Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 4,5 hónaposan kezdték a...

Akik 4,5 hónaposan kezdték a hozzátáplálást,5,5-6 hónaposan hol tartottak/tartanak? Mit, mikor, mennyit eszik a babátok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiam 30án lesz 6 hónapos. 4és fél hósan kezdtük az almát,majd idővel barack, egy-két csepp narancs. 5hósan a burgonyát, s.tököt, répát, és most bébiételben róbáljuk a paradicsomos burgonyát. Elösször csak 3-4 kanál, utána emelem az adagot fokozatosa.Mivel mi már megeszünk egy egész adag főzeléket, az új(3-4 kanál)mellé adom amit már megszokott.
2010. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első voltam. Elfelejtettem: de. gyümölcs+ anyatej hiányában Nekünk tápszer, du.főzelék. a többi meg még mindig tápszer. Inni: gyümlé higítva vagy tea. Mi így állunk :)
2010. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Multhéten volt 6 hos a fiam.Délelott kap gyumolcsot,uvegeset,délután meg pépet,majd csak most fogok neki kezdeni én fozni,mert egyébként anyatejes,de ezzel potolom,meg néha este kap tápot,ja és refluxos és azért lassabban szoktatom az ízekhez.
2010. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

5,5 hós kisfiam kezdettől fogva tápszeres (is) volt, tejem már egyáltalán nincs. Már csak napi 3x eszik tápszert (6-kor 200 ml, 10-kor 180 ml, és este alvás előtt 8-kor 200 ml), két étkezést kiváltottunk főzelékkel, egyet húsossal, kb. 180 gr-ot eszik meg egyszerre. 4 hósan kezdtük a zöldségeket, és amikor 5 hós lett, akkor adtam először húsos főzit neki.

Még két hét, és a délelőtt 10 órási tápot is ki fogom neki váltani gyümi+babakeksszel, mert most még csak nasinak kap gyümit két kaja között. Azért várok ezzel, mert tesóm lisztérzékeny, ezért még mindenből csak gluténmenteset adok neki. B.

2010. márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! 4 hónaposan kellett tápszeres kiegészítést adnom, de 4,5 hónaposan már egyáltalán nem volt tejem, akkor elkezdtem a gyümiket szép lassan.

Most 5,5 hónapos, délelőtt gyümölcsöt kap (alma, őszi, s.tök, szilva -ezeket eszi) délután néha tejpépet adok Neki, amit nagyon szeret (milupa gyümölcsös tejpép). Arra gondoltam, hogy 2 hét múlva, ha 6 hónapos lesz, elkezdjük az ebédet kiváltani.

Most még így eszik:

hajnalban: 140ml tápszer

7-kor: 100ml tápszer (140et csinálok de nem issza meg mind)

10-kor:gyümi

13-kor: 140ml tápszer

16-kor: tejpép vagy tápszer (140ml)

19:30-kor vacsira 140ml tápszer


de van hogy délutánonként előbb eszik mint 1 óra, és olyankor kétszer eszik még vacsiig. Ma nem bírta a gyümi után 3 órán át így délben ennie kellett.

2010. márc. 16. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
4,5 hosan kezdtük a hozzataplalast, most 6,5 hos a babam. 7körül 200ml tápszer, fél 11 körül 100ml gyümi, 1körül 190 fözelék mindig gyümivel,mert anélkül nem eszi meg,brokkoli,karfiol,cukkini,feher és sárgarépa,sütötök,krumplival vagy rizzsel és heti 2-3 alkalommal csirke vagy pulykahusi is. Fél 5körül gyümi gyerekgrizzel vagy gyümi kukoricakásával vagy tejpép gyumivel, 8 körül 230 tápszer.
2010. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 16. 22:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!