Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy többet egyen...

Mit tegyek hogy többet egyen a 18hós kisfiam? Teljesen elvagyok keseredve :- (

Figyelt kérdés
18hós kisfiammal ma voltunk oltáson és döbbenten láttuk a dokinövel hogy december óta 1grammot sem hizott(9300g, 77cm).Szerintem nemrég fogyhatot mert januárban még evett rendesen (anyatejes és eszik már mindent..),napközben még a joghurt-puding is simán belefért a föbb étkezések közé.Februárban kezdett egyre kevesebbett enni és nemtudom miért.Beteg nem volt,jókedvü,játékos csak már nemigazán akar enni rendes hamit,2-3 alkalommal adok neki tejbegrizt 1 héten és azt pl mindig megeszi.Nem csinálok neki külön enni csak ha nemizlik neki a milyenk(májkrémes vagy vajas vagy tejfölös zsömit,kiflit vagy kenyeret ilyesmit..),éjjel 1x szokott cicizni és napközben is elég gyakran.Vizet is iszik kb 250ml-t naponta.16 foga van kinn jelenleg..Tanácsot kérnék nem kioktatást mivel probáljam etetni?
2010. márc. 10. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha továbbra sem akar enni, akkor egy vérvétellel lehet megtaláljátok a megoldás kulcsát. Lehet vitaminhiányos a gyerek. Például vashiányos! Akkor étvágytalan, és nem igazán gyarapszik.
2010. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet egyoldalúan főzöl és azért nem akar enni. Új ízekre vágyik. (Csak feltevés)
2010. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is 15 éves korom óta vashiányos vagyok most 23 vagyok..Terhességem óta szedtem az elevitet de abbahagytam már pár hónapja szerinted ez lehet az oka?A párom is erre gyanakodik hogy nemelég a vitamin a tejemben..
2010. márc. 10. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Én egy rossz evő gyerek anyukája vagyok és mindig azt adok neki amit szívesen eszik. Ha tejbegrízt eszik mindennap 2x akkor azt eszik. Lehet, hogy válógatós lett a drágám. Meg kell találni azokat az ételeket amiket szívesen eszik. nem baj ha úgy nem változatos a lényeg, hogy egyen.
2010. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű , tudom milyen idegesítő ez a nemevés. Én azért, hogy hizzon kicsit, ujra sinlacot adok a gyümölcsèbe 16 hónapos fiamnak. Kicsit jobb is lett a súlya. Adj esetleg több tésztát, az is jól hízlal és szeretik a picik, pl túróstészta, krumplis vagy káposztás tészta, husos tészta, de rakott krumpli, rakott zöldbab, rakott kel, ilyesmiket is adsz?
2010. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hmm neked is igazad lehet elöfordulhat hogy nem elég változatosan fözök bár nemértem eddig megfelelt neki..
2010. márc. 10. 15:46
 7/12 A kérdező kommentje:
minden héten van legalább 1x valamien leves,fözelék 1-2x 1 héten és szokott lenni rakott krumpil-kell..fasirt,valamilyen sülthus bár abbol nemigazán szokott enni.sok borsós káposztás kaja van meg nem is tudom :-S
2010. márc. 10. 15:52
 8/12 A kérdező kommentje:
jah meg tésztás is gyakran van....
2010. márc. 10. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek ízlése még változik, aztán annyi minden felfedezni való van, ha unja is meg nem is érdekli az együtt katasztrófa. Tejbegrízt is lehet feldobni különféle gyümölccsökkel, én sosem kakaóval adom. Ha a gríz ízlik neki esetleg a tejberizs is bejöhet sok gyümölccsel. Lányom például nem szereti egyben a zöldséget, mindig krumplipürébe rejtem, ezer féle turmixolt zöldséget lehet beledugni, szerintem az is kiadós úgy, és változatos is. Már mi is így esszül. Vagy a rakott zöldségek rizzsel vagy krumplival. szerintem az is eléggé hízlal és változatosan lehet megcsinálni és a zöldségek miatt egészséges is. Mióta ilyen praktikákat vezettem be azóta lányom is jobban hízik, másfél évesen a 88 centijéhez 9.5 kg, de már haladunk.
2010. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és hogy csináljátok a tejbegrizt gyümölcsel?mármint hogy gondolom ha már kész a tejbegriz akkor teszel bele valamilyen gyümit..és milyen formában kell beletenni?van itthon alma narancs meg banán pl ha banánal akarom akkor szétnyomkodom benne és cukrot kell beletenni?
2010. márc. 10. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!