órát és aztán nem bírja estig. Úgyhogy sztem még egy darabig kétszer fog aludni, addig ez van.
2010. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13 hónapos kicsimmel ugyanaz van amit az előző anyuka írt. MÉg napi kétszer alszik, egyszer próbáltam a napi egy alvást, de katasztrófa lett a napunk, és az éjjelünk is. Annyira fáradt volt, hogy egész éjjel nem aludt...

Nekem kb. 10 perc amíg elaltatom napközben, szerintem így kell még neki a napi két alvás.

2010. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én fiam 17! hós, és még mindig 2szer alszik, mert ha nem tiszta dinka.

Most próbáltam pár napot 1szeri alvással, de sajnos nem jött be, mert tök dilis volt ma is.

Van olyan akinél ez 2 évig is eltart!

Ha igényli, és este nem pörög, m tele van energiával, akkor sztem még altasd nyugodtan!

2010. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát, akkor egyelőre még maradunk a napi 2x alvásnál. Egyébként egyszer én is megpróbáltam kitolni a de. alvást, de max. fél 12-ig bírta, akkor ( még ebéd előtt ) kidőlt és aludt 1,5 órát. Na, utána viszont nem birtam letenni du., mire meg elfáradt már 18h fele volt, akkor meg már nem akartam letenni hisz hamarosan jött a fürdés ideje. Viszont Ő nagyon nyűgös volt és azt az 1-1,5 órát fürdésig kibírni.....háááát, érdekes volt..:)
2010. márc. 19. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!