Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy birjátok a kicsi szenvedé...

Hogy birjátok a kicsi szenvedését ha betegek vagytok?

Figyelt kérdés

Még nem voltam orvosnál de majd megőrülök ugy fáj a mellkasom minden levegövételnél.Ti mikor betegek vagytok hogy birjátok a kicsi nyüglödését?

Az egyik két és fél éves a másik nyolchonapos.A nagyobb nem alszik mostanában sem nappal sem este.A kicsivel nincs annyi gondom mint a nagyobbal de nem tudom hogy birom.A páromnak minden nap elkell mennie dolgozni mert uj beosztásban van és még csak probaidös.Segitsetek hogy vészeljem át ezt a betegséget.Tippek hogy birjak a kicsikkel minden jöhet teljesen kivagyok.


2010. márc. 17. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

elöször is dokihoz menj,igy amit leirtál lehet tüdőgyulladás!!!

d vitamin, a gyerek vigantoljából cseppents magadnak,c vitamin(500-1000mg),és valamilyen multivitamin készitmény

2010. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
egy anyának nem lehet betegnek lennie...én egyszer voltam beteg, alig bírtam kikelni az ágyból, de nem volt más választásom. menj el mihamarabb dokihoz, hátha egy gyógyszertől hamar jobban leszel.
2010. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is épp beteg vagyok.Hétfőn kezdődött,tegnap tetőzött,ma már sokkal jobb.Tudom,hogy ez rajtad nem segít,de én megkértem a párom,hogy tegnap ne menjen dolgozni,mert nem fogom bírni a gyreket ellátni (7,5 hóünapos).Sokra sajnos nem mnetem vele,mert bár elment vele vásárolni meg sétálni,de a mosogató tele volt,kaja nulla,szóval kénytelen voltam csinálni.Aztán mondta,hogy megcsinálta volna ő,dehát mikor?Mostanában alig lehet magára hagyni a gyereket,mert elkezd ordítani.Nem tudom,mi van vele,de ez más kérdés.Nincs esetleg valami ismerős,rokon,sazomszéd,aki tud segíteni kicsit.A mellhártya gyulladás nem játék (legalábbis apumnak szokott lenni és pont ez a tünete mint neked)!Menj orvoshoz!
2010. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat de sajnos senki nincs aki át tudna jönni segiteni mert a legtöbbnek otthon kicsije van és én sem venném a szivemre ha tölem kapnának el valamit.
2010. márc. 17. 10:38
 5/12 anonim ***** válasza:
minél előbb doki! próbáld meg házhoz hívni, ki kell mennie, ha te nem tudsz menni. nagyon fontos, hogy minél előbb gyógyszert szedj. Nagyon nehéz ez így, én egy hónapig szenvedtem a hörghuruttól, mikor 4 hós volt a babám, mert nem tudtam kifeküdni. Valahogy mégiscsak segítséget kellene találnod, mert így nagyon el fog húzódni... ha más nincs bébiszitter pár napra aki segít neked, hogy ne kelljen felkelned.. jobbulást!
2010. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát kezet foghatunk sajna :(( Márhogy nekem is 2 és féléves örökmozgóm van meg egy 5 hónapos csak szopizó másikam, és 3 napja rohadt rosszul vagyok. Nekem sincs semmi segítségem, férjem max. messziről telefonon osztogatja a jótanácsokat.

Hivd ki az ügyeletet, nekem kijöttek hétfőn adtak injekciót, jobban lettem egy 2 órára, azidő alatt megcsináltam amit csak tudtam, megfőztem a fiamnak 2 napra (az nem egy nagy adag) kimostam, kiteregettem,mesét olvastam és lenyomtam aludni a gyermeket.

Aztán ágyba zuhantam én is, aludtam 1 órát a gyerekekkel egyidőben, és kicsit jobb lett. Szerencsére éjjel megkíméltek, hagytak aludni (és nyugodtan hányni..:((( ) Már bocsánat a részletekért.

És egyébként meg csatlakozom az előttem szólóhoz: tanulság az ember NEM lehet beteg ha anya...

Ráadásul folyamatosan stresszelek hogy nehogy elkapja valamelyik tőlem, mert akkor aztán nem tudom mit csinálok, ill. hogy nehogy elmenjen a tejem.

Antibiotikumot is kéne szedned lehet, az hamar helyretenne.

Kitartás!!!

2010. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Délben tudtam pihenni öt percet hagytak aludni.Az a baj hogy este sem alszik a nagyobb.Nem tudjuk miért.Ha nappal nem is tudék aludni legalább este tudnék.A páromnak nem mondhatom hogy menj be hozzájuk mert másnap megy meloba.Nem tudom meddig birom de nagyon azon vagyok hogy szolok neki ne menjen dolgozni holnap.Csak félek hogy kirugják és akkor hol talál másik melot?Holnap megyünk orvoshoz már lebeszéltem a szomszéddal addig figyel rájuk de aztán megy mert nem akar elkapni semmit.
2010. márc. 17. 16:40
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem kérd meg a férjed, hogy keljen ő éjjel. hiába megy dolgozni másnap, neked most nagyobb szükséged van a pihenésre és sokkal keményebb két gyerekkel betegen otthon, mint egy irodában dolgozni felnőttek között, ahol még esetleg pihenni is tud, van ebéd/kávészünet, stb... persze nem mindegy mi a munkája..
2010. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
egész nap terepen van.Másodikviláágháborus bombákat keresnek és hát nem igazán szeretném ha miattam szurna el valamit.Majd megoldom valahogy.
2010. márc. 17. 20:39
 10/12 A kérdező kommentje:
megjöttünk az orvostol.Felsőléguti fertőzést állapitott meg.A párom itthon van megcsinál mindent,ellátja a kicsiket takarit föz mos.Az mondta bent hogy tüdögyulladásom van vagyis hazudott.Na mindegy legallább van segitségem.
2010. márc. 18. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!