Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás segitség? Semmi...

Hozzátáplálás segitség? Semmi sem izlik neki?

Figyelt kérdés
MOst kezdtük a hozzátáplálst, de semmit sem szeret a babám. 6 hónapos. Kóstoltunk almát, krumplit, répát, körtét. Mit próbáljak ki hogy nagyobb legyen a siker? Ötletek. Egyébként csak szopizott eddig.
2010. márc. 5. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szoknia az izekhez, a kanálhoz, a pépes dolgok nyeléséhez, türelem, menni fog az. Adhatsz neki őszibarackot, banánt, sütőtököt is.
2010. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sütőtök! Nálunk garantált siker volt, és nem bántja a pocakot. Egyébként ha csak fintorog, nem feltétlenül jelenti hogy nem ízlik, csak hát még minden íz új neki, hozzá kell szokni. Ne add fel!
2010. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

NEm adom fel, mert amig van tejem addig nagy baj nincs:) De jó lenne szépen lassan haladni. Nem fintorog, csak szimplán összeszoritja a száját 2-3 kanál után.

2010. márc. 5. 14:17
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi ugyanebben a cipőben vagyunk mint ti, hat hós és eddig csak szopizott.De nem ízlik neki sem az alma sem a barack, majd ezután jön a sütőtök és társai.Már azt hittem egyedül vagyok a problémámmal, épp kérdést akartam kiírni.Nem csak fintorog, egyenesen öklendezik.Hát muszály lesz megszoknia, bízom benne hogy szépen lassan megismerkedik az ízekkel.

Sok sikert nektek.

2010. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én babócám is nagyon válógatós volt,azt hittem még 2 hete,hogy az én gyerekem lesz az első.aki 10 éves koráig csak szopizni fog :) Mondjuk a mai napig meg vannak a hóbortjai,de legalább már szépen megeszi amit kap. az almát csak sütve eszi meg,a főzelékeket csak úgy eszi meg ha alma van benne,krumplival semmit nem fogad el,ezért rízs,vagy holle rizskrémet teszek bele :) Az üveges főzelékek,szóba sem jöhetnek csak a gyümik,ha főzök és marad másnakra,azt már nem eszi meg. csak frissen főt kajcsit eszik meg! :) 6.5 hós,és 5,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. eszunk már husit is 6 hós kortól.egyik nagy kedvence az almás-meggyes-gesztenyés csirke! :)
2010. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nem erőszakoskodok vele, ha már csak a szája széléhez ér a kanál és megérzi az új ízt rajta, már fintorog.Még nekem is van tejem, de már nem hízik olyan ütemben mint kellene, ezért is kell mindenképp hozzátáplálni.Utolsó voltam.
2010. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves 14:21 es, és te hogy csináltad akkor, milyen lépésekkel haladtál?Mit hogy adtál neki hogy elfogadja.Utolsó válaszoló szintén.
2010. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Engem is érdekel:)

olyat is mondtak hoyg keverjek hozzá tejet, vagy tápot.

2010. márc. 5. 14:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Én maradnék ugyanannál az íznél egy pár napig. Pl répa, vagy sütőtök, ami édesebb. A hőfok legyen pont jó, mert ha kezd kihűlni, akkor az én kislányom sem fogadja el. Először azt hittem nem ízlik, de csak nem kellett, ha már nem volt meleg. Mi is 2 hete eszünk szopizás mellé. Én almapűrét adtam két szopi között egy pár napig, első pár nap csak 1-2 kanállal, aztán kicsit többet is elfogadott már. A sárgarépát pedig ebédkori szopizás előtt, szintén kanalanként nagyon lassan emelve a mennyiséget. Most sem eszik még sokat. Szerintem a lényeg, hogy szép lassan, és csak annyit amennyit elfogad, hogy öröm legyen az evés neki.
2010. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
sütötök
2010. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!