Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra tervezhetem legkorábba...

Mikorra tervezhetem legkorábban a babát ha gyedet akarok kapni (A többi lent)?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 2010-től változik a gyedre való jogosultság feltétele.Szeretnénk babát, de a gyes összege tul kevés, szoval ha az utolsó 2 évet nézik akkor mivelén már az idén biztos nem szülök, a 2 év előtti munkaviszony nem számít bele azt tudom. 2009.juniustól szeptemberig dolgoztam 65 napot, utána 3 hónapig álláskeresési támogatást kaptam, jelenleg rendelkezésre állási segélyt folyósítanak (RÁT).most április 1-től ujra dolgozom határozatlan időre vettek föl.Meddig kell még dolgoznom hogy jogosult legyek gyedre?És ha a terhesség első hónapjaiban is tudok dolgozni az is beszámít?A jelenlegi segély az gondolom nem számít be?Köszi előre a válaszokat!Szóval a lényeg hogy mindezek alapján mikor érdemes teherbe esnem?
2010. márc. 8. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Olyan sok kérdést írtál nem is tudom hol kezdjem. Persze ha terhasség alatt dolgozol,beleszámít addig amíg nem mész táppénzre. És nyilván ha mondju 6hósig dolgozol előtte kell lenni 1év 4 hónapnak.A rát szerintem nem számít bele,mert az segély,én 8hósig dolgoztam,aztán szabi,és szülés. A tgyásra az igényt szülés előtt 30nappal beadtam
2010. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!