Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ezt így csinálni ha...

Lehet ezt így csinálni ha baba még csak 3hónapos?

Figyelt kérdés

3hónapos a babám és már megkóstólta az almalevet ami nagyon tetszett neki....a kiskanalat új kapta be mintha mindíg is ezt csinálta volna és közben mosolygott meg nevetett!Adztam neki almapépet is és azt is elnyamnyogta!:)

Most arra gondoltam hogy minden héten egyszer kap valami gyümölcsit csak nem tudom hogy az almán kívül mit adhatok neki?Segítenétek?


2010. márc. 8. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
banán,barack körte stb...
2010. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Öszibarack, ha barack a sargabarack hasmenest okozhat, es ugy tudom hogy a körte meg puffadast a banan meg hasfajast de ezeket csak anyukamtol aki nem orvos sem vedönö, viszont 4 gyereket felnevelt. kesöbb ezek is mehetnek persze, de 3 hos meg kicsi, persze te gyereked kiprobalhatod, lehet semmi baja sem lesz töle, csak ezek "kockazatosak". Akar naponta egyszer is adhatsz, nem jollakatni kell, csak megkostoltatni, nagyon fogja elvezni, az enyem legalabbis imadta:)
2010. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De adhatsz neki répa és sütőtök levet is.
2010. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Három hónapossal még óvatosan. Alma, répa, krumpli. Kb ennyi ebben a korban. Ha még anyatejes akkor inkább ezt sem. Ha megnézed a boltban a bébiételek is csak 4 hónapos kortól vannak.
2010. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Tudom hogy a bébiételek is csak 4hónapos kortól vannak de a védőnő és a doki néni is azt mondta hogy elkezdhetjük a kóstolgatást ha tetszik neki!:)
2010. márc. 8. 16:18
 6/14 anonim ***** válasza:

semmit. már az is sok amit eddig megkóstoltattatok vele, hisz nagyon allergizálnak még az ételek. aztán ha nem úgy reagálrá ahogy kéne akkor egy életen át küzdhet ezzel a problémával :(

majd répát és krumplit 1 hónap múlva, ha elfogadsz egyy tanácsot akkor addig várjatok, ne kockáztassatok, hisz a gyereketek!

2010. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha doki azt mondja elkezdhetitek azt nem úgy kell érteni, hogy akkor most tömjük meg a babát zöldséggel-gyümölccsel!

egy kanál almalé ma, holnap két kiskanál, stb. egy hétig, aztán jövőhéten jöhet az alma pép!


ezt nem mondta az orvos???

2010. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jaj nehogy félre értsétek!!!Nem tömtem meg elsőre! :)

Ez kb 2hete volt amikor megkóstolta az almalevet!(2kiskanál)Aztán a múlthéten 1kiskanál almapépet kapott!:) Csak szép lassan mindent!Ezért kérdeztem hogy mit adhatok neki....amit így kezdetként megkóstólhat!Erre írtam azt hogy minden héten egyszer adik neki valamit!

2010. márc. 8. 16:29
 9/14 anonim ***** válasza:

akkor bocsánat félreértettem!

répalé és krumpli, de nagyon okosan csináld, én a helyedben még csak teákkal kezdeném :)

2010. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
azért annyira nem kell óvatoskodni hogy napról napra egyel több ha nagyobb léptékkel haladsz sem lesz baja amúgy amit az előttem szólók írtak jelenleg legjobb alma krumpli répa cékla mert ez friss tavasszal őszibarack na szerintem ez fontosabb hogy idényzöldség és gyümi legyen mindez viszont akkor ha tápszeres ha anyatejes akkor nem erőltetném
2010. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!